» Poradna » Ostatní

NAS jako lokálni disk

Zdravím,mám dotaz, je možné nějaká NAS připojit přes USB k serveru, aby se tvářil jako lokální disk a současně přes ethernet tak, aby byl na síti vidět jako úložiště?Jde o to, že zálohuji jeden počítač přes backblaze do cloudu a to kopíruje jen lokální disky. Zatím to mám řešené tak, že počítač, který se zálohuje má nasdílené adresáře a do těch sypu po síti všechno, co chci zálohovat. Místo těch sdílených adresářů bych chtěl mít NAS.Mohl bych zálohovat přímo NAS, ale tam už se cena odvíjí od velikosti. při zálohování jednoho počítače se na velikost nekouká.//Když už se pokoušíte podvádět a obcházet podmínky služby:mmcze| 17. 02. 2022 18:15 | Backblaze Terms of ServiceProhibited Activities- circumvent, or attempt to circumvent, storage space limits or pricing.Ceník jasně definuje, že personal backup je jen pro jedno zařízení, viž název služby: Unlimited Computer Backup..Já tam vidím číslo jednotné slova computer a žádné NAS či network storage...JaTach| 17. 02. 2022 15:51 |Ono to nějak pozná, že je to síťový disk a nezálohuje ho.Tak bystea) měl být slušný a neurážet tu uživatele - vy jednáte v rozporu s podmínkami služby, vy podvádíteb) si mohl uvědomit, že takové jednání je snadnou cestou do pekel, protože s podvodníky se dneska nikdo nemazlí a snad každá firma má v podmínkách něco ve smyslu zablokování bez varování apod., u her ban na dané PC atd. Takže o ta pečlivě zálohovaná data můžete přijít.//

Odpovědi na otázku

No to je přesně to, co nechci. To se účtuje podle objemu.

a ked to zazalohujes ako externy disk cez usb, tak to bude mat mensi objem dat? Alebo ako?

Ne, když to připojím přes USB, tak se to jeví jako lokální disk a backblaze to zazálohuje nezávisle na velikosti. Prostě zaplatím paušál za jedno PC a ono to zazálohuje všechno kromě síťových disků.Chtěl jsem mít NAS, který se buď tváří lokálně pro PC (přes USB), které se zálohuje a síťově přes ethernet pro ostatní počítače. A taky by bylo pěkný, kdyby při vypnutém hlavním PC ten NAS běžel a fungoval pro ostatní jako NASNevím, jestli to jde, proto se ptám

fakt neviem ako funguje backblaze, ale ak tak ako pises, tak sa na nich vyprdni a kup si nieco ine. Na onedrive mas za 70€ (co stoji ten backblaze) O365 family a tam mas 5x1TB, mozes tam kopirovat co chces.

Ten office mam, ale 5T je málo. Navíc mi nejde namapovat to úložiště jako disk. Postupy na internetu nefungují.

to nieje 5TB, ale 5x1TB... rozdiel... Ako disk to samozrejme, ze nejde namapovat, ale v NASe si das zalohovat na cloud, ktory sa vola Onedrive.

Dřív to namapovat šlo, ale Microsoft to asi zařízl. Ale to neřeší problém, že 5TB nestačí. No asi nezbyde než koupit 16TB disk a nasdílet jeho adresáře.

a ked je 5TB malo, tak proste plat. Alebo si prenajmi serverhousing a daj si tam 20TB NAS. To bude lacnejsie ako 20TB cloud od hocikoho

Díky za rady, ale ty nepořebuju. To vím taky. Ptal jsem se na něco jiného a na to jsem odpověď nedostal.

lebo NAS sa neda pripojit na USSB, tak aku odpoved chces?

Jo to jsem chtěl vědět. Díky

hned prvy co som nasiel 56€ mesacne. 1U synology je napr. 4bay RS819, tam ked das 4x8TB do raid5, tak mas 24TB

net use \\d.docs.live.net@SSL\tvojeidfungovalo a funguje, onedrive samozrejme JDE pripojit jao sitovy disk, vzdyt je to sitovy disk (webdav / sharepoint)MP

A nestačí například použít symlink a namapovat si síťovou složku do nějakého adresáře?mklink /D "D:\Data\CoJaVim" "\\nas\data"

Ono to nějak pozná, že je to síťový disk a nezálohuje ho.

Ano, to je v pořádku, však taky to jsou podmínky služby, kterou využíváš.To ti vážně nedochází, že se tím snažíš někoho ojebat?

Proč ojebat? Chci jen využít co nabízejí.

Oni nabízí zálohu JEDNOHO ZAŘÍZENÍ, za určitou cenu..Ty chceš zálohovat DVĚ zařízení, za cenu JEDNOHO.Přijde mi to jako regulerní podvod, tobě ne?

Tak to asi nebudu řešit přes NAS. Koupím disk 18 TB, to stojí pár korun a je vystaráno.

ries to cez NAS, kup ten 18TB disk a rob zalohy NAS->disk. Na cloud sa vyprdni celkovo

Když koupím ten disk, tak už nebudu kupovat NAS. Záloha na cloud to pořeší.

On ten Backblaze (cloud) ma tu vyhodu ze se nachazi jinde nez ta zalohovana data, narozdil od toho NAS, ktery bude pravdepodobne na stejnem miste jako zalohovana data, coz je tak trosku k nicemu...

ja to chapem, ale on chce "vela" TB cloud a nechce platit :)

Tak proč platit hodně, když se dá za totéž platit málo.

Protože když jsi podvodník, tak jsi prostě podvodník a podvádíš někoho, kdo ti určuje podmínky jeho služby.vůbec bych se nedivil, kdyby mu ten účet zavřeli, bez možnosti jakékoli náhrady.

V pripade potreby stiahnutia 18TB dat to pri linke 100Mbit/s je 12,5MB/s. Ked mas 18TB to je 18000000000000 bytov co je 18000000MB, cize 18000000:12,5=1440000s. To je 1440000:3600=400 hodin, 400:24 je skoro 17 dni.Ked BackBlaze krachne a povie, ze na stiahnutie svojich dat mate tyzden, ako budes stahovat 18TB dat?

To je logicky problem vsech reseni mimo vlastni infrastrukturu, proc to tahas sem?

Pretoze neviem ci si to tazatel spocital...

Backblaze Terms of ServiceProhibited Activities- circumvent, or attempt to circumvent, storage space limits or pricing.Ceník jasně definuje, že personal backup je jen pro jedno zařízení, viž název služby: Unlimited Computer Backup.. Já tam vidím číslo jednotné slova computer a žádné NAS či network storage...

A co to vyresit tak, ze si na NASu udelas LUN pro iSCSI, to si pripojis na ten server a nem vytvoris vsechny sdileny slozky a budes na to pristupovat pres ten server.Mozna trochu slozitejsi, ale neresi to tvuj problem?

Len potom pozor na pristup z viacerych pocitacov. ISCSi nie je urcene na zdielanie, ale je to jednoducho "disk" pre jeden pocitac.

Vzdyt to pisu, ze si ma iSCSI pripojit na ten server, kam to chce a az tam vytvaret sdileny slozky

Na co chceš používat NAS? NA zálohy nebo jako úložiště? Protože při úložišti musíš někam také zálohovat, třeba na druhý NAS. A zálohovat si data z NASu na ten samý NAS je ehm nerozum.Bylo by dobře, kdyby sis to ujasnil.