» Poradna » Web a internet

Nárazový problém s připojením na internet na domácí síti

Zdravím,prosím o radu s občasnými problémy s mým notebookem.Internet mi na mém ntb jede asi 80% času (mojí partnerce na 2 dalších PC 100%). Občas mi zničehonic přestane fungovat a třeba po 10 minutách zase naskočí.. pak jede 5 minut, zase vypadne.. a nakonec někdy jede třeba 2 hodiny bez výpadku.. během celé doby výpadku mi to píše, že jsem připojen na naší wifi síti, ale po tu dobu mi to píše, že nemám přístup k internetu. Zkoušel jsem zadat IPCONFIG a poté pingnout výchozí bránu během tohoto výpadku. To se nepodařilo.Ještě přikládám informaci, že můj ntb nemá v jakékoliv jiné síti, kterou příležitostně používám, nejmenší problém a internet mi jede stejně jako všem ostatním kolem.Přikládám výstup z příkazu IPCONFIG /ALLKonfigurace protokolu IP systému Windows Název hostitele . . . . . . . . . : Ivan-ASUS Primární přípona DNS. . . . . . . : Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne WINS Proxy povoleno . . . . . . . : NeAdaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti: Přípona DNS podle připojení . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) WiFi Link 1000 BGN Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 74-E5-0B-5A-4A-AE Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatická konfigurace povolena : Ano Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::4ca5:2520:f253:f163%14(Preferované) Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.8.110(Preferované) Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 4. ledna 2017 11:55:31 Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 5. ledna 2017 11:55:30 Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.8.1 Server DHCP . . Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

WiFi (i jakýkoliv bezdrát obecně) nepatří mezi spolehlivé komunikační kanály: podléhá rušení.Co s tím?Zapoj PC pomocí UTP do switche.

Do telefonu stáhni aplikaci, která dokáže rozeznat kanály u wifi, podle toho si nastav svojí wifi na co nejmíň zarušenou oblast, popřípadě kup kvalitní wifi router a k výpadkům docházet nebude.

Podle IP adresy - nepřipojuješ se k modemu LTE?

Máme pouze malý wifi router Huawei. Nemá to ani zdířku, takže se přes kabel nepřipojím i kdybych chtěl. A nový router určitě kupovat nemohu. Tento není náš, patří k vybavení bytu a poskytovateli internetu.

Konkrétně se jedná o tento model: Huawei E5573 LTE 4G MiFi Router