Napaľovanie DVD DL 4x 105 minut?

napaľujem DVD+R Double Layer Extreme rýchlosťou 4x a podľa tabulky (http://postimg.org/image/cu3mleup9/ ) by to malo trvať pod 30 minút. Ale trvá to už 65 minút (http://postimg.org/image/5lgll1geb/ ) a 20 ostáva. Nie vždy platí matematika, alebo sú aj šp. media, ktoré síce udávajú napaľovaciemu programu, že dokážu napaľovať 4x a 8x, ale reálne to ide 1x? Akurát mi došlo, že ak mi ostáva 20 minut, celkovo by to malo byť 105 minut a to je akurát rýchlosť 1x. Je fakt, že DVD Extreme boli dosť lacné.

Odpovědi na otázku

Záleží to mimo jiné na typu a stavu vypalovačky a rovněž toho média. Pokud je to ve stavu "nic moc" ,naopak pomalé vypalování je výhodou - je daleko větší pravděpodobnost, že se to vypálí líp, než při vysoké rychlosti.

viem, že pomalé je lepšie, ale problém je v klamstve. Ashampoo mi dával možnosti 4x a 8x, ale vyzerá to na 1x. Tebe by sa chcelo napaľovať 104minut? fujtajbl! Keď už, tak 2,4x a tých asi 44minút sa už dá tolerovať

Ano, 44 min. je normálních. Ale jak už jsem napsal buď slabší vypalovačka nebo disk nebo oboje !

Druhá věc je, až to vypálíš, zda to bude vůbec čitelné, a pokud ano, tak jak dlouho! Po vypálení proveď "kontrolu po vypálení" = porovnání zdroje s tím co je na disku - pěkně bit po bitu - aby ses ještě nedivil!

samoz. u takého lacného a 1.x použitého DVD (výrobcu) test akurát ide. Ak prejdú 2-3 DVD, potom budem napaľovať bez kontroly. Ide len o serial, takže aj keby to po čase zblblo... (len mi bude ľúto asi 200h čo som prerábal)

vypaľovanie ukončené = 104 minut. Takže mi DVD klame, že je schopné sa napaľovať 4 a 8x. Mechanika je dobrá, nenapaľujem prvé DVD (aj DL). Asi cena 4,20€/10ks nebola náhodná . Takže http://focus.sk/dvdr-double-layer-extreme... nebrat

Já používám http://www.alza.cz/maxell-dvd-r-double-layer... jsou taky levné a nikdy problém nebyl, ani s rychlostí

Dobrá cena. Ale prečo aj alza.sk aj .cz ich majú v rubrike DVD +R? Na alza.sk len 4,67 €. Vďaka za typ, foxus.sk ich nemá

Ty si fakt kubo! Ten údaj na plackách - ten oznamuje, že ZVLÁDNU rýchlosť napaľovania 4x, 8x. Ale nie že BUDÚ napaľovať touto rýchlosťou. Rýchlosť napaľovania riadi software na základe mechaniky. Nikdy rýchlosť neriadi nejaký polykarbonát s postriebrenou vrstvou. Ak program zistí, že množtvo dát je výhodnejšie vypaľovať rýchlosťou X, tak ňou bude vypaľovať. Okrem toho - je to maximálna rýchlosť, priemerná je však podstatne menšia - na základe momentálnej rýchlosti vypaľovania a množstva dát software vypočíta PRIBLIŽNÚ dobu napaľovania.

ale mne Ashampoo dával možnosti 4x a 8x, ale reálne celú dobu šlo 1x. Keby bol čas hoci 44 minut, bral by som priemer 2,4 a nech by bol aspoň Občas maximum 4x, ale 104 minut je priemer 1x. Čas mám, ale ide o princíp, že sa nedá spoľahnúť na číslo zo SW aspoň na 70% (4x=26minut a nech to bude 34minut, ale nie 104). Možné rýchlosti sú zapísané na DVD, alebo si ich Ashampoo vycucá z prsta?

Ashampoo má nevýhodu, že ti přesně neumí říci momentální rychlost pálení Nero ano po zaškrtnutí v nastavení, druhá věc je nevěřit DL médiím pokud chceš ten záznam přečíst i za nějaký ten pátek raději pálit na BD-R SL.

nejaký ten piatok hádam vydržia. Máš len zlé skúsenosti s DL? BD-R mechaniku nemám a ani by som ju nevyužil. Keď bude tlačiareň, samoz., že si ju kúpim

Kdepak dobrá SL BD-R média nejsou již tak drahá a mají výhodu "anorganické" barvivo = nekazí se. Výhoda 2 mechaniky mají mnohem robustnější střeva, komentuj až koupíš a budeš používat.S DVD-DL lisovanými jsem nikdy problém neměl, DVD-DL pálená nejsou bezpečná někdy se druhá vrstva stávala nečitelnou bez možnosti záchrany za mě = vyhozené peníze.Pokud si něco co vyžaduje DVD-9 stáhnu z netu dám to na BD-R SL ještě s dalším movie / show.

Neviem ako ty, ale používal som NERA - a z 10 placiek som vždy vyhodil 3 - 4 - a to som "laboroval" s rýchlosťami - často som napaľoval v strednom rozmedzí a i tak sa nepodarilo. Prešiel som na Ashampoo - a z 10 placiek bola chybná 1! A často som šiel tzm. maximálkou - a dáta boli vždy OK!A čo sa týka médií - v tom máš pravdu - niekedy dostaneš nepodarky (i mne sa prihodilo - 15ks v original balení - a všetky placky mali jenom mieste nedostatočnú vrstvu na napálenie - a pošli všetky do koša, ani som nenapaľoval na ne....)

Mně Nero kazí stejně jako Ashampoo a nebudeš věřit většinou je to tím, že Ashampoo se snaží "zachraňovat" zápis už z vadné mechaniky. Když je nová a v bezvadném stavu není s dobrým médiem nikdy problém ani v Neru.> Vždycky měj více typů médií a mechaniky min. 2, pokud se občas začne vyskytovat problém s pálením a bude se opakovat i na jiných médiích je to mechanika. Nové DVD mechaniky mají problém s +200 médii, BR jsou na tom lépe a k 1.200 se vždy dostanou.