» Poradna » Počítačové sítě

NAS zpomaluje domaci sit

Ahoj, rozhodla jsem se koupit domu NAS, jelikoz nam vsem dochazi iCloud a nechceme ho dal platit. Pro zacatek Q-Nap TS-233.mame LTE pripojeni od TMobile jsme dostali router Huawei B5252s-23a s LTE SIM. Do doby nez jsme poridili nas byla rychlost site cca 12Mbps a Download 7Mbps, nekdy i vic, kdyz clovek doma sam - download byl i 15MbpsKdyz ted NAS pripojim k routeru LAN kabelem (Cat 5E, ktery je soucasti baleni) do LAN portu Routeru Huawei od T-Mobile (model viz vyse). NAS je od routeru ani ne metr (jsou na stejne skrince jen kazdy v jine policcce ), drasticky se snizi rychlost Wifi z download 15Mbps a upload &Mbps na 4 Mbps download a Upload jen 2Mbps. Na NASce jsem nic nenastavovala, jen jsem aktualizovala firmware a to bylo vse, ani nema vytvorene oddily na discich, nic. protoze kdyz je zapnuty NAS, ostatnim funguje wifi velice pomalu, temer nepouzitlene. Jen pro predstavu, se zapnutym NASem se na iPhonu aplikace QPhoto stahovala z Appstore cca 20 minut!!K routeru (Huawei B525s-23a) je doma pripojeno (DHCP) asi 15 zarizeni (mobily, tablety, televise, notebooky, PC, solarni elektrarna - ne vzdy vsechna zarizeni bezi najednou) a vse bylo doposud OK. Wifi funguje fajn v obou patrech domu, v nekterych mistnostech na druhem patre pomaleji, ale nic hrozneho. Jakmile k routeru pripojim a zapnu NAS je s Wifinou konec - download stezi 4Mbps a Upload pres 2Mbps nikdy nebyl.NAS ma zatim nastevenou DHPC (protoze jsme zapomeli admin heslo k routeru), NASu jsem zkousela i nastavit rychlost pripojeni z 1Gbps na 100 Mbps ale nic nepomaha.Na routeru se nikdy nic nenastavovalo, vse je jak bylo od T-Mobile. jen nejspis syn zmenil heslo k administraci a zapomnel ho. Otazka. Myslite, ze by byl velky rozdil v rychlosti pokud bych wifi prepnula z 2,4 GHz na 5GHz?. Nebo je chyba v routeru? I kdyz ten by mel zvladnout udajne az 30 zarizeni. Nebo myslite ze je vadny Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

A nové téma na to máš založené protože...?

Asi chtěla slyšet něco jiného. Něco jako stikni černý čudlík vzadu a vše se napraví.

Nene, tohle způsobují skvrny na slunci. Stačí se zbavit skvrn a problém zmizí.

Aha, použít Ccleaner.

Špatné zprávy,Za blbost se zkrátka platí takže bych ten iCloud zatím nerušil..., předpokládám že Vám rady již dalo spousta lidí a přesto parazitujete na ochotě druhých.Pokud mám odpovědět velice stručně tak NASko nemá internet jak zpomalit pokud přes něj něco neodesílá/nepříjmá.Neotravujte výrobce - jeho NAS je funkční.Neotravujte T-Mobile - Váš NAS je nezajímá, dodávají Vám internet / konektivitu.

Takže už se to zlepšilo? Původně síť zpomaloval brutálně.https://www.zive.cz/poradna/nas-brutalne-zpom...

povodne spomaloval wifi, nie siet ako taku.

Asi by to chtelo ten problem trochu vic izolovat. Napr. tyka se to opravdu jen WiFi? Kdyz se napr. notebook taky pripoji kabelem, tak ma rychlost stejnou s NAS i bez? Kdyz se kabelem pripoji ten notebook misto NASu, tak ke zpomaleni ostatnich WiFi zarizeni nedojde? Kdyz bude NAS spusteny, na stejnem miste, ale nebude kabelem pripojeny k NAS, tak bude rychlost WiFi stale OK? Kdyz se na NAS nastavi jina IP sit, aby bylo jiste, ze je sice fyzicky zapojeny, ale komunikovat nikam nedokaze, tak problem s WiFi pretrvava?

A nestíní jen signálu?

Nekorektní zapojení LAN.Podle Tvého popisu je router extrémně přetížený.Do routeru se standardně zapojuje pouze switch, ne koncová zařízení.Co s tím?1) Pořiď switch podle počtu zařízení/RJ-45, např. solidní a levný TP-LINK TL-SG108.2) V NASu nastav pevnou (validní) IP adresu a vypni službu DHCP klient (RTFM).Btw:předpokládám, že NAS je umístěný jako obvykle někde ve sklepě/špajzu, ne těsně u routeru.

Ty 4 díry na routeru jsou integrovaný switch, který je k routeru připojený úplně stejně, jako když tam připojí samostatný switch a jsou tam k tomu, aby si tam připojilo, co je potřeba.Na nastavení IP v NASu také vůbec sahat nemusí. Pevnou IP mu může přiřadit v routeru. A jaký vliv má v domácích podmínkách vzdálenost? Zase jako obvykle, kupa rádoby odborných keců a narážek, ale úplně k hovnu.