Napájecí zdroj ke ZD MSI MEG Z390 ACE

Dobrý den, prosím o radu jaký napájecí zdroj ke ZD MSI MEG Z390 ACE? Děkuji a přeji hezký den

Odpovědi na otázku

To záleží co v ní bude osazeno... Taky zda hodláte taktovat atd...

Bez taktování, CPU i5-9600K, CPU GF GTX 1050 Ti

Pak stačí prakticky cokoli trochu slušného. Klidně obyčejný 400W zdroj.Nicméně moc tohle nechápu, taková brutální deska a pak jen takový obyčejný HW? Proč?A pokud vám jde o konektory, že deska má pro CPU 2x8pin, tak není třeba zapojovat všechny. Jeden 8pin stačí. To je pro taktování a silnější procesory. Pokud by jste je chtěl mermomocí využít, tak myslím, že hodně dobrých gold a lepších zdrojů má od 850W verze a výš 4x4pin pro CPU. Takový zdroj ale stojí minimálně 3000Kč.Třeba:https://www.czc.cz/corsair-rm850x-model-2018... Ale raději si to ověřte i na stránkách Corsair, nebo prostě výrobce zdroje, který si chcete koupit. Tedy pokud si něco takového vůbec chcete koupit. Pro nějakou GTX 1050Ti a 9600K bez taktování je to jako kanón na vrabce.

Nechávám si prostor k dalšímu upgrade, až ceny půjdou trošku dolů...

Ceny čeho podle tebe půjdou dolů? Jen se načekáš a časem zjistíš, že jsi vyhodil tisíce za desku, kterou jsi vůbec nikdy k ničemu pořádně nevyužil.

Když si sečtu, že jen ta deska + 9600K + nesmyslná 1050 Ti stojí cca 19000,-, má to mizerný herní výkon a jen budeš bez využití čekat na nikdy nepřicházející slevy, tak nevidím důvod nekoupit něco v tomto smyslu:R5 2600 (nebo i5-8400) + desku okolo 2-3k a na grafiku ti zbude cca 11-12000,-. Za to už máš grafiku jako fík (RTX 2060, starší GTX 1070 Ti a nebo skoro i RTX 2070). Takže si můžeš zahrát úplně parádně rovnou a ne čekat roky s mizerným PC a oprašovat doma zbytečný předražený HW.Stavět PC pro budoucí upgrade na maximum, je krajně neefektivní cesta.

Třeba koupil novou desku a zbytek z bazaru. Kdybych ztratil veškerou soudnost a všechny zábrany, tak bych risknul třeba ES z Aliexpressu. Ovšem u takového procesoru nebude schopný nikdo nic garantovat. Můžou jim blbnout PCIe linky, instrukce, úsporné režimy, po upgradu MEI může přestat fungovat...http://tinyurl.com/y2bytmyf

Ceny těch cpu nepůjdou jen tak dolů... prostě budou pořád drahé a pak se přestanou prodávat (viz 6700K/7700K která stojí skoro co nové cpu i když se neprodává (ok, ne tolik, ale třeba 6 000,- je pořád dost na třeba 4-5 let staré cpu..)

Přesně tak:https://ctrlv.cz/shots/2019/03/14/hV9C.png7700K začínal s cenou lehce nad 10k. Dnes stojí prakticky úplně stejně:https://www.czc.cz/intel-core-i7-7700k/20409... Nedá se moc očekávat, že by Intel nějak výrazně zlevnil. Nikdy to nedělal, to se děje jen u AMD, které si nemůže dovolit nechat ceny být a čekat, až to lidi omylem vykoupí i když jsou na trhu dávno lepší CPU za stejnou cenu.

btw: myslel sem 6000,- za 7700K bazarově, nová 7700K je uplně sebevražda.. (za 8700K sem dával přes rokem cca 8600,- v Alze).. ty ceny jsou fakt šílené..

A ktoré ceny pôjdu dole ? Skôr sa prestane vyrábať a bude sa vyrábať drahhšie ! Lebom tu ide o zisk a nie o tvoju spokojnosť s cenou . Ale sa všetko zmení a si tam kde si bol . Ako DDR2-DRD3-DDR 4 - a čo nevidieť DDR 5 ? A to , že skoro každá je nový socket , ani nehovorím ! Iba ak na bazoši pôjdu ceny dole . Preto kupuj dnes max. vybavenie PC a za 4-5 rokov uvažuj tak ako dnes ....Mohrov zákon nepustí !

Na to staci kazdy slusnejsi 350-400W zdroj v cene kolem 1500CZK. Samozrejme muzete poridit i nejaky kvalitnejsi, je-li na to rozpocet.Pokud chcete rezervu pro rozvoj, tak naznacte, jakou tak maximalne GK byste uvazoval. Ale realne to stejne nebude nad 500-600W zdroj, ktery i tak bude dostatecne predimenzovany (a cena tim stoupne nekam k 2-2.5kCZK).

Proč máš taktovací procák ?

HDD SSD disk, max pak 2x klasické HD

To je zanedbatelne. Dulezite jsou dve veci: CPU a (zejmena) GK.

Trošku zbytečná deska pod i5, ne? Tohle má smysl pod i9. Jinak pro 1050Ti a i5, navíc bez OC (proboha na co kupuješ drahou Z desku a drahý K CPU, když nechceš taktovat?) ti stačí klidně i Seasonic SS-350ET za litr. Každopádně pokud plánuješ upgrade, napiš jaký. Jinak nemá moc smysl nějaké zdroje navrhovat. P.S. Osobně bych si raději koupil levnější desku + i7-9700K (nebo R7 2700X). Vyjde to nastejno, výkon jinde a upgrade na i9 nemá prakticky smysl.

Tyo, to je takhle deska.. tak to pak je čiré šílenství přeplatit takhle desku a pak do ní dát default cpu... Takhle se pc fakt nestaví.. A čekat na zlevnění hw je jak čekání na Godota (spoil : nepřišel).

Seasonic Focus Plus Gold (10 let záruka) nebo Seasonic Prime Platinum (12 let záruka) nebo Titanium. Za předpokladu, že k tomu chceš koupit Vegu a i9-9900K a chladit celé vodou.

Děkuji, vyřešeno

Tak to by byla slušnost se pochlubit jak.