» Poradna » Notebooky

Napájení ze sítě notebooku

Ahoj,koupil jsem si nový ntb Acer aspire a chci se zeptat jestli mu nebude vadit, když bude většinu času napojený na originální nabíječce, jestli je schopen se napájet ze sítě a ne z baterky. Nevím, kde bych to našel, jestli je nabíjen z baterie nebo ze sítě. Nechci zničit baterii tím, že budu nabíjet 2x denně. Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Neřeš zmatené teorie o škodlivosti ponechávání baterie v notebooku. Ponechej baterii tam, kde je a připojuj notebook k síti při každé rozumné příležitosti. Nabíjecí elektronika zařídí zbytek k největší spokojenosti baterie.

Vadit mu to nebude, baterie je stejně spotřební zboží. Otázkou ale je, jestli jsi správně vybral zařízení, které potřebuješ...

Nebude to vadit kdyz nechas v nem baterku. Jsou tam meze od kolika % se zacne dobijet. Urcite ne 2 denne, nekdy ani ta 3 dny nesviti kontrolka nabijeni.