» Poradna » Počítačové sítě

Nas server

Potřeboval bych trochu poradit. Je možné, pokud si pořídím např. nějaký nas sever tak mít ho jako webhosting s klasickou adresou www.domena.cz? Jaká je bezpečnost proti hackrum, pokud bych měl na stejném disku uložené i své soubory?

Odpovědi na otázku

ahoj,

nedavno jsem neco podobneho resil. Potrebujes pevnou verejnou IP, zaregistrujes si domenu a upravis DNS zaznamy na svou IP. Pak kdyz pingnes www.tvojedomena.cz, tak ping pujde na PC s tou tvou verejnou IP.

Doporucuji nainstalovat jako server Linux, je tam sice slozitejsi konfigurace = nastaveni serveru web, posty, ftp atd... , ale zase na druhou stranu nastavis to jednou a pak na to nemusis sahnout.

Co se tyce bezpecnosti, tak je samozrejme potreba updatovat system a mit pusten firewall, u nas pouzivame i HW firewall a spokojenost.

P.