» Poradna » Ostatní

Narychlo koupená televize

O vikendu si koupili rodiče telku bohužel aniž by se s mnou poradili . Telka je LG 32 palců ale je jen HD ready . Myslíte, že má cenu TV vracet a vyměnit za Full HD? v Obchodě mě řekli , že doplatek za Full HD by byl doplatek 3000 . ale obraz by byl lepší v nejlepší případě o 10%. Zajimalo by mě jestli je to pravda? a až jestli se někdy dočkáme Full HD u nás a telka by byla jen HD ready jak by to pak bylo fungovali by ty programy jen v HD ready a nebo by nešli vůbec? díky za reakce?

Odpovědi na otázku

Za kolik byla? Dneska se dá pořídit i obrazem kvalitní 4K panel za cca 11K. HD ready byl odpad už v době svého vzniku, pod FHD nemá cenu nikdy jít, když ceny jsou kolem 6-8K.

Na co 4k..?

Stála 6999 je to 80cm uhlopříčka. a má DVBT2

A co jsi chtěl, těm tvým nebohým rodičům radit ? Ty nás tady oblbujěš !

Když se ptáš - jak se ptáš tady, tak na co by byla rodičům tvoje rada???? Vždyť o tom víš kulové... Hlavně aby byli "COOL" a měli FullHD ????? Kdyby ses radějistaral o to, aby to v blízké době přehrávalo novou normu vysílání bez další invstice.....

Děkuji za reakci DVBT2 má akorát, že je HD ready. a ptám se proto , že TV lze do 14 dnů vyměnit. Když jsem viděl v prodejně vedle sebe běžet FULL HD a HD ready tak mě to přišlo naprosto stejný. Jo a já nemám s televizema žádné zkušenosti. Já totiž TV ani nemám stačí mě PC . Vychazím jen z toho co jsem si načetl na netu . Tak proto ten dotaz.

osobně jsem u TV vysílání rozdíl mezi HD Ready a Full HD nezaznamenal, ale s ohledem na budoucí další využití TV - třeba prohlížení fotek nebo filmy z externích zdrojů (PC, flash disk) bych spíš volil FHD.

A k tomu DVB-T2 to umí i H265/HEVC? Pokud ano, neřeš to, beztak zatím žádný HD obsah v DVB-T2 nevysílají, jen "lepší" SD. Případně se ještě podívej, jestli ta TV má CI slot.. Nova by stále ráda terestrické vysílání v HD zakódované / placené.

Jenom naprostý blázen a zoufalec bude platit Nově za ty stupidní pořady prolezlé reklamou.I kdyby to vysílali třebas v 12k...

Souhlasím. Ale existujou prý i nováci - závisláci. Každopádně je asi levnější CI mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat.

HD vs FullHD bych řešil až na druhém místě. V první řadě bych se podíval, zda to umí DVB-T2. Pokud ne, tak bych ji měnil na 100%.

DVB-T2 má V prodejně mě řekli , že doplacet za FULL HD při uhlopříčce 80 cm bude znamenat zlepšení obrazu max o 10 % , ale doplatek bude 30% že se to nevyplatí . ALe v prodejně jim moc nevěřím . Tak se ptám zde nezaujatých a zkušenějších než jsem já .

A na co se na tom dívají? Na SD TV vysílání? pak je to zbytečné.

Smysl to nemá pokud si nebudou pouštět filmy z flashky atd. V FHD kvalitě... Když přijde sr... obraz tak je jedno jestli je to hd nebo 20k a bude to vypadat pořád stejně hnusně

to nemusí být nutně pravda, dneska jsou převodníky kvalitní, viz PS4Pro, Retina render atp., takže například FHD video bude vypadat líp na kvalitním 4K panelu než na FHD panelu

Jak moc to vadí tobě? Já bych se do toho nešťoural. Je to jejich televizor za jejich peníze. A pokud s tím budou mít nějaké problémy, bude to jen na nich. Pokud koupí televizor jaký jim poradíš ty a budou mít nějaké problémy, tak ti to hodí na triko, abys s tím něco udělal, když seš tak chytrej.

Třeba proto , že rodičům jak můžu tak pomáhám . a když se dá do 14 dnů vyměnit tak hledám informace.

V prvom rade by ma zaujimalo ze za kolko to kupili....A uprimne, to ze ci na 80 cm uhlopriecke je HD Ready alebo full HD je v podstate šum a fuk. Keby to bola telka 120 cm, tak ti okamzite poviem ze to ani len nerozbaluj. Ale kedze som v rovnakej situacii ako ty, poviem ti ze najprv sa spytaj rodicov, lebo ak sa do toho zacnes montovat, a oni nic menit nechcu, dopadnes jak blbec, darmo to myslis s nimi dobre- to z vlastnej skusenosti.No a k samotnej TV, podla mna je blbost kupovat 80 cm telku. Siel by som nieco okolo 100 cm, to je taky slusny rozmer, ani velke ani male, urcite by sa im na to casom lepsie kukalo ako na 80cm... neviem v akom veku su tvoji rodicia, ale casom ci chces alebo nie im tie oci budu odchadzat, a na vacsej telke sa im to predsa lepsie bude kukat.....Takze za mna jednoznacne vymena, za 450€ = 12.000 CZK zozenies na alze slusny 100 cm televizor s HD / UHD...

Děkuji za obsahlou reakci Telka je to 80 cm proto, že nemaji doma bohužel na větší místo ,Jinak já se do ničeho nemontuji sami mě o pomoc požadali a s rodičema mám velice dobrý vztah takže tak jako tak by určitě nenadavali . PS: já TV doma už mnoho let nemám a nechybí mě

A co kdyz se jim vic jak ta 32'' nevejde do steny..? Taky jsem vybiral TV ne podle uhlopricky, ale podle rozmer..

Je to právě přesně jak pišeš.

DVB-T2 nic neznamená, pokud neumí i HEVC. A to u HD ready moc nepředpokládám.Dnes už nekupovat televize bez zlatého loga "CRA DVBT2 ověřeno". Leda v případě, že slouží jen jako monitor satelitu, případně kabelového nebo IPTV přijímače.

HEVC umí

Jdi vedle do sekce diskuze. Tam se věnují televizorům a je to moderovaný. A poradí ti hned. Tady se ti bohužel rady nedostane. Tady se jen hlupáci trumfují, kdo je hloupější. Aniž by si přečetli třeba, co napíše tazatel.

Fungovat bude vše. Obvody pro zpracování obrazu jej stejně tak domrší, že je úplně jedno, jestli máš 4k nebo HD Ready TV. Na tak malé úhlpříčce rozdíly nepoznáš. TV bych nechal a více to neřešil. Až se začne vysílat v H.265 kódování, tak to jen rodičům přeladíš. ☺

Díky za reakci a nejen Tobě. Děkuji všem . To same mi řikal ten prodavač v Planeo elektru. Tak jsem se po dlouhé době setkal s někým kdo alespon věděl něco víc o tom co prodává

a jen pro doplnění . je to tato televize : https://www.alza.cz/32-lg-32lh590u-d4026374.htm

Já vím. ☺

Proboha, kde tenhle panel LG vyhrabalo a opatřilo H265 HEVC ? 32", 100Hz (hardwarově) panely se už vyrábějí snad 10 let.

Tak to nevím . Já se v tom až tak nevyznám . Je to sice po letech zas nějaká televize na kterou divám, ale obraz se mi zdá OK a celkově jsem byl překvapen co smart TV všechno umí Já měl vždycky televizi zafixovanou jen na koukáni pořádů a dneska už je telka z 30% jako počítač