Napájení CPU-4 pin do 8-pin

Jednoduchá otázka, když mám na deske 8-pin konektor pro napájení procesoru... mohu do toho zapojit jen 4-pin a bude to fungovat? na zdroji mám 2x rozdělený 4pin a nejde to k sobě, nevleze se to tam a ten druhej nemá patku na zalousknutí.... Děkuji za co nejrychlejší odpověd. Stačí mi jen jestli tim nějak neublížím když to bude napájet pouze 4-pin. nebo jestli to vůbec pojede :D

Odpovědi na otázku

Do 8pinu stačí zapojit jen 4pin. Stejně je v tom jen 2x +12V a 2x GND (v 8pinu je 4x +12V a 4x GND). 8pin pouze umožňuje vyšší odběr ze zdroje, ale to bys potřeboval jen při opravdu brutálním OC. Pro normální provoz a OC to je úplně jedno.

Když se podíváš pořádně na tu desku, tak zjistíš, že je to stejně všechno spojeno do 1x +12V a 1x GND, takže deska ani nemůže poznat, co v tom je zapojeno.

Ok, díky moc :)

Pro jistotu se podívej do manuálu základní desky, zda tam náhodou není napsáno, že to vyžaduje 8pin. Sice jsem to snad ještě nikde neviděl, ale není technicky nemožné, aby to deska vyžadovala. Najdeš to na stránce, která se věnuje detailu 4/8pinu. Ale na 99% tam bude napsáno, že stačí 4pin.