» Poradna » Počítačové sítě

Napadený Router?

Dobrý den, v mém routeru DIR 615 jsem v jednom z logů našel hlášku:[ATTACK]: SYN Flood from 77.75.79.33Tato hláška je tam několikrát, ale vždy s jinou ip adresou.V místní síti jsem nezjistil žádné problémy - internet funguje celkem slušně.Chtěl bych se zeptat zda problém s touto hláškou řešit nebo ji ignorovat. Pokud jsem si nevzpomněl na nějaké důležité informace k problému dejte vědět určitě je doplním. Děkuji všem za radu a názor.

Odpovědi na otázku

ignorovat, pokud máš navíc veřejnou adresu, tak máš útoků poměrně málo, pokud by ti to zpomalovalo síťový provoz, protože router by měl práci s požadavky od útočníků, pořiď něco silnějšího, třeba mikrotik a do toho automatickej blacklist

Mnohokráte děkuji, ip adresu mám neveřejnou a tato hláška vyskočí do hodiny asi 10x. Ještě jednou děkuji. Trochu si mě uklidnil. Díky

Zisti si ci sa tato hlaska objavuje v logu routra aj vtedy ked mas na domacej sieti vsetko vypnute (napriklad v noci), podla casu. Ak by sa neobjavovala, co je pravdepodobnejsie, existuje moznost, ze sa to deje len v spolupraci so zapnutym pocitacom na domacej sieti. V takomto pripade by som to videl na problemfirewallu v tom routri, ktory bude mat najskor nejaky bezpecnosty problem. Ten by sa snad dal vyriesit updatom firmware routra (ak to opravili).

Díky za odpověď, bohužel update firmware nevydali. Zkusím ještě Tvůj postup v noci při vypnutém pc. Díky

To nejsou utoky, ale reakce na nejakym zpusobem "nedokonale" spojeni. Konkretne tahle adresa patri seznam.cz, z nej na tebe nikdo asi utocit nebude. Stava se to obvykle jako reakce na pripojeni z tve strany - pokud je spojeni preruseno, server se pokusi poslat nekolikrat SYN+ACK (potvrzuje, ze je ke spojeni pripraven jako reakci na tvuj pozadavek) a nektere routery to detekuji jako "SYN flood".Nemusis si tim vubec lamat hlavu.

Děkuji za uklidnění. Už jsem začal skoro plašit a všechny pc v síti včetně dětí jsem projel antivirem. Ještě jednou děkuji.