» Poradna » Počítačové sítě

Nas Synology DS115j - vyplatí se koupit z bazaru?

Pokukuji po prvním NAS na zálohování + DLNA pro televizi. Na internetu v bazaru jsem narazil na Synology DS115j bez disku za cca 1100 kč koupenou v roce 2014.Vyplatí se to kupovat?

Odpovědi na otázku

Jestli se ti to vyplatí můžeš vědět jedině ty. Původní cena se pohybovala okolo 2500Kč, tak to zvaž. A podívej se na současné ceny adekvátních zařízení, jedině tak to můžeš zhodnotit.

Ja osobne bych do 1diskoveho nasu nesel. Pikud 1 disk, tak pres usb, omnoho univerzalnejsi a lacinejsi. Ale i to je naprd. Koukni po 2diskovych,myslim ze bez disku za stejnou/pidobnou cenu mozna najdes. Klido 2disk a do toho zatim jeden a casem i druhy. Ono totiz pak kdyz to koupis, tezko se tam dava druhy, pro nejakou ochranu.

Je to entry level NAS s pomalym procesorem a malou RAM. Je ale stale podporovany a na spoustu veci staci. Slovo vyplati je mj. definovane vynosy a naklady v nejakem case. Jake vynosy od zarizeni ocekavas?MP

ak to chces na skusku, zoznamit sa so synology a pripadne potom sa rozhodnut pre "normalny model" tak za zanedbatelnu cenu (co je pre teba zanedbatelna cena, ze) to kup. Avsak 120j stoji 2750, ma to zaruku, vsetko.. Dolezite ale je, ze 1diskovy NAS je vhodny fakt len na skusku alebo potom ako hyper backup vault na zalohu "normalneho NASu" Normalny NAS = 2 a viac diskovy..

Pokud by se chtela pouze seznamit se Synology, nebylo by lepsi pouzit zdarma jejich Online demo?https://demo.synology.com/en-global/dsm

iste si mozes nove auto pozriet na obrazkoch, ale sadnut si don a odsoferovat "par" km je lepsie...

Jestli to chceš na ukládání pouze nedůležitých dat, tak klidně