Napájení jednoho zařízení přes dvě PoE najednou

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je možné napájet jedno zařízení přes dvě PoE najednou. Poskytovatel internetu má v rámci řadovky umístěnou jednu anténu a k k ní jeden switch,který lze napájet přes PoE. Za switchem následují rozvody pro jednotlivé domy v řadovce. Je možné použít víc poe injektorů k napájení současně ? Aby šel internet i v případě,že tomu, kdo má u sebe to první PoE,vypadne elektřina. Bohužel nevím přesně model swiche,ale předpokládám,že to bude mikrotik ( aspoň PoEčka jsou mikrotiková). Děkuji Pája

Odpovědi na otázku

To určitě nelze. Řeší se to jinak, pomocí UPS

Děkuju. Já si právě nebyl jist,jestli je to dobrej nápad,byť mi tu i poskytovatel nechal druhé PoEčko,ale řekl jsem si,že se radši zeptám třeba by se "dovážela elektřina" od sousedů

To záleží na switchi. Pokud je napájený přes PoE a má i PoE výstupy, nezapomeň na to, že to není perpetuum mobile. Pokud mají routery u klientů v řadovce spotřebu okolo 15 W, je jich 10, tak switch musí být schopný poslat na výstup 150 W, sám něco sežere, takže počítej s 200 W zdrojem. Proto mají větší switche klasický vstup na 230 V. Parametrově to vypadá takto: https://mikrotik.com/product/crs328_24p_4s_rmJo a nezapomeň na každý byt dát uzemněnou ochranu. https://www.czc.cz/mikrotik-rbgesp-gigabitov...

To že to není perpetum mobile je mi jasné :) . O routery v řadovce nejde - ty mají normáně napájení přímo ze zásuvky. Jde jen o napájení toho swiche a z něj je přes PoE napájená anténa. Nic víc ;)

ale ak vypadne prud v celom vchode, tak zrejme vypadne v celej bytovke a teda nemas ani pocitace a ani nikto nema internet, keby hned antena ja isla, lebo vypadli routre..

tam nejde o jeden vchod bytovky je to řadovka http://vapesro.cz/wp-content/uploads/2016/1... jsou to takhle nalepený domečka na sebe

No toto by si hlavne mel resit poskytovatel

Právě poskytovatel tu nechal po řešení toho,že když vypadne v domku,kde je swich a anténa, tak nejde internet, druhý injektor na PoE, ale nevím jestli to myslel " V případě,že to sousedům lehne si ho zapojte " a nebo " zapojte to a až to sousedům lehne,tak pojedete vesele dál"

V tomto případě bude nejlepším řešením UPS.

Pokud má ta věc nahoře víc vstupů, co umí PoE, nevidím důvod, aby to nešlo. Nebo se to dá řešit tak, že na ty 2 linky, co tam jsou, dáš splittery, z nich vytáhneš 5V, které (přes diody) spojíš a nějak pošleš do routeru. Buď přímo, nebo zase PoE jen na to asi nejsou prefabrikáty, vyžaduje to umět spojit pár drátů

5 voltů v PoE? Vidím, že radíš o něčem, o čem nemáš ani páru.

Jako já taky nevidim důvod,proč by to nemělo jít,ale jak říká jedno pořekadlo : Teoreticky by to šlo,ale prakticky je to v p..i . Tak se radši ptám

Jak často vypadává elektřina tomu prvnímu a ostatním ve stejné bytovce funguje?A hlavně, není to tvoje zařízení, tak do toho nehrabej.

Nejsme jedna bytovka,ale řadovka :) Takže domky nalepený vedle sebe. No neříkám,že sousedům nejde nějak často,ale občas se to stane a já nechci hrabat na zařízení, jen tomu pomoci s napájením,ale vzhledem k tomu,že se tady nevysklytla shoda na tom,že je to dobrý nápad,tak to nechám takhle

Pokud ti poskytovatel řekl, že si tam máš to poečko dát tak si ho tam dej. Existují switche, který mají 7x poe-in a 1x poe-out tak je pravděpodobný, že tam je ten. A to, že je injektor mikrotik, nemusí znamenat vůbec nic.

Na 802.1af to určitě možné není. Při PoE na nevyužitých párech to s trochou znalosti ohmova zákona půjde.