NAS ZyXEL NSA325 nedetekuje UPSku CyberPower

Ahoj, koupil jsem NAS ZyXEL NSA325 a vubec mi nedetekuje k nemu pripojenou UPSku CyberPower BS850ELCDFR. Propojeny jsou USB kabelem. NAS o ni vubec nevi, flashky a ext. disky detekuje. UPSka s PC (Win XP, 7, 8, 8.1.) taky v poho, je tam ovsem potreba nainstalovat dodany SW. Mate nekdo stejnou/podobnou zkusenost a nejake navrhy na vyreseni?

Odpovědi na otázku

Odpověděl sis sám:V OS není nainstalovaný příslušný sw.Co s tím?Neřeš to.NAS má svůj vlastní Scheduler (Plánovač), kde si můžeš nadefinovat časy automatického zapnutí, vypnutí, zálohování atd.Není třeba totéž plánovat pomocí UPS.

Díky za reakci, ale potrebuju aby se pri vypadku proudu NAS sam korektne vypnul az poklesne kapacita UPSky. Coz ovsem ted prave chudak nezjisti.

http://www.zyxel.com/cz/cs/products_services/n... Monitorování a automatické vypínání APC USB UPSmozna to chce iba/podporuje APC ups-ky

No jo, mrkam na tom, ach jo. Tak to je v anusu. Dekuji za odpoved

Ještě přesněji: podporuje UPS používající komunikaci s protokolem podle APC.

Což je v případě výpadku proudu úplně na píču.

1) Nainstaluj si ovládací sw k UPS do svého OS.2) Nadefinuj pravidla, která umožní UPS automaticky vypnout všechna připojená zařízení při určité kapacitě baterie.

Jo, ale UPSka vypne korektne jen to zarizeni, ktere je k ni pripojene USB kabelem. Jak jinak da UPSka vedet: "Vypni se, dochazi stava"? Jak ale rikam, NAS o UPSce bohuzel ni ale nevi.

Cha, tak nějak.