NAS server - 2x time machine + data

Ahoj,doporucite NAS server na zaklade techto pozadavku?-Zaloha na 2x MacBooky, 1tb a 512gb -Primarni uloziste pro fotky 500gb ted, v rozmezi 2 let dalsich 1,5tg. Odpovidajici rychlost, jedna fotka ma 50mb..-Raid 1-Rozpocet do 1000 USDDiky,Petr

Odpovědi na otázku

Jakykoliv NAS napr. Synology mam bude bohate stacit tech vasich 500Gb se mam vejde temer na flesku. Takze pokud tam date napr. disk 500GB tak mate na nekolik let vystarano.

Uz ted potrebuje zalohovat 2TB (2 notebooky + 500GB fotek) a vyhledem na pozadavek na dalsi 1,5 TB.Takze 4 diskove Sybology s min. 4x 2TB WD RED disky vzdy po 2 v RAIDJeden RAID zalohy, druhy fotky.Do rozpoctu se vejdes, s MACem pracovat umi.

To je teda rada. Kdyz uz, tak raid10 na vsech discich, proc by to mel rozdelovat? V tehle cenove relaci ale bude problem vybrat vhodne rychly NAS i s disky. 4xWD RED opravdu nedoporucuji :)

Proc 2 raidy? Protoze obsahuji uplne neco jineho. Jeden zalohy, druhy fotky apod.A z jakeho disku nedoporucujes WD RED? Z toho co se da sehnat jsou to spolehlive disky za rozumny pomer vykon/cena, na NAS jak delane. Rozhodne ne Seagate.

Je jedno, že obsahují něco jiného; 2xRAID1 nebo 1xRAID10 jsou spolehlivostí ekvivalentní, rychlostí je na tom 10 daleko lépe. Různá využití jsou v tomhle případě jenom jedno. Buď bude zálohovat nebo dělat fotky; když bude dělat obojí, počká si tak jako tak, protože CPU v té ceně bude naprostá katastrofa.A proč ne 4xWD RED? Protože vzít 4x stejný disk, když má člověk na výběr, je zbytečné mrhání pravděpodobností, a taky protože WD RED spolehlivostí rozhodně nevynikají. Vzal bych 2xHGST+1xWD RED + 1xSeagate v tomto pořadí:HGST+WD RED | HGST + Seagate

Muzete mi nejaky doporucit? HGST - tyhle zkratky nedavam :)diky,Petr Novak

HGST jsou disky od Hitachi. Tabulkově s nejmensi poruchovosti.

Neni b jako B. Tazatel psal ze chce zalohovat +-3Tb coz je +-384TB

Dobry den, na 384TB se necitim ;)Dekuji vsem za komentare, muzete mi prosim zhodnotit tyto dva?https://www.qnap.com/i/cz/product/model.phphttps://www.synology.com/en-global/products/DS415playDiky,Petr Novak

Ani s jednim neudelas chybu. Z tech dvou je QNAP je o neco vykonejsi, navic ma HDMI vystup (pokud nemas chytrou TV s podporou DLNA pripojenou do site).

Myslel jsi 384 GB, co? Na 384 TB by potřeboval sakra velké úložiště...