» Poradna » Mobily

Naprasklý displej - folie?

Ahoj, spadl mi mobil (Samsung Galaxy S4) a napraskl displej, úplně dole u tlačítka je taková ta na dotyk poznatelná bílá pavučina a do obrazovky zasahuje jen pár takových neplastických "škrábanců". Vše normálně jede, i se dá ovládat. Jen mám strach aby se to nerozšířilo, či jsem tomu ještě nějak nepřidal. Pomohlo by si koupit nějakou folii, abych se nedotýkal přímo té praskliny? Nebo co je v takovémto případě nejlepší? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Fólie asi ne, ale mohlo by trochu pomoct nalepovací tvrzené sklo. Ale moc si od toho neslibuj, jak už je to jednou prasklé, tak už to časem bude pokračovat dál.

Děkuji za reakci. Ještě bych měl jeden dotaz, tak ho napíšu sem, ať nemusím zakládat nové téma. Po tom pádu mi to napsalo, že nebyla nedetekována SIM karta. Když jsem ji zkusil vložit znovu, tak jsem zjistil, že nefunguje takový ten klapací mechanismus, který ji tam drží (jak u propisky). Zkusil jsem ji tedy zastrčit dále, než normálně a pomohlo to, už nevyjíždí. Nicméně asi 5x to dnes napsalo, že se opět SIM kartu nezdařilo rozeznat a zařízení se musí restartovat. Zajímalo by mě, zda se to nějak dá opravit doma, případně jaké jsou ceny v servise či co s tím. Moc děkuji.

Pokud je vadná jen čtečka SIM, tak kolem 600,- Kč. Dotyk 1700,- Kč. Displej+dotyk 3500,-Kč. Výměna základní desky v ceně kolem 4.000,- Kč. To jsou orientační ceny oprav, nalezené na netu českých servisů.