Napajeni grafiky nutne 8 nebo muze byt 6 pin

Ahoj poridil jsem novou grafiku amd rx570 a na ni je napajeni 8pin. Stavajici zdroj evolveo atx 400w ma ale jen 6pin. Muzu to tam strcit, nebo zkusit sehnat redukci nebo uplne novy zdroj? Diky

Odpovědi na otázku

Grafika má detekci, zda je připojeno napájení, které vyžaduje. Takže s 6pinem nepojede.Atrapa "evolveo atx 400w" nemá moc konektorů hlavně proto, aby k ní nešlo nic připojit a nevyšlo najevo, že to není zdroj, ale jen "zdroj".https://forum.zive.cz/viewtopic.phpKašli na redukce a kup si zdroj. A tentokrát zdroj, nikoliv další atrapu.Nejlevnější trochu slušný je tento:https://www.czc.cz/fortron-hydro-500w/194417... Výkon umí, konektoru má dost, má alespoň základní certifikaci 85Plus Bronze a záruku 5 let. Osobně bych si ale koupil lepší 85Plus Gold se zárukou 7-10 let, který nestojí zase o tolik více.

Nj, jenze v tom samem clanku co odsuzujou evolveo rikaj ze i fortron je na prd

Ne, píšou, že to je jak která řada. Nikdo neříká, že to je nějaký super zdroj. Jen, že to je zdroj, který je "Nejlevnější trochu slušný". Dnes nemá smysl kupovat u zdrojů nic, co nemá minimálně 5let záruku a tohle je jeden z nejlevnějších, který ji má. Nikdo vám nebrání koupit něco opravdu slušného, jen se jaksi předpokládá, že nechcete moc utrácet, když i grafiku máte asi z bazaru (doufám, že jste RX 570 nekupoval novou). Aby pak ten zdroj nestál víc, než ta nová grafika. Pokud ale chcete jít do kvality tak klidně:Slušnější už je tento:https://www.czc.cz/seasonic-core-gc-500-500w... GOLD, záruka 7let. To je takový první zdroj, kde lze už říci, že je pravdu slušný. Byť trochu šetří na větrácích. Lze občas narazit na parazitní zvuk, ale protože větrák jede fakt pomalu, tak je to tak tiché, že člověk musí mít ucho fakt u něj. A pokud chcete opravdu top zdroj, za velmi dobré peníze, tak se pohybujeme někde tady:https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-gold-... https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x... Ty už mají záruku 10let a větrák vás zajímat ani nemusí, protože stejně poběží skoro pořád pasivně. Takový zdroj už vám vydrží i do dalšího PC.

https://www.alza.cz/akasa-napajeci-redukce-4p... Každopádně, radši ten nový zdroj.

Misto toho elektroodpadu pouzijte nejaky normalni zdroj. Bude to stat treba 1500Kc, ale zase nevyhorite..Bez redukce to nepojede, s redukci to sice asi pojede, ale pak narazite na limity te Evolveo parodie na zdroj..

OKDiky vsem za osvetleni.Kdyz uz ten zdroj mam tak nejdriv zkusim tu redukci. Ale vim po cem sahnout priste. Pc je pro deti 50% minecraft, 40 youtube, 9 wot a 1% prace do skoly.Priznam se ta grafika je nova. Vybiral jsem cena vykon a vysla lip nez nvidia. Ale rad se poucim taky pro priste. Diky

Hele, ten zdroj byl na vyhození už když byl nový, pokud nechceš riskovat požár, tak ten krám fakt vyhoď. Výrobce tam nedal potřebný konektor ne proto, aby sis musel kupovat redukci, ale proto, že nechtěl riskovat, že na to někdo připojí kartu, která bude potřebovat slušný zdroj. Ten křáp nedá v delší zátěži ani 350W, nejspíš by měl problém i s 300. A uvědom si, že zdroj je základem stability a bezpečnosti počítače. Takový šunt bez jakýchkoliv ochran dokáže kromě zasekávání klidně celý počítač odpálit. Doteď jsi ho moc nezatěžoval, ale s tou grafikou ho potáhneš nadoraz a vyrobíš z něj ohňostroj.