» Poradna » Programy

Nakupování přes internet v zahraničí. Máte zkušenosti?

Zdravím, rád bych nakoupil v zahraničích (britských) e-shopech nějaké DVD, které v Česku neseženu. Překvapilo mě, jak je doprava do ČR levná. V jednom obchodě, kde chci objednávat je dokonce už započtena doprava v ceně, ve druhém se platí slušných 1,5 (liber) za jedno DVD. Rád bych věděl, jaké máte zkušenosti se zahraničními obchody, jestli vás třeba někdy nepodvedli, jestli a jak velké se platí clo, jaká dopravní společnost vám zboží přivezlo aj. Nejlépe by bylo, kdybyste měli zkušenosti přímo s obchody, kde chci nakupovat, i když to asi moc nehrozí:www2.cd-wow.comwww.moviemail-online.co.ukZa odpovědi díky.

Odpovědi na otázku

Není to přímo k tématu, ale nízkých dopravních nákladů ze zahraničí bych se nebál. Třeba já jsem nedávno kupoval nějaký HW do NTB z Floridy a dopravné činí od 4 do 10 €, podle velikosti a hmotnosti. Zkušenost mám ale také tu, že to docela dlouho trvá. (z Belgie 2 týdny, z Floridy přes měsíc )

Tohle je k tématu, dík. Jenom by mě ještě zajímalo, kdo ti to dovez. To´s při objednávce jim dal na sebe číslo a potom ti volal týpek třeba z DHL, že má pro tebe zboží, nebo to bylo jinak?

A ještě, jak si to měl se clem?

Kupoval jsem si vždy jen věci okolo 1000 Kč, mám dojem, že do 1500 Kčv přepočtu se to neproclívá vůbec, pokud si to necháš poslat jako dárek.

Poslední 2 DVD z USA mi ani neposílali jako dárek a bylo to v poho.Trvalo to 4 pracovní dny. Jen hlavně dej pozor, u některých obchodůje předzatrženo shipping by FedEx, což je sice rychlá, ale drahá služba.

Já nakupuji tady http://www.sendit.com/ žádný problém, do týdne je to doma.Taky je dobrá Austrálie http://www.ezydvd.com.au/index.zml , taky jen týden, zboží mi přinesl normálně pošťák.

Taky si to necháváš posílat jak dárek, abys neplatil clo?

Já většinou objednávám do 3 titulů.A ty mě donese normálně pošťák .Žádný clo jsem ještě neplatil.A pokud je to jen jedno DVD, tak to najdu hozený ve schránce.Objednal jsem tak pro sebe a přátele snad dohromady 100 DVD a nikdy sebemenší problém.

jak to platis?

Mám od své banky virtuální platební kartu, kterou mohu platit všude na internetu. Virtuální znamená, že ji nemám fyzicky, ale jen číslo a PIN.

Bohuzial s tymi online shopmi co pises skusenosti nemam ale v zahranici nakupujem celkom bezne. CD a DVD som nakupoval napr. z anglickeho Amazonu. Zasielky mi vzdy prisli bez problemov postou za cca 1 az 2 tyzdne. Pokial nakupujes v ramci EU tak sa neplati ani clo, ale musis zaplatit dan. Z krajin mimo EU zas platis clo (od ucitej sumy) a neplatis dan. Vacsina zasielok co som objednaval, tak mi prisla postou. Len jednu z Nemecka poslali cez GLS. Vacsinou si to nechavam poslat do firmy - teda tam, kde ma postar alebo kurier zastihne pocas pracovnych hodin. Zatial som nastastie ziaden problem nemal. Ripper

zaplatit dan?   ale nepovidej... povidej...

www.sendit.com muzu vrele doporucit, jsou rychli a levni.

V zahraničí nenakupuji, protože mi vystačí možnosti v naší české zemičce Třeba takovou elektroniku jedině přes https://www.findpare.cz/