Napatie RAM

hello
mam dosku asus crosshair 590 SLI chipset, najnovsi BIOS (myslim - 19/03/08) a RAM Corsair CM2X2048-6400C4DHX
mal som velke problemy pri instalovani OS. nakoniec som zistil ze jeden modul RAM je chybny (Memtest) teraz mam teda osadeny len jeden 2GB modul..
Add1 - pamate by mali pracovat pri 2.1V, ja mam len 1.89, moze to byt dovod zeby pri teste Memtestom vykazali chyby?
Add2 - aj ked v BIOSe nastavim napatie 2.1V, v Hardware Monitore ukazuje stale len 1.89V, to iste aj Asusacka utilita PC Probe. Nevie niekto preco nejde nastavit 2.1V?

Odpovědi na otázku

1. Duvod to byt muze, nicmene nemusi.

2. Ptal bych se Asusu. Tohle je divne.

ok, diky za odpoved, ja sa s tym este skusim pohrat pred tym ako ich poslem na reklamaciu:)
pretoze s tym "zlym" modulom sa nedostanem ani do BIOSu.. vetraky sa rozbehnu, ale obraz ziadny..
s tym dobrym modulom vsetko OK aj pri tych 1,89V..
no nic, este este skusat..

Jestli muzete, zkuste modul v jinem PC.

ano, skusim v druhom PC bude to mozne.
nakoniec sa mi predsa len podarilo zmenit napatie na 2.1V (2.16V hlasi PC Probe) a to takto..

BIOS uspesne odignoroval mnou nastavene napatie. Aj pri nastavenych 2.1V Voltage Monitor v BIOSe hlasil 1.89V, tak isto vo Viste PC Probe. Neodignoroval vsak nastavenie casovania pamati, pretoze PC nebootoval a resetoval sa. Tak som zmazal CMOS. Vo windowsoch sa mi podarilo spustit dalsie Asusacku utilitu AI Booster(AIB) - k tomu neskor. Zaujimave ze PC Probe (PCP) hlasil 1.89V a AIB 2.1V. Potom sa AIB umudrilo a ukazovalo 1.85V.
Ked som v AIB nastavil ziadanych 2.1V a restartol PC kvoli kontrole v BIOSe - huraa, konecne som ich mal.
Tak som osadil druhy modul a pustil Memtest. no a teraz vidim ze po 20min testovania mam 10.000 chyb:)
Skusim este otestovat kazdy modul zvlast a potom aj v druhom PC. (nie som si isty ci Memtest zvlada 4GB pamate, asi nie..)
Ale mam taky pocit, ze v napati to nebolo a asi je ta pamat naozaj chybna.

K tomu AI Boosteru:
mal sa spustat pri starte Win, ale dostal som hlasku ze Cool & Quiet je disabled, mam to zmenit v BIOSe. a ked som to zmenil na enabled, dostal som hlasku ze C & Q je enabled a mam to zmenit v BIOSe:)

tak, a je dotestovane.
S chybnym modulom uz ani len nenabootujem z CD a nedostanem sa ani do BIOSu. Takze zajtra posielam na reklamaciu. Dufam ze mi ju uznaju. Horsie ze odo mna chcu aby som poslal obidve ramky, takze budem bez PC (ak neukecam spolubyvajuceho aby mi jednu pozical:). tie RAMKy su parovane, ale je nejaky rozumny dovod preco odo mna pytaju obidve? nestaci vymenit jednu s rovnakym casovanim?

Ano, chyby které popisujete způsobuje velice často podpětí.
Nastavte takové napětí, které uvádí výrobce pro provoz a potom uvidíte.

ok, dik, dobre vediet, memtest uz bezi a je tam koooopu chyb, ale predsa len este skusim otestovat kazdy modul zvlast.
dakujem za odpovede