» Poradna » Ostatní

Narok na vymenu noveho mobilu ?

Smola a predcasna radost .

Prosim poradte ako mam postupovat a ci nahodou nemam narok na vymenu ihned v predajni ak sa prakticky jedna o zistenie zavaznej vady do 24 hod od kupy v kamennom obchode ?

Vcera na silvestra som si urobil oneskorene vianoce a v kamennom obchode v OC som si kupil Samsung Omniu II . V predajni sme ho skusali a kedze predavac mi nebol schopny zistit aky operacny system ma ci WM 6.1 alebo novsi WM 6.5 , som si to musel preverit sam a zaroven som to pokladal za odskusanie funkcnosti pristroja . LENZE ,
nedal som do neho simku ( ani vo sne by ma nenapadlo skusat u tak draheho PPC ci funguje ako telefon a este k tomu v kamennom obchode )a to co ma cakalo doma bol zly sen . Odskusal som vsetky sim co su doma 6 ks od dvoch operatorov a ani len na 112 sa neda dovolat . V nastaveniach pri rucnej volbe nenajde ziadneho opa !

Vdaka za rady , Miro.

Odpovědi na otázku

Zanést telefon na prodejnu.
Proběhne klasická reklamace, avšak uveďte, že žádate výměnu a ne opravu.
Pokud je to menší prodejce, možná vyjde vstříc a vymění to na místě.

Nevím jak na Slovensku. V Čechách žádný nárok na výměnu není. I když se závada projeví hodinu po opuštění prodejny, tak je to klasická reklamace. Jestli máte vyplněný záruční list, tak s výměnou prakticky nemůžete počítat.
Spousta obchodníků ale zboží vyměňuje. Obecně se to ale vymáhat nedá.

V cechach na to zákon je. Lze vyměnit v prvním půlroce

Může te ten zákon uvést?

Na vrácení peněz má nárok pokud není závada opravitelná , nebo se 3rát jedna a ta SAMÁ závada opakuje.

Zboží vyměnit vrátit by to mohl pokud by to bylo koupené přes eshop do 14dnů po převzetí , jenže tak jak to popisuje koupil to v kameňáku.

Je to zakon na ochranu spotrebitele.

Tak ještě jednou si přečtěte kde dotyčný koupil a co dotyčný chce. Ne ten zákon to není proto, jsem si právě rýpnul.

Podla mna do troch dni od predaja ho musia vymenit kus za kus az potom nasleduje klasicka reklamacia.

Tzv shoda s kupní smlouvou. Pokud se v prvních 6 měsících vyskytne vada, nemusí souhlasit s opravou. Upozorňuji že zase šířiš nepravosti :(

Jasný , ale je to zase jako u dotazu na baterky, na desku a na paměti co tu byly tenhle tejden, notebook u Alzy . Jednoduchá argumentace , jen nemáme jistotu jak to s tou věcí jde.