Napajeci zdroj

Zdravim, Jelikoz jsem byl zde v poradne pred nedavnem spokojeny, obracim se znovu.Sestava: MB: MSI H81M-P33Procesor: Intel Pentium G3258Ram: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage SeriesSystemovy disk: Samsung 850 EVO 120GB SSDDruhy HDD: Samsung SpinPoint F1 250GBGraficka karta: GIGABYTE N220OC-1GIZdroj: LC Power LC420H 420WJe mozne, ze mi zminovany zdroj nestiha napajet zakladni desku? Konkretne jde o USB ktery nabehne az po cca 1 minute od nabehnuti systemu (Win7 64bit).Diky predem za odpoved

Odpovědi na otázku

K usb mam pripojeny externi disk bez sitoveho napajeni (napaji ho jen usb 3), obcas flash, mys, klavesnice.

Nemal by mať ten HDD externé napájanie? Ani nie 5 W disku stačiť nemusí

Je to docela mozne, vyrobce udava minimalni potrebny vykon zdroje 400W. Tady je 420W, ale i ostatni komponenty si toho vemou docela dost. Kdyby se pouzil zdroj s vykonem 550W myslim ze by problem byl vyreseny.

Ktery vyrobce? Ja nasel jen u graficke karty potrebny vykon 300W ale jinde nic.Napadlo me vytahnout grafiku a zkusit to bez ni jen na integrovanou. Stejne mi tady na poradne psali kluci, ze ten vykon obou (integrovane / GT220) je srovnatelny.Dekuji.

http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx Mela by to byt primo vase karta. V kazdem pripade zkuste pouzit int. grafiku, a uvidite. Ale papirovy udaj o vykonu grafiky neni vse. Intel HD je dobra karta na zakladni praci a ma dobry pomer vykon/spotreba. Ale nemusi obsahovat vsechny potrebne technologie a funkce jako ta N220.

Aha to me nenapadlo mrknout primo na stranky vyrobce.Jde spis jen o vyzkouseni toho, zda je to problem zdroje nebo nikoliv. Kazdopadne se poohlizim po silnejsim zdroji, ktery by do budoucna utahnul nejakou tu grafickou kartu (max. GTX 960) s komponenty viz vyse.Stacil by tento nebo mate lepsi volbu? Seasonic (Energy knight) SS-400ET 400 W, certifikace 80Plus BronzeDekuji

Tento ma dokonce 400W. Nikdy nehrnte udavany vykon na miru. Je vzdy lepsi kdyz je zdroj predimenzovany. Zdroje jsou sice staveny na urcitou zatez, ale jejich maximalni vytizeni jim dlouhodobe nesvedci. Pokud mate pozadavky na system napriklad 500W, je dobre dat zdroj alespon o tech 100W silnejsi. Zdroje ktere nejedou na maximalni vykon vydrzi dele. Minimalni pozadavky na tu GTX960 jsou taky nekde kolem 400W. Rozhodne bych volil zdroj s vykonem alespon tech 550W. S tech levnejsich se da vybrat treba Zalman ZM600-LX nebo Corsair VS550. Mozna nekdo poradi vhodnejsi. Ale taky zalezi jake fin. moznosti mate. Ja bych treba osobne uz nesel do zdroje co nema konfigurovatelne napajeci kabely :)

Ďalší spešl odborník. VS rada sa nedoporučuje a Zalman sám o sebe nie je mega spoľahlivý. BTW, ten jeho dá na 12V vetve údajne 180W, ale ja by som počítal s 50%, t.j. 90W. Ak má C2Q, na grafiku neostane nič. Ale Seasonic 350 W by to utiahol aj s C2Q (95W CPU) s prehľadom. Je lepšie mať silnejší zdroj, ale dnes píšeš o wattaži??? Podstatné je čo zdroj znesnie, nie koľko W má na štítku! Aj u GTX 960 + 95 W CPU by Seasonic 400 W zvládal aj s rezervou. Jeho max je asi 360 W na 12 V vetve, pričom odber by bol 220W, takže aj Seasonic 350W by to zvládal. Chieftec už by musel byť nad 400W

Ted z toho nejsem moudry

Pointa:1. GK a CPU sa napajajú z 12V vetve a teda ak máš 100 W CPU a 200 W grafiku, zdroj by mal dať na 12V aspoň 320* W ak nechceš ísť na doraz a zbytok je často do 50 W ak nemáš 6 diskov, 3 TV karty a 5 led svetiel v USB. 2. ak ide o chieftec a pod. nezdroje, tam sa na štítok spoliehať nedá, u Seasonicu máš istotu. Síce je drahší, ale zato pri tejto konf. (300 + 50W) nemusíš mať 600 W zdroj, ale stačí s prehľadom 450 W*TDP nie je spotreba, ale u Intelu by reálna mala byť menšia, u GTX 960 s TDP 120 údajne spotreba 126 W, tak v princípe by som bral zdroj s min 10% rezervou na danej vetve

Ten navrhovany Seasonic by byl k dane sestave + gtx 960 pohode. Stejne jako Corsair CX.To LC je parodie na zdroj, ani bych se nedivil, kdyby mel problem dodat 200W. Ten Zalman i VS by byli lepsi a to je beru jako katasrofu. V podstate by se dalo rict, ze 300W zdroj bude kolem tisicovky, 400W +-1200, 500W +-1400, 600W +-1800; za vyrazne mensi obnos se to snad ani neda postavit.

Co to blábolíte?! Ta sestava bude mít tak maximálně 150W a to ještě přeháním!Tohle: http://www.czc.cz/gigabyte-gt-220-experienc... si vystačí s napájení ze sběrnice!Na tuto sestavu BOHATĚ stačí: http://www.czc.cz/zdroj-seasonic-ssp-350gt-... ! Dokonce by bez naprostých problémů "utáhne" i netaktované i5 a GTX 970! A zásadně doporučuji zdroje od skutečného výrobce zdrojů a tuplem nedoporučuji prskavky s nálepkou "Zalman", proto ta "doporučení" výrobců GK, kdy snad i počítají s použitím všelijakých pyrotechnických hraček místo skutečných zdrojů. Blábol o "šetření" zdroje jeho naprostým naddimenzováním je až nehorázný nesmysl.K dotazu. I ta LC zoufalost by s tím neměla mít problém. Externí disk by se měl roztočit už při POSTu a měl by být identifikován už při testu SATA a také vypsán. Zdalipak byl os řádně nastaven s řádnými ovladači v řádném pořadí?

Ovladace ze stranek vyrobce stazeny a instalovany v poradi chipset pak vse ostatni.

Detail: Načo Ti GT 220, keď CPU má +- podobnú?

To je pekny ale nemohl jsem to ted vubec rozchodit.Nemam s tim moc zkusenost.

Čo si nemohol? Kartu? V BIOSe nastav na internú, nie PEG/PCIe. A ten externý HDD pripoj na normálne napájanie, USB 3.0 dá max 0,9A (5V)

Kdyz jsem v BIOsu nastavil PEG na IGP, kartu vytahnul a spustil PC tak jsem se nedostal dal nez do BIOsu.

Externi disk nema napajeni. Je pouze do USB

O aký HDD ide?

Máš ovládač na USB 3?

Znovu dotaz: "Roztočí se při POSTu?"

Ovladac mam, vse stazeno ze stranek vyrobce MB. Externi disk se roztoci hned po zapnuti PC.

A je v BIOSu vidět? Pokud ano, pak je to problém os.

Videt jde ST1000LM

Nechce sa Ti skúsiť Linux? Ak to v ňom pôjde, má kolega pravdu (chyba v OS)

Uprimne ve 30ti letech je pro me problem zvykat si na neco jineho a i kdyz bych to ja zvladnul, draha polovicka je na tom hur. Uz tehda rvala co to ma byt Win10

Jsou Live distribuce, tj. BEZ zásahu do stávajícího rozdělení HDD.Mimochodem ST1000LM je: http://www.czc.cz/seagate-momentus-1tb/1182... - Verbatim žádné HDD nevyrábí.Takže pokud je v BIOSu "vidět", pak problém bude v os.

Nejjednodussi bude zajet napr. do Alzy kde je moznost zbozi vratit do 14ti dni a vyzkouset jiny zdroj. Muze ten muj byt vadny a s takovou nic nevyresim (jiny na test nemam).Kazdopadne kdyz bych tedy mel vybrat, bude stacit ten Seasonic 400w nebo bude lepsi jina alternativa?Hlavne aby byl do budoucna dost vykonny na novejsi grafickou kartu, silnejsi CPU a podobne.

Zrejme nemáš v OS ovládače pre IGP. Ak pôjde núdzový režim, ovládače by sa mohli nainštalovať tam, alebo odinštalácia externej grafiky, OS by mohol mať väčší pocit, že už má na výber len IGP

V nouzovem jsem odinstaloval ovladac externi graf. a pri instalaci ovladace od vyrobce desky (msi) mi system pise: Tento pocitac nesplnuje minimalni pozadavky pro instalaci soft.