» Poradna » Programy

NAS - ukládání dat z windows i MAC OS + streamování videa přes apple TV

 | Microsoft Windows 7 IE 9.0

Dobrý den.

Mám dotaz ohledně síťového úložiště NAS.
Chtěl bych si domů pořídit tuto variantu.
Již mám vyřešeno jaké zařízení si pořídím, ale řeším problém, který může v mém případě nastat.

Chtěl bych používat toto zařízení pro ukládání dat z Windows i z MAC OS. Problém spatřuji v souborovém systému NTFS. Podle vlastních zkušeností vím, že Apple má s tímto souborovým systémem problémy.

Prosím vás o radu, jakým způsobem tento problém vyřešit. Podle posledních zpráv by měla nová verze MAC OS s tímto souborovým systémem bezproblémů pracovat. Mé zkušenosti jsou takové, že číst není problém, ale se zápisem je to již horší. Jedna z variant je rozdělit zrcadlené disky na 2 oddíly a na každém mít jiný souborový systém, ale to se mi nejeví jako dobrá varianta.

Další dotaz se týká vzdáleného přístupu na NAS. Samozřejmostí asi bude veřejná IP adresa. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem vzdálené připojení nastavit a zabezpečit. Budu potřebovat vzdálený přístup hlavně z IPADU, případně SmarthPonu s různým operačním systémem.


Předem moc děkuji za vaši radu.

Odpovědi na otázku

 |   |  Macintosh OS X AppleMAC-Safari 5.0

Na NASu není NTFS, ale většinou jiný soub. systém třeba ext3. což je úplně jedno je to NAS tedy přístupné přes LAN a tam je jedno co na něm je za soub. systém.
Jen pozor pokud by byl požadavek na zálohy TimeMachine tam to musí podporovat NAS jinak s tím jsou problémy. Osobně mám zkušenosti s Synology, není problém s OSX ani s Windows. Pro iOS jsou zdarma ke stažení aplikace pro přístup na NAS z iPhonu či iPadu. Funguju i bez pevné IP vzdáleně.
Zkoušel jsem NAS ZyXEL a ten měl problém s OSX co se týká TimeMachine tak jsem ho vrátil a připlatil si za Synology.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Apple TV, Ukládání dat, Streamování, Vzdálený přístup, Dobrá varianta, Vzdálené připojení, Souborový systémUrčitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost