» Poradna » Počítačové sítě

Namapovaný disk po restartu zmizí

Mám NAS od Synology. V Total Commanderu si zvolím připojit síťovou jednotku a namapuji si nový disk (např. \\NAS\SdilenaSlozka1\) třeba jako jednotku F:\ (zvolím i uložit credentials)Vše funguje v pořádu, přes novou jednotku se normálně na NAS připojím. Po restartu ale nová jednotka úplně zmizí a musím si ji namapovat znovu.

Odpovědi na otázku

Kupit si NAS od Synology, vie kazdy blbec. Spravovat ho chce nejaku inteligenciu.Napriklad precitat si manual.

Ty to určitě umíš.

Doskolvaci ustav je. Mas na to?

Ne, jsem totiž úplně dutej. UAAA

Copak - Ty chceš pomoci číst? To jsi na špatné diskuzi...

Více možností zde https://www.raymond.cc/blog/map-folder-or-direct... úplně stačí ta možnost pomocí Průzkumníka.

Jde o to, že nefunguje ani Průzkumník, ani cmd. Vždy disk zmizí...

Pokud se budeš držet návodu v článku tak nezmizí.K připojování použij ten Vsubst - nic jednoduššího už není...

Tak proč disk místo v Total Commanderu nenamapuješ přímo z Windows?

Jde o to, že nefunguje ani Průzkumník, ani cmd. Vždy disk zmizí...

To bude nejaky bug v TC. Ja mam problem opacny. TC si pamata vsetky pripojenia a ked na druhy den zapnem PC+TC, tak sa rozbehne uspany NAS zbytocne, pretoze to nepotrebujem.

A mas nastaveno trvale mapovani?

net use f: \\NAS\SdilenaSlozka1 /persistent:yes

viz moje odpověď v dotazu Odpojování síťových jednotek Win 10.