» Poradna » Ostatní

Nalezení virů v uzamčených souborech

Zdravím, před časem jsem si stáhla z emailu co před létem začal chodit zkrz to že máte neexistující dluh s přílohou právě vir...sice mi počítač dal zprávu že to avg zachytilo, ale od po nějaký době začal být problém s přístupovými hesly třeba do int.bankovnictví apod,nešel mi načíst certifikát a musela jsem měnit hesla i jinde, nemohla jsem se tam dostat...Nevím jesli to má co s tím virem dělat, v bance mi řekly, že takový vir může v počítači vydržet aniž bych si ho všimla, testuji ho pravidelně,ale kámen úrazu je na uzamčených souborech. Tak se chci zeptat je možné je nějakým způsobem otestovat? Díky moc za rady, Jana

Odpovědi na otázku

Co znamena, ze vir je na uzamcenych souborech?Muslis tim ve slozce s body obnoveni (System Volume information)?

aby bolo jasno antivir hlasi ako uzamčeny všetko do čoho sa nedostane a mimo ine aj zaheslovane subory ale tu sa jedna o tie do ktorych sa pod spustenym systemom nedostane.Treba použit nejake live cd-usb napriklad:http://www.eset.com/sk/download/nastroje/deta...

moc díky zkusím

Mno asi jsem to špatně napsala,ale mám v počítači soubory, které nejdou otestovat, protože jsou uzamčené - to mi aspoň píše avgéčko i jiné antivirové programy co jsem zkoušela. Je to ve složce User - což je asi moje složka ale já žádný hesla nebo podobně na složky nemám. V těhle věcech se nevyznám, zkrátka bych potřebovala zjistit, jestli je nějaký způsob jak ty složky třeba odemnkout nebo coa nechat je otestovat. Mám totiž podezření že nějaký vir v počítači bude...

Nastartuj do nouzoveho rezimu a pust kontrolu

díky za radu, zkusila jsem to a psalo mi to že soubory jsou netestovány a uzamčeny, ale že jsou v pořádku...v reportu pak vyšlo že bylo nalezeno 72 infikovaných nálezů,ale nízké důležitosti a avg to samozřejmě nevyřeší, je možný to nějak vyčistit, třeba to dát na tovární stav nebo něco takového?Zkoušela jsem i stáhnout ten Eset, ale i přes stahovací dobu asi 15 min se mi do flešky stáhly pouze jakési informace a ikona jinak nic...

zaprve to usb maš OK len ono je botovacie,tzn že na spustenie treba reštart a nabotovat to usb---------------------------------------------------------------------------------AVGay je nahovno a ked 72 našiel on tak ich tam bude 10x viac, vtomto pripade obnova do tovarnych nasteveni,ale predtym si ak NEchceš prist o svoje data odzalohuj, nabuduce ich ale nepchaj na C-ko a nemusiš ich prekopirovat inde

I přes nesouhlasy díky za pomoc, mám to v cajku