» Poradna » Notebooky

Napajení baterie

Dobrý den,mám starý notebook půl roku Asus, do této chvíle bylo vše v pořádku, ale od té doby, co se mi udělala aktualizace, tak ted když dám napájet baterii tak se nabije jen na 59% (napájen ze sítě, nenabíjí se).Nabíjí se to pouze do této hodnoty 59%, nevím zda je možné aby po půl roce se snížila kapacita baterie. Děkuji předem za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jo, to je nový způsob, jak zákazníka donutit, aby si co nejdřív musel koupit novou baterii. Oni říkají, že baterie vydrží déle a spousta jidí jim to baští, ale není to pravda. Protože když budete baterii nabíjet na polovinu kapacity, vydrží na ni libovolné zařízení jet jen poloviční dobu, takže rychle narůstá počet cyklů nabití/vybití a s každým cyklem baterie degraduje, takže výsledkem je, že se na neakceptovatelný zbytek kapacity dostane dřív. Jo, kšeft je, holt, svatej a zákazník, kterému baterie vydrží stejně dlouho, jako notebook, nebo i déle, je ,,špatný" zákazník, protože z něj nepadají penízky, jako z oslíčka otřes se.

Škoda, že jsi úplně mimo :) Životnost baterie není omezena počtem cyklů, ale počtem plných cyklů. To je zásadní rozdíl. Polovičních cyklů nabití/vybití zvládne baterie cca dvojnásobek, než plných ;) Jinak řečeno, baterie za svůj život zvládne přijmout a vydat určité množství náboje a je úplně jedno, jestli to bude v 500 plných cyklů nebo 1000 polovičních. Ovšem to ti nebrání tu nesmyslnou teorii opakovat pořád dokola ;) Osobně taky nejsem příznivcem omezování nabíjení třeba na 60%, ovšem důvod to má úplně jiný, než tvoje nesmyslná teorie. Já omezování nabíjení neprovozuji z mnohem jednoduššího důvodu, protože chci mít k dispozici plnou rezervu energie pro případ potřeby :)

I když mu to tu vysvětlíš, tak on to tady bude dávat stejně klidně 10 let dál. Jako ty jeho ostatní nesmysly o formátování disku (jedině Linuxovou distribucí!), surfování po internetu jedině na Linuxu nebo ten jeho svérázný výklad autorského zákona! Dokud ho nezavřou nebo neumře, tak to sem bude dávat, protože on je odborník na slovo vzatý!

V tom případě bych potřebovala poradit kde toto nastavení mohu změnit nebo brátit na puvodní co bylo... zřejme po aktualizaci se mi to nějak upravilo a nevím kde ot mám vrátit zpět, aby mi to nabíjelo na 100% a néé aby se to na 59% zastvilo a dál už to nejde, ani když to mám na pevno v síti.

Už mi poradili kde to najít a jak nastavit.je to přesně na tomto odkazu: https://www.asus.com/us/support/FAQ/1032726/

jo vidíme. je to v tom předchozím příspěvku...

ten prispevek " Monika" dostala uz vcera u jejiho uplne stejneho dotazu

Jo. Ale když já bych chtěla aby mě to někdo z Vás na dálku přenastavil. Nebo přijďte na kafíčko.

co chces prenastavovat ? Napajeni sis snad prenastavila sama. Projdi si navody : https://wintip.cz/

Nevím kdo toto pod mým jménem napsal: Jo. Ale když já bych chtěla aby mě to někdo z Vás na dálku přenastavil. Nebo přijďte na kafíčko.Ale už to od včera od odpoledne mám v pořádku... Měla jsem to nastavené na režim maximální životnosti, tak jsem to změnila zpět narežim plné kapacity a už to opět nabíjí jak má.Tak že děkuji všem za pomoc, kdo poradil a problém už mám vyřešen. Díky