» Poradna » Počítačové sítě

Napojení kamer

Ahoj,Rád bych se zeptal na nějaký free software, který umí online zobrazovat IP kamery. Jedná se mi o nějaký software, do kterého mohu přidat libovolné kamery a mít je zobrazené na monitoru. Jedná se o kamery zn. Axis, Dlink.Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Těžko bude existovat univerzální SW, který zobrazí jakoukoliv IP kameru. IP kamery se zásadně nekombinují a používají se od jednoho výrobce a používá se software dodávaný výrobcem daných kamer. Nicméně novější kamery podporují standard Onvif, takže nějaký software by mohl být použitelný přes Onvif.

Existuje Milestone GO pro 8 kamer zdarma + další omezeni - napr. pouze max. 5 dni zaznamu. Každý rok si nechate zdarma vygenerovat licenci na další rok.

Na zobrazeni by mohl stacit v zasade jen prohlizec a html stranka se zobrazovanim streamu z kamer.Dalsi moznost je server, ktery bude delat i ukladani, motion detection, atd. Tady je moznost Zoneminder, ktery zvlada vetsinu dostupnych kamer (ne-li vsechny), ale potrebuje to pocitac a nepredpokladam, ze existuje pro windows.Dalsi moznost co me napada je zobrazeni na mobilnim telefonu a to treba zvlada IP Cam Viever (free nebo placeny) a ten opet umi snad vsechny kamery co jsou.

Nejlepší program na úkazku všech kamer jak v pc tak ip je například free program ISPY. Používám ho kamer kolik chceš jednoduché ovládání, ukládání snímků,

Existuje výborný projekt iSpy, který umí vytvořit kamerý server a klientem se na něj připojovat. Zkoušel jsem do něj připojit cca 8 kamer Axis (pevné i otočné) a Vivotek a fungovalo i otáčení kamer. Jednotlivé kamery se do iSpy dodávají pomocí pluginů, které jsou pro dané kamery u projektu uloženy.http://www.ispyconnect.com/