Napajeni desky

Zdravím. Resim tu následující problem. Mam zakladni desku ktera ma 8pin pridavne napájení pro cpu. Zdroj mam pouze se 4pinem. Je mi jasne ze by to melo v pohode utahnout ale problem nastava pri připojení. Kdyz pripojim klasicky napajeci konektor ze zdroje (20+4PIN) tak se zdroj nastartuje, vsechny vetraky se roztoci ale pc nerozjedu. Kdyz pripojim i 4pin pro cpu, ani nezapne zdroj. Nevite kde by mohl byt problem ?? diky

Odpovědi na otázku

Věštírna je vedle, ale otestoval bych zdroj na funkční sestavě, případně otestovat jiný zdroj na stávající.Nejlépe to někomu hodit co bude schopen to otestovat za tebe.

V dotazu by bylo vhodné udat, o jakou desku a jaký zdroj se jedná.Jinak zapojovat je ten 24pin je nesmysl, tak ti žádná deska fungovat nebude, ale většina desek funguje pokud do toho 8pin na desce zapojíš jen 4pin ze zdroje.

tak to vypadá na 98% na desku, také jsem něco podobného lokalizoval..chovalo se to úplně stejně..ještě jsem to nechal otestovat za 100,-a byla to deska..