Napájecí konektor SSD HD

Mám jeden,naštěstí, SD HDD do NB. Jeho napájecí konektor tvoří řada "jehliček", na kterých nedrží klasický SATA konektor.Existuje nějaký adaptér?

Odpovědi na otázku

daj sem fotku co chces, lebo podla toho popisu to nikto netusi

Z tvého naprosto vyčerpávajícího popisu bez jediné technické informace je jasné, že ty technické informace bude třeba doplnit. Minimálně přesný typ toho tajného SSD.

A není to náhodou hodně starý notebook, co má ještě PATA/IDE disk?

tzn. DVĚ řady jehliček.. ne jedna řada...

To ano, viz souhlasím s odpovědí níž, buď vytržený konektor nebo pata

SD HDD.. řada jehliček.. Tak buď máš dvě řady jehliček a je to starý 2,5" IDE disk a nebo tam máš jehličky v místě kde byl SATA konektor a v tom případě "někdo" ten konektor vylomil..

a abych vlastně odpověděl na dotaz - ne pokud je to starý IDE disk tak adaptér na SATA neexistuje. A dneska vlastně ani nemá smysl používat IDE/ATA dsk s kapacitou max 100GB nebo kolik to má.

ale existuje - konkrétně adaptér z m2 SATA na IDE:https://www.ebay.com/itm/392859447041asi 3 stovky adaptér a do toho nějaký m2 SATA disk koupený tady v ČR v normálním shopu. Počítač to zrychlí i tak - nahrazoval jsem něčím trochu podobným starý 1.8 palcový 100GB ZIF disk.

a nepotřeboval by to on náhodou obráceně ?

aha, pardon, tak jestli má notebookový IDE HDD, tak to nemá smysl snažit se cpát do notesu - i kdyby to šlo, bude to pomalé. Maximálně do starého notesu s IDE, nebo koupit čínský boxík na usb a udělat si z toho exterák, než to chcípne úplně, ale spíš bych se na to vykašlal.

Číňani mají boxík na IDE HDD /M Sata. Není to žáden zázrak, ale lepší než plotnový disk...

dej sem fotku, nebo opiš přesné typové označení původního disku. Může to být IDE/PATA, nebo dokonce u ultrabooků taky varianta PATA zvaná ZIF - ale ty moc časté nebyly.

Tak to jsem skoro tušil, že to nikdo, aspoň z dosavadních diskutujících neviděl.Ne je tam jedna řada jehliček, pokud na ně nasadím napájecí konektor a zafixuji, normálně to funguje, ale je to dost složité nasadit tak, abych jehličky neohnul.Děkuji všem za snahu.

To vole buď opiš značení, co to je, nebo to vyfoť. Co my víme, s čím tam blbneš. Dost možná máš úplně běžný disk osazený nějakou redukcí pro konkrétní notebook nebo nějaký poškozený konektor, ale z tvého popisu víme úplné prd.

Takže fotka nebude... Tak jen doplním, že SSD HD, ani SD HDD neexistuje.

A že bys třeba poslal fotku?

"je tam jedna řada jehliček, pokud na ně nasadím napájecí konektor a zafixuji, normálně to funguje, ale je to dost složité nasadit tak, abych jehličky neohnul. "no jasně takže máš ten konektor ulomenej - zůstal uvnitř napájecího SATA konektoru jak ho někdo "šetrně" vytahoval a nebo seš troll... Nazdar.

Armádní troll?

Nejspíše naše "Stavka". Ovšem vylámat plast z napájecího SATA konektoru muselo dát práci. Pokud ovšem nejde o úplně jiný konektor, třeba SAS, ale kdoví, když to má jen pro služební potřebu.

Spíš úplně jiný. Jak píše dole kolega - jeden o jehličkách, druhý o placičkách. I když barety nebo bagety, pro někoho je to totéž.

a nevypadá to náhodou takhle ?? (ale dalo práci to vylomit...)https://ctrlv.cz/yYTV

Ty tam máš ale placičky, a on jehličky...

to je fakt. Takže to nebude ono

Vandale!Ale budou to ty Pytlíkovy placičky. Já bych to jeho SSD HD, SD HDD četl jako nejspíš SSD anebo s dávkou značné fantazie jako SSHD. Na každý pád to bude SATA konektor.

Ja si myslim, ze je to trol = debilny nick a vymyslene skratky/vyrazy.

V každém případě Růžička po dvou hodinách zvadla. Takže asi vyřešeno.

Lejno, byť stokrát růží zváno, smrdět bude stejně.

Proboha, chlapi vydržte, fotka bude ale až v neděli, jsem mimo dosahu předmětného disku. V pondělí můžem pokračovat.

Omlouvám se všem.Nejsou to jehličky ale placičky, jak ukazuje Akademik. Ale nic jsem nevylamoval.Ještě jednou se omlouvám a děkuji.Obrázek mám, ale nevím jak dál, ale stejně už je to jedno.

Olámej i protikus a napájej to ... nebo tam napájej "prodlužku" s neolámaným koncem.

Normální SATA konektor. Akorát nějaký zvíře olámalo ten okolní plast. Můžeš zkusit sehnat SATA konektor a přepájet ho. Míň práce bude koupit nové SSD, když je to obyčejný Kingston.

Na vylomený konektor redukce neexistuje, jedině výměna, která je v tomto případě nereálná. Buďto to budeš do konce připojovat improvizovaně, nebo to vyhodíš.Ty "placičky" neber vážně, byla to legrace.

ale jo "redukce" existuje.. je to ten protikus ve kterym ten vylomenej plast zůstal - jednou jsem to takhle opatrně vrátil zpátky zafixoval a ten počítač jede něškolik let naprosto v pohodě,

Samozřejmě, že vše, co bylo pokaženo, může být opraveno. Jenom je otázkou za jakých nákladů a jestli je to v moci potřebného. Dotyčný zjevně není zběhlý v opravách a v IT všeobecně, tak těžko něco opraví.

Není zběhlý ani v IT, ani v elektronice, je to očividně neznalý laik. Ale docela to zazdil tou poznámkou "Tak to jsem skoro tušil, že to nikdo, aspoň z dosavadních diskutujících neviděl.". Nic o tom neví, ale lidi jsou blb*i.

Tak za prvé, to není SSD HD, ale prostě SSD.SSD=Solid State Drive, v tom žádný disk fakt není.HDD=Hard Disk Drive, v tom je disk, to je ta plotna.A to co máš, to je fakt normální SATA konektor, a JE vylámaný. Neumíš to popsat, výraz "jehličky" se fakt nepoužívá, to jsou piny. Nepoznáš vylámaný SATA konektor, ale z lidí děláš blbce, viz tvá starší reakce.

Tady máš detailní fotky, jak to má vypadat:https://www.storagereview.com/review/kingston-ssdnow-v2... Prostě ti tam chybí to plastové elko, které kryje kontakty a drží napájecí kabel. Když se tam podíváš pořádně, uvidíš to sám. Bude tam vidět, odkud to bylo vylomeno.Oprava má smysl jen v případě, že máš doma jiný nefunkční disk se stejným konektorem a umíš si to přepájet sám. Ale to asi u někoho, kdo říká pinům (česky kontaktům) "jehličky / placičky" nehrozí.

jak sem psal.. ono stačí opatrně nastrčit zpátky ten napájecí konektor kde zůstal ten plast a zafixovat třeba tavnou pistolí.. bude to dál fungovat celkem spolehlivě. Pokud už protikus není tak je to naprd a řešení pro kutila

Ano, pokud ten ulomený kousek má, je to nejjednodušší cesta. Bez něj to je na výměnu konektoru / celého SSD.

Tak to je slusnej oddil. Za me by bylo nejlepsi vzit kladivo, polozit ruce na desku stolu a mlatit co to jde. Snad pak uz neznicis nic dalsiho.

Podobne vylomeny konektor se mi podarilo opravit pripojenim Sata prodluzovacky napr. https://www.czc.cz/premiumcord-prodluzovaci-...
Castecne konektor drzi diky zamecku na datove casti a trochu to podporil tavnou pistoli. Otazka jestli se to pak jeste vejde do NB.