NAS - WD My Cloud vs. Synology DS115j (DS116)

Planujem kupovat NAS s ulozikom 4GB. Zisla by sa mi rada.Zvazujem nasledovne NAS: - WD My Cloud 4GB (190€) - Synology DS115j (90€) + Seagate IronWolf 4GB (160€) - Synology DS116 (160€) + Seagate IronWolf 4GB (160€) - ale to uz je nad moj rozpocetCo pripojim do NAS: - Priamo do NAS router od Telekomu - Huawei HG8245H (300 Mbps Wifi, 1000 Mbps Ethernet) - Apple iMac cez ethernet kabel do routera - Apple TV (napojdenu cez HDMI na Full HD TV) cez ethernet kabel do routera. V buducnosti pojde z routera do AV Receivera a z receivera do apple tv. Na co potrebujem NAS: - Ulozisko menej potrebnych dat - funkcia externeho disku - Zaloha dat cez TimeMachine (apple) - iTunes server - hudobna kniznica - ulozisko filmov a ich streamovanie (Full HD 1080) cez wifi alebo ethernet kabel do Apple TV - vzdialeny pristup k datam (asi nebudem vyuzivat casto)OTAZKA 1:Moj favorit je Synology DS115j, taka zlata stredna cesta. No obavam sa, ci mi pojde stream Full HD (1080) filmov v poriadku. Vyrobca uvadza nasledovne FPS: 20 FPS @ 1080p (1920×1080) pre H.264 a 10 FPS @ 1080p (1920×1080) pre standard MJPEG. Naproti tomu napr. Synology DS116 ma: 400 FPS @ 1080p (1920×1080) pre H.264 a 120 FPS @ 1080p (1920×1080) pre MJPEG. Ten je uz ale cenou niekde inde.Nemate s nimi niekto skusenosti na streamovanie filmov do TV?OTAZKA 2:Dalej uvazujem nad tym, ze si NAS pripojim priamo cez usb do PC (macu), aby som mal rychlejsi pristup k datam (citanie a zapis).Usb3 ma len synology DS116, co uz je o dost drahsia masinka (okrem toho vyssia RAM, CPU atd.) alebo WD My Cloud, ktoreho sa trochu bojim. No vyzera ze by splnal moje poziadavky. Ma usb3, splna vyssie uvedene co potrebujem, neviem ako stream fill hd filmov. A samozrejme Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Na to, co vyžaduješ, máš toho výkonu až až. Určitě bych šel spíš do Synology, já sám mám doma DS216j a streamuju z ní FHD filmy přes Wifi AC do televize. Pokud ti na těch méně potřebných souborech záleží, určitě doporučuji dvoušachtovou NAS se zapnutým mirroringem (RAID 1). Klidně tam můžeš mít ze začátku jenom jeden disk, a potom druhý přidat.USB 3 určitě doporučuji pro rychlý přenos, ale upozorňuji, že u Synology se musí koupit podpora exFat (asi za 5 euro).

DS216j uvadza vyssie FPS pre video. Posielam odkaz kde je porovnany DS115j a DS216j. Pozri na to FPS. Sam neviem preco tam uvadzaju taky udaj a ci to ozaj suvisi s FPS pri stremovani. DS216 ma aj ine CPU, RAM, ...https://www.synology.com/en-us/products/compare/DS...

lepsi volba je jednoznacne Synology, NASy od WD jsou funkcema proti tomu spis detska hracka.Doporucuju spis koupit dvoudiskovou verzi a osadit klidne jen jeden disk, casem treba doplnis druhej jako mirror, vetsi kapacitu a nebo vnitrni casova zaloha s historii souboru.A NAS se neda pripojit pres USB na to zapomen, proto je to NAS - Network Attached Storage. USB porty to ma na to abys k tomu pripojil externi USB disk napr pro zalohovani atp. ale rozhodne to pres to nepripojis k PC.

.. jo a rychlost na Gbit siti neni 125MB/s, to nemuzes ciste delit 8, neco padne na rezii site a ostatni provoz, tyhle obycejny NASy dosahnou v idealnim pripade tak 80MB/s s kvalitnim switchem.

Presne toto som potreboval vediet. Dik.Vsade pisu ze USB port je na pripojenie dalsieho disku. Mne logicky vychadzalo ze k tomu viem pripojit aj PC. Ale ak teda nie, tak usb3 nie je pre mna priorita. To uz ma ozaj vyznam kupit 2 BAY a nechat si jeden v zalohe ako pchat tam cez usb dalsi disk. To ma vyznam pre tych, ktory nejaky externy disk maju. Ja nemame.

Podívej se, zda QNAP nemá obdobu Synology. QNAP je stejně kvalitní pro tvoji potřebu a levnější. Ve kvalitě není rozdíl, jen se platí za historii značky Synology.

Pokial viem, rozdiel nie je v HW ale v OS. Ten od synology je vseobecne velmi vychvalovany a nema konkurenciu.

http://mkvxstream.blogspot.com/2014/01/qnap-vs-synology-... Takže - šalamounské - jeden vítězí v HW a druhý ve firmware:Winner of This Year's Best NASHardware: QNAPSoftware: SynologyZ praxe při běžném užívání na serverech Windows (hlavně pro zálohu a obnovu) ani s jedním nebyly problémy při běžném užívání.

ještě k WD My Cloud. Zjištěné nedostatky (rok 2015). DK roku 2017 nevím.- nemá záložní baterii, takže při výpadku energie ztrácí nastavené informace (nebo záložní zdroj- v nastavení datumu se musel myslím přidat +1 dne v datumu a po uložení byl správný, možná už firmware u WD opraviliNo, je nejlevnější.

"Jen se platí za historii značky Synology."Vám bych přál spravovat 20 qnapů a 20 kousků synology, ať máte možnost si tu "kvalitu" ověřit sám.Ono to není jen o kvalitě HW, ale také SW. Před rokem koupený QNAP TS-431P selže při pokusu o instalaci nové aktualizace. Zkuste s tím chvíli pracovat.A pak přijdete k Synology, které má vážný problém, a ono vás chytne za ručičku a pomůže vám to vyřešit. To je rozdíl mezi enterprise a budget.Uchovávání dat není sranda, a vybírat mezi Synology a Qnapem se sice dá, ale z vlastní zkušenosti Qnap ee.

Nazivat topinkovace (je jedno jake znacky) enterprise resenim pro ukladani, to chce hodne odvahy (nebo neznalosti)

neviem co presne myslis tymi fps pri streame, skor by som sa pozeral na bitrate videa a prenosovu rychlost (optimalne pri viacnasobnom pristupe)my cloud je skor zakladne "blbsie" ulozisko, neznamena ze je zlema vsak celkom protichodne recenzie, aj na amazone niekto uvadza 100+ R/W, iny 30W/70R, co viac-menej sedi s legit recenziamije to dost pomale, no na stream ci 5 to staci, hlavne ked sa da kupit my cloud v akcii lacnejsie ako disk co je v nom (8TB s bielou nalepkou [ http://s5.postimg.org/5mzst3mhi/WD80_EZZX.jpg ] od 260E)

Ja tiez presne neviem co znamena to FPS ale maju to v popise. Predpokladal som, ze ide o stream a pri nizsom FPS to bude trhat. Ale mozno sa to tyka niecoho ineho.Posielam odkaz na porovnanie synology DS115j a DS116, kde uvadzaju FPS v tabulke:https://www.synology.com/en-us/products/compare/DS...

Tie fps sa tykaju kameroveho systemu "Surveillance station" https://www.synology.com/en-us/surveillance/8.0Nema to nic spolocne so streamovanim videa do TV.

Nechceš se podívat po něčem jiném? Protože ¨NAS s ulozikom 4GB¨ je v dnešní době nic moc.

po com inom?2-3 GB si vyclenim na zalohu TimeMachine a 1-2GB ostane na iTunes hudbu a filmy.

To je v pohodě, akorát si srovnej jednotky 'GB a TB'.

A ja som si hovoril ze prisiel nejaky mudrlant a bude tu chciet nech kupim radsej perpetum mobile :).Samozrejme som myslel TB :D ...dik za upozornenie

Kolegovia uz to asi zodpovedali, ale zhrniem to.Urcite Synology, funkcionalita je orpoti WD uplne inde. Vsetky poziadavky co mas splnuje a funguje perfektne.Otazka 1 - odporucam mat doma gigabit switch alebo najlepsie rovno router, Vtedy sa nemusis bat o prehravanie FHD s vysokym bitrateOtazka 2 - rozhodne nie USB3, to sa asi ani neda. doma kopirujem cez gigabit z NAS(kde su 7200ot. disky) do Laptopu s SSD cca 70MB/s rychlostou.

Diky za rady.1) Ako som pisal mam router od Telekomu (internet + TV). Ten ma 1000Mbit Ethernet. To viem pripojit priamo do Apple TV - ak by to wifi nezvadala.

Ahoj,mám oba, jak WD (doma) tak Synology (v práci)Řekl bych že WD je levnější a s větším procesorem a RAM než Synology a i přesto je levnější.Nejdůležitější je, co od zařízení potřebuješ.rozdíl mezi WD a Synology je jak je napsáno, v softvérové nadstavbě kterou má Synology zdaleka lepší ale otázkou je jestli ji hodláš využít.U Synology je prostě daleko více balíčků k instalaciWD má zase jednoduší ovládán protože tam toho zase moc není.Pokud prostě chceš NAS pro zálohu a pro media a víš dopředu, že na tom nechceš dělat nic jiného tak je pro tebe asi WD příznivější, naopak pokud si stým chceš hrát a ze svého NASu chceš vytřískat co nejvíce, je pro tebe Synology lepší volba.Takže Synology je sice dražší ale máš tam dost aplikací a spousty možností a u WD je toho podstatně méně ale doma je standardně nevyužiješ.https://www.synology.com/cs-cz/dsm/app_packageshttps://www.wdc.com/cs-cz/solutions/my-cloud-...