» Poradna » Počítačové sítě

NAS Zyxel NSA320, přenos souborů, zobrazení v síti

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 19.0.1084.56

Zdravím, pořídil jsem si NAS Zyxel NSA320 a vše funguje jak má, snad. Ale narazil jsem na několik krkolomných překážek, tak snad se tu někdo najde, kdo poradí.
1) Při instalaci programu z dodaného CD Zyxel NAS Starter Utility vše proběhlo v pořádku. Při spuštění ale nas v síti nenajde a tudíž nemohu využít dané funkce. Zato ovládání přes web vše funguje jak má. nas320. ... Nevíte čím by to mohlo být? Zkoušel jsem být připojen přes WiFi i přímo přes kabel a nic.
2) Přenos souborů do NASu....
- zkoušel jsem pomocí externího HDD, což je asi nejrychlejší možnost přenosu, kde jsem pomocí tlačítka na NASu přenesl obsah externího disku do NASu, vše v pořádku. Ale poté ve webovém rozhraní ve "správci souborů" lze přesunovat soubory, ale max 17 souborů, kterých je zobrazených na stránce, což je značně nepraktické a zdlouhavé a pomalé. Zkoušel jsem to i přes Total Commandera, kde jsem si NAS připojil jako síťovou jednotku. Přenos souborů je ale strašně pomalý...cca 800kB-1MB, přitom router pracuje na 802.11g 54MBit. Počítač mám od routeru cca 4m s jednou zdí. Když se připojím notebook kabelem, tak přenos je cca 10-11MB, což je už odpovídající rychlost. Nepodařilo se mi najít žádný SW, pomocí kterého bych si mohl přesouvat/kopírovat soubory v NASu. Přes TC to sice jde, jako dvě okna s připojenými síťovými jednotkami, ale kopírování zase 800kB-1MB, což mi připadne jako by to šlo přes počítač a ne přímo na NASu.
3) Udělení práv na složky...
- př. když jsem si vytvořil zástupce na ploše přímo do složky video na NASu, tak ve složce lze provádět se souborem vše (kopie/přesun/smazat). Zkoušel jsem v administraci nastavit na složku jen pro čtení, ale nic se tím nezměnilo. Možná dělám někde chybu. Takže když to shrnu, kdokoliv se připojí do složky, může obsah smazat!!!
Díky za jakoukoliv radu, nebo jen zkušenosti.

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 34.0.1847.116

Zdravím Vás.Chtěl bych se zeptat jestli se Vám povedlo udělat něco s tím přesouváním souborů v NASu. Taky jsem si pořídil NSA 320 a ta rychlost přesouvání souborů je prostě hrozná a jedu přes kabel 100MB. Děkuji za odpověď

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Přenos souborů, Udělení
Určitě si přečtěte

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

** XPS 13 nastartoval trend notebooků bez rámečků ** Letošní model kompletně přechází na USB-C ** Navzdory malému tělu se řadí výkon ke špičce

Tomáš Holčík | 34

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku