Napájení GK Sapphire Nitro+ RX 570

Zdravím vespolek,Tak nějak se ke mne zatoulala výše zmíněná grafická karta. Docela mne překvapilo, že má dva napájecí konektory. 6 a 8 pin. Z mého zdroje (Fortron AX400) však vede jen 6+2 pin. Znamená to, že musím dokoupit redukci a vzít jedné větvi molexy a předělat je na 6 pin? Nebo stačí zapojit GK pomocí toho 6+2 ze zdroje na 8 pin na GK?Doteď jsem měl GK, které neměly přídavné napájení.

Odpovědi na otázku

Pokud ti tenhle EuroCase zdroj neshoří...Ber v potaz, že nálepka "400W" je u tohohle zdroje lživá. Utáhne max 350 (dle specifikace). 400W v peaku možná... ale vzhledem k tomu, že jeho ochrany proti přepětí a zahoření jsou téměř 0...

ani to ne. dle specifikace +12V (16/16A-300W)

Je v plánu koupě nového zdroje (Corsair VS550), ale bude tak za měsíc a GK je již nyní. A jelikož jsem se ještě nesetkal s dvojím napájením u GK, jsem z toho lehce zmaten

A zase to zasrané VS:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpTo je snad mor.

Ah, děkuji, měl jsem za to, že Corsair je kvalitní značka celkově. Pro mne trochu zklamání....

Slušný 550 W zdroj za 1200,- fakt nekoupíš. Lepší CX550M se zárukou 5 let stojí 1800,-:https://www.czc.cz/corsair-cx-series-cx550m-... Ale to už můžeš rovnou sáhnout po tomto:https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-gold-... Je plně modulární, do 30% zcela tichý, má vysokou účinnosti (Gold) a záruku celých 10 let.

Fortron prodava taky slusne zdroje, ale vybral jste elektrosrot AX. Corsair prodava slusne zdroje, dokonce vynikajici zdroje, ale ten VS je zase naprosty elektrosrot. Velmi levne zdroje nejsou dobre (vylhane schopnosti), nejsou usporne a vesmes nejsou ani bezpecne (cast uvadenych ochran ani neobsahuji, ty skutecne obsazene nefunguji). Tak uz je ve vlastnim zajmu nekupujte!

Fortron prodává dobré zdroje až v těch hodně drahých specifikacích. Ale ani tam to není žádná sláva.AX je kupodivu elektrošrot z Čech - je to OEM EuroCase...

To neni pravda. Staci vynechat nejlevnejsi odpad, uz za prumerne ceny jsou k dispozici pouzitelne modely. Je ale fakt, ze vyber neni az tak jednoduchy jako treba u Seasonicu nebo Corsairu (kde jsou odpadni produkty vzacne).Jinak ano, elektrosrot vyrabeny Rusy ve vychodnich Cechach nas uz "proslavil" i mezinarodne. :o(

Tak si kupte pořádný zdroj, u tohodle je velká pravděpodobnost že celou sestavu z zátěži neutáhne.

Tak zkusit to můžeš jen s tím 8-pinem (6+2), ale skoro určitě to nebude fungovat, protože karty mají detekci, zda jsou konektory připojeny a bez zapojení buď nefungují vůbec nebo velmi omezeně. Takže buď zkus tu redukci nebo jiný zdroj. Pokud ti to bude s redukcí padat v zátěži, budeš muset zdroj vyměnit určitě. A ta možnost je docela reálná, protože ten tvůj umí na +12V jen 300W a to ještě rozděleně na dvou větvích. Takže se výměně za nový moderní zdroj s výkonem hlavně na +12V nejspíš nevyhneš, ale na to si připrav minimálně cca 1600+, protože levnější zdroje buď nemají dvě napájení pro grafiku, nebo to jsou podobné šunty, jako máš teď.

Tak on tento zdroj na RX560 (bez přídavného napájení) bohatě stačil, neočekával jsem tak rychlý upgrade. Pokud to bude opravdu nutné, koupím ten Corsair ihned.Dá se nějak poznat, že zdroj nedodává tolik energie, kolik si PC žádá? Jsou nějaké programy, které mi to monitorují? Alespoň bych tam tu RX 570 zkusil.... A jak je to s tím zapojením té GK? Stačí zapojit do toho 8 pinu na GK ten 6+2 ze zdroje? Nebo musí být zapojen i ten 6 pin na GK?

RX 560 bez přídavného napájení se musí vejít do 75 W, co umí slot. RX 570 má oficiálně TDP 120 W a v referenci má jen jeden 8pin (8pin dá až 150 W + slot 75 W = 225 W). Ty máš OC edici, která je nejspíš nastavená na víc (8pin 150 W + 6pin 75 W + slot 75 W = grafika má tedy přívody až na 300 W). Jasně, přívody jsou předimenzované, ale minimálně dvojnásobnou spotřebu RX 570 oproti RX 560 má.

RX 570 Nitro žere v defaultu přes 200 W - mizerná účinnost napájecích obvodů s úspornou i5-xxxxT by to mohlo fungovat.V Sapphiru nikdo nepočítal s tím, že by se Nitru hrály hry - počítalo se prodejem těžařům (kterým je to jedno, protože si ji zkrotí na takty, kde jsou nejefektivnější a mají nižší spotřebu).

No, procesor mám Core i5 4690, nevím, jak moc úsporný je Jinak u mne se jedná o domácí počítač na hudbu, web, videa, sem tam nějakou hru. Těžit ani neumím a kdyby se mi ta GK nedostala pod ruce takřka zadarmo, tak ji nekupuji. Ale když už ji mám, tak ji nenechám v šupleti...

Takřka zadarmo znamená, že byla z těžby. Je k ní záruka?

Nene, je to od kamaráda (závislý hráč na PC), který se honí za více FPS. Takže mám RX 570 (starou rok, ještě dva záruka) za cenu nižší, než nejlevnější RX 560 2 GB.Čekal na novou GK od Nvidie.

Tak to je pěkná cena.

Tak já GK nepotřeboval, ale za tu cenu... i kdybych to měl prodat, tak bych na tom vydělal. Ale když už ji mám, tak ji osadím do PC Alespoň mne to donutilo objednat nový zdroj a trošku poklidím uvnitř skříně...

Tak pozor ještě na jednu věc, větší spotřeba = větší teplo. Takže ať máš v bedně průvan.

Na bedně jsem kdysi (asi závan rozumu, krátkodobý) nešetřil a místo vzhledu dbal na funkčnost. SilentiumPC Gladius M35 se všemi ventilátory. Teploty byly, prozatím, vždy na spodní hranici. Uvidím, co s tím udělá ta jiná grafická karta. Případně upgraduji ventilátory za výkonnější.

Výborně, pokud nebudeš mít na skříni přes ty horní díry položený nějaký bordel, tak v tomto se to musí uchladit v pohodě.

Zapojené musí byť všetko a tá RX560 ako si napísal nepotrebovala prídavné napájania pretože príkon ma len 48w a RX 570 150w inak už na tú RX 560 vyrobca odporúča 400w zdroj .

Tak to mne docela překvapilo, ten skok ve spotřebě GK. Doufám tedy, že podobná změna bude i u výkonu Musím se přiznat, že jste mne ukecali a jdu se podívat po nějakém kvalitnějším zdroji. Tento svůj starý využiji, stavím do domácnosti ještě jeden kancelářský PC...

RX 560 má jen 1024 SP (ojebaná verze dokonce jen 896 SP), ale RX 570 jich má 2x tolik (2048 SP). Počet SP a výkon jdou spolu ruku v ruce (stejně jako spotřeba):http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-560-vs-AMD...

Tak to se těším. Sice nejsem žádný hráč, ale sem tam si něco pustím a při low nastavení to nebyla žádná hitparáda.Už koukám po novém zdroji, Seasonic, Corsair, Cooler Master, Fractal... Stačí se spokojit se značkou 80 GOLD a potřebnými konektory nebo je vhodné studovat i druh a typ ochrany zdroje? Také se mi zamlouvá záruka5, potažmo 10 let.

Když na to přijde, stačí i Bronze. Ale vzhledem k tomu, že slušné +-550W stojí jen o pár stovek méně než ten Focus Plus od Seasonicu (Gold / 10 let), tak není moc důvod je kupovat. Srovnatelné zdroje od Corsairu (RM550x) nebo EVGA (bez registrace 2 roky, s ní až 7 let záruka) stojí většinou o pár stovek více.