» Poradna » Ostatní

Napájení zařízení na baterie přes usb

Ahoj/Dobrý den,Mám led pásek na 3 tužky, ale díky častému využívání se baterky často vybíjí, premyslim o ustrihnuti kabelu před zdrojovou krabickou s bateriemi a pripajet k usb konektoru( buď napájení přes Ntb a nebo 5v zdroje ze sítě) Máte někdo nějaké rady nebo tipy? Teoreticky by to mělo být jednoduché, ale co prakticky?Díky Honza

Odpovědi na otázku

Prakticky záleží na tvojí šikovnosti jak to tam připájíš. Nevidím v tom problém. Mám takhle doma DIY baterku s ledkama a akumulátorem a taky to nabíjím z USB. Funguje to jak má. Mám tam připojené jen vodiče s napětím a proud omezený na 450mA.

Jenom se podívej, jestli jsou u LED rezistory. Kolikrát výrobci spoléhají na vnitřní odpor zinkouhlíkových baterií, to tam pak musíš přidat vhodný rezistor.

Nejdříve je potřeba ověřit, jestli ten pásek má vlastní regulaci (omezení) proudu pro LED.