» Poradna » Počítačové sítě

Nalezení počítače pomocí MAC adresy

Dobrý den,mám podezření, že se mi někdo připojuje na mojí wi-fi. Když se podívám na wireless statics, vždy se tam objeví to neznámé zařízení na pár sekund. Stihl jsem si však vyfotit jeho MAC adresu. A tak se vás chci zeptat jestli se dá počítač vypátrat pomocí MAC adresy, nebo MAC adresu převést na IP adresu a poté najít polohu. Děkuji. Nejsem nějaký odborník, takže složité postupy asi nezvládnu.

Odpovědi na otázku

Asi rád sleduješ špionážní filmy, tam je něco podobného možné. Ale ve skutečnosti - zapomeň....

Maximalne muzes podle MAC adresy zjistit vyrobce (pokud ji nekdo "natvrdo" nezmeni)...

A jak prosím?

napr:https://www.abratica.cz/nastroje/maclookupBez zaruky a necek zazraky...

Vypadá to, že tady zase po "dlouhé době" bude veselo. Jeden z MAC adresy chce snad vytáhnout i dojivost, druhý (kousek vedle) by rád lezl komukoliv do PC "na dálku".Někdo třetí ?

Musíte zaútočiť na jeho počítač, keď je k Vám pripojený, môžete nájsť nejakú zraniteľnosť, kúpte si nejaký hackerský KIT a použite ho., alebo len zmeňte heslo, keďže je už verejne známe.

A jaképak máte šifrování WiFi sítě?! Místo starostí s cizí MAC adresou adaptéru, která může být klidně i podvržená, bych se spíše akutně postaral o zabezpečení VLASTNÍ sítě.

Na domácí WiFi se dá připojit tak z 15 m ... rozhlédni se. A asi nelze nijak zabránit, aby se tam NEZKUSIL kdokoliv připojit (pokud nezná heslo, stejně se nepřipojí).