Napájení z autobaterie

Ahoj, hledám řešení jak napájet 4G modem (TP-LINK TL-MR3620 3G/4G Router) a bezpečnostní kameru (DAHUA IPC-HFW4631EP-SE-0280B), která bude napájena přes ePoE z modemu. Moje představa je že bych modem, který má vstupní napětí 12V 1A napojil na autobaterii. Ale mam dojem že potřebuji použít nějaký regulátor / stabilizátor napětí. Poraďte mi jak toto vyřešit. Nebo se pletu a můžu modem připojit na přímo?Děkuji za užitečné rady

Odpovědi na otázku

Kamera napájena z modemu pres PoE jak? Ta kamera má aktivní PoE, které vyžaduje 48V. Každopádně plně nabitá autobaterie má přes 14V, nejsem si jistý, že by tohle modem zvládl. A obecně, ta kamera s modemem ti na autobaterii moc nevydrží, bude to hrozná otrava to pořád dobíjet.

kde pak kamera přes ePoE potřebuje 12V max spotřeba je 6,5W.

To i kde nabral takú hlúposť že ePoE je 12V? Samozrejme že kameru je možné napájať aj 12V ale to je už mimo LAN. Pokiaľ to chceš napájať cez LAN tak už potrebuješ štandardný PoE napájač, ktorý, ako bolo spomenuté vyššie, dáva 48V. To ePoE v prípade Dahua kamery znamená predĺžený dosah (až do 800) napájania na úkor rýchlosti (len 10Mbps).

Klasické PoE podle normy 802.3af potřebuje 48V. Viděl jsem ve specifikaci, že kamera umí i ePoE, ale k tomu jsem nedohledal žádné informace, takže nevím co to vyžaduje. Ale pozor na to, ve specifikacích je napsáno, že lze napájet buď PoE nebo ePoE a nebo 12V. Ten údaj 12V je jedním ze tří možných napájení, nevztahuje se to k tomu PoE nebo ePoE.

hm, to jsem přehlídl, děkuji

Jěště doplnění, modem má spotřebu 12W, kamera max 6,5W. Pokud použiju baterii s kapacitou 140Ah tak výdrž bude 90,8h což je 3,7dne. To mi nepřijde málo.

Mě to teda přijde hodně málo a hrozná otrava na to pořád myslet. Takový bastl bych si hodně rozmyslel a šel bych touto cestou jedině v opravdu nutném případě. A i tak bych uvažoval o tom, že bych to doplnil solárním panelem, aby to bylo autonomní. Ostatně přesně takovou sestavu jsem vyráběl pro zákazníka, nějaký výzkumný pěstitelský ústav potřeboval monitorovat pole. Takže jsem tam dal IP kameru, 3G modem (LTE ještě nebylo), akumulátor na přečkání noci a solární panel. Kamera nejela v trvalém režimu, ale v rámci úspory energie posílala jen jednou za hodinu fotku na FTP a případně když potřebovali, mohli se kdykoliv podívat i na živý obraz.

Přímo. Akorát dej pozor na polaritu. ☺

No nevím, jak se to bude modemu líbit, přeci jen je zvyklý na 12V +/- pár desetin :)

Rozdělal bych ten modem, a nebo si našel na netu jeho vnitřní zapojení a kouknul bych se, jaký v tom jsou součástky. S největší pravděpodobností ten modem interně nepracuje s 12V, ale z těch 12V si vyrábí teprve konkrétní pracovní napětí => hodnota 12V tudíž s největší pravděpodobností nemusí být přesně 12V, ale může být i vyšší.A proč vyšší?Protože standby nabíjecí napětí olověného 12V akumulátoru je 13,6 až 13,8V. Jinak řečeno, na akumulátor může být trvale připojeno napětí 13,6 až 13,8V, které zajistí, že se akumulátor bude trvale "dobíjet". Žádnej měnič bych tam tedy nedával, zkrátka bych napájecí napětí zvednul na těch 13,8V (napájecí obvod musí být ošetřen tak, aby do něj při výpadku napájení nepřetékal proud z aku) a do tohoto napájecího obvodu prostě vřadil olověný 12V akumulátor.

Stejně primitivně řeší záložní napájení Google ve svých datacentrech. Nemají tam žádné UPSky, zkrátka u každýho serveříku maj přesně takto zapojený akumulátor. Primitivní, ale jednoduché, spolehlivé, levné a s vysokou účinností (nemusí se řešit žádné ztráty v AC/DC a DC/AC měničích).

děkuji všem za odpovědi

https://www.solareconomic.cz/solarec/eshop/12-1-Doprav... nebo dle penez plus udelat regulator nebo koupi neco jako Belkin AV Anywhere. Pro info test hrani na autobaterii https://technet.idnes.cz/experiment-jak-dlouho-aut...