» Poradna » Počítačové sítě

NAS server přehrávání hudby

Ahoj,momentálně tahám rozvody po domě CAT5e, vše plánuji propojit s NAS/DLNA serverem. Otázka je: Na terase chci mít reproduktor. Tento reproduktor by měl reprodukovat hudbu uloženou na NAS/dlna serveru. Výběr muziky by měl probíhat buď z TV/notebooku/telefonu- vše propojeno s NAS/DLNA serverem. Jak lze toto vyřešit?Díky

Odpovědi na otázku

Ještě doplním, samozřejmě tak aby přehrávání probíhalo pouze na terase nikoliv v reproduktorech TV v obýváku...

Buď ten reprak připojovat treba pres bluetooth k těm všem věcem a prehrávat z nich, nebo naopak k němu dat nejakou "krabičku" třeba s androidem a tu ovládat podle potreby

Slovo reprak, je reproduktor. Cili jen nejsky zelezny kos s magnetem a membránou. Kdezto reprobedny jsou soustava reproduktoru vydavajici zvuk v celem slysitelnem spektru. Hodne zalezi co tam chces dat na tu terasu. Pak se lze bavit. Muzes mit mmc u tv, napojene na av receiver s funkci zon. Tj prvni zona napr 5.1 v obyvaku, druha stereo na terasu. Ovladas do. Pripadne to mmc jako rpi s kodi a ovladas uz telefonem. To je ale drazsi varianta. Ta lacinejsi. Ten bt repro na telefonu. Nebo taky do telefonu zapojis 3.5 jack od nejakych pc bedinek.

Ahoj,lze to udělat více způsoby. Já mám NAS Synology DS216j a v jeho USB mám bluetooth adaptér a USB zvukovku. Záleží tedy, jak daleko je od terasy k NASU, jestli použít kabel od zvukovky nebo bezdrátově bluetooth reproduktor. Ovládání je pak přes aplikaci v NASu DS audio, ke které se může připojit každý počítač, nebo mobil v síti připojený kdekoliv v internetu, nejenom v místní síti. V této aplikace se potom vybere výstupní zvukové zařízení.

Ahoj, vzdálenost je cca 15m. Je možné pouzit kabel? Ze zvukovky v Nasu bych sel reproduktorovym kabelem přímo k repru na terase...

audio 15ti metrovým kabelem by přenést šlo, jen dodám, že by repro měly být aktivní.

K tomu se používají internetová rádia, ne jen repraky. Ta jsou schopná si brát hudbu z DLNA serveru.

dalsi, dosud nezminenou mozni, je pouzit Raspberry PI a pak prehrajes cokoliv, nejen z NASu, ale treba i ruzny intrenetovy radiana NASu nemusis mit ani DLNA, muzes klidne prehravat pres klasickou Sambusam jsem to zkousel asi pred pul rokem, existuje nekolik hotovych reseni, jen hodis na pametovku a zapnes RPI - ovladat muzes pohodlne pres prohlizec i z telefonukonkretni reseni, ktery se mi libilo, uz neporadim, jsem to mel jen jako experiment, nakonec jsem to doma realne nenasadil

Neumis cist, ja vyse zminil rpi, dale rpi v2 a v3 nemaji audio out, jen pres hdmi. Tim je treba jeste dalsi bazmek na prevodnik.

Dodatek: analog audio out.

Já řešil podobný problém v koupelně.Jako ovladač používám mobil. Tím se připojím na NAS/internet. Pustím hudbu a ta se přes BT pošle do Logitech bluetooth adapteru a z něj do zesíku (malý do auta) a z něj do pasivních repráků.Funguje to skvěle už několik let.

Ta se přes BT (BT v telefonu/BT v NASu?) pošle do Logitech BT adapteru.

Hudba putuje:NAS - wifi - telefon - BT - bluetooth adaptér - zesilovač - reprákyhttp://www.logitech.com/cs-cz/product/bluetooth-a...