» Poradna » Mobily

Nalezen Iphon - číslo neexistuje

Dobrý den. Při procházce jsem našel mobilní telefon značky Iphone. Zapl jsem ho až doma a našel na úvodní obrazovce telefon byl ztracet prosím kontaktujte tohle číslo. Jenže když na něho zavolám, hlásí to, že volané číslo neexistuje? Chci ho vrátit majiteli, Nikoli odevzdávat policií kde nevíte co se snim dále stane. Nejsem typ člověka, co si nalezené věcí nechává, proto prosím o pomoc. Děkuji

Odpovědi na otázku

Asi len polícia vie zistiť majiteľa už neexistujúceho čísla a ak majiteľ tel nahlásil, neviem či ešte existuje databáza ukradnutých mobilov a ak áno, zrejme kontakt na majiteľa nebude

No jo,já jsem slyšel, že prý má telefon prpojený s nějakou simkou. a když nemá simku v mobilu, tak to říká, že neexistuje.. až jí dá do mobilu, tak to prý bude fungovat.. nevím prý tam mám pořád zkoušet volat ale už mě to nebaví

propojené to snad má Apple - možná by byli schopni majitele kontaktovat oni, i když tobě pochopitelně kontakt na něj nedají.

Myslim, ze prislusny operator, u ktereho je registrovana sim'ka (tel. cislo), by to mohl zvladnout rychleji (pokud nebyla anonymni/prepaid).

Nemůžou mi říct majitele ...

ale mohli by ho kontaktovat sami a vzít si kontakt na tebe - pokud se jim bude chtít.

Podle SIM karty se da zjistit operator a operator podle cisla SIM karty muze zjistit puvodniho majitele - tedy komu tu SIM kartu dali ( pokud neni predplacena )

v telefonu simka není

Lepší je nevymýšlet kolo a iPhone odevzdat. Klidně na obecní nebo městský úřad.

Odevzdat jak níže píše na obci. Může být kradený, použitý k trestné činnosti - já bych ho hodil do Dunaja kdyby u nás tekl. Nedával bych tam ani svou simku na zavolat operátorovi. "Stisk a bum rozmetaný dům"

Už čeká na majitele :) v 18:35 schůzka :)

to jsem rád že to dobře dopadlo a že ještě existují lidé jako Vy

Nemám důvod, navíc, vím jaké to je, když máte v mobilu důležité data a díky vypatlancům o vše přijít...