» Poradna » Počítačové sítě

NAS- záloha do cloudu

Ahoj, potřeboval bych poradit. Sháním řešení pro zálohu dat do cloudu. Mám doma NAS Synology s 2x diskem. Moje představa je taková, že bych vzdáleným přístupem z práce do cloudu doma zálohoval denně soubory. Teď netuším jaký použít program. Na síťovou zálohu mám Cobian, ten vybere pouze změněné soubory a ty zálohuje. Manuálně přetahovat z disku do cloudové složky to nepřipadá v úvahu, protože bych pouze přepisoval pořád stejné data a to velké objemy (cca 100GB dat), navíc po internetu:1. Jaký použít software k záloze, tak aby zálohoval ideálně pouze soubory se změnou a ne všechny soubory denně znovu 2. Software by měl mít možnost přístupu do domacího NAS pod heslem a šifrovaný přenos dat. Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

ja na presne tuto pouzivam Syncovery (placeny, ale "levny") a melo by to umet vsechno, co chces, kdyztak je mesic trial verze na vyzkouseni, takze neni problem si to osahat nepises, jakej cloud mas na mysli, ale podporuje jich to hodne, vcetne standardnich sitovych protokoluzalohy to umi hlavne sifrovat (AES 256b), vcetne zasifrovani nazvu souboru (a desifrovat to jde bud zase pomoci Syncovery nebo pomoci libovolnyho archivatoru, co podporuje ZIP)btw, podivej se i do moznosti Synology, mozna tam je primo moznost zalohovat do cloudu