Nakupování na Amazonu

Zdravím, předem říkám že lidi kteří chtějí psát jak jsem shnilý hledat, tak ať prosím nepíší, jde mi tu především o zkušenosti lidí kteří s tímhletím měli už něco k dočinění. Přemýšlím nad koupí nějaké grafické karty z Amazonu, přesněji GTX 1080 Ti, a chtěl bych se zeptat, zda tam mám nějakou nejlépe 100% šanci na reklamaci kdyby se s grafikou něco stalo, aby mě tam neoškubali. Nebo mám grafiku kupovat raději v nějakém CZ shopu (alza, czc atd..) ? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Počítejte s tím, že vám Amazon napálí přirážku ve výši 21 % DPH, pokud vám to sem pošle sám. Pokud si to necháte poslat něčím jiným, budete muset těch 21 % zaplatit stejně. Navíc pravděpodobně nedostanete dvouletou záruku. No a reklamace bude v pohodě, jen se trochu prohnete na poštovném, až to tam budete posílat.Ale volte jak chcete.

To sa tyka ovsem len amazonu mimo EU. Napr. Amazon.de iba prirata rozdiel DPH medzi CZ a DE.

Proč bys to měl kupovat na Amazonu? Po připočteno DPH a dopravy to určitě bude cenově +/- jako u nás.

Zrovna jsem resil podobnou zalezitost, ale s celym notasem. Jak tu bylo zmineno, tak celni poplatky te neminou a je to celkem palka, takze zvazuj, jestli se to opravdu vyplati. Podle me zkusenosti grafiky od nvidie opravdu vydrzi, sest let bez problemu, pokud ji budes rozumne chladit, ale nahoda je blbec, takze i se zarukou si rozmysli, na co vsazis. PS po vlastni zlusenosti, na amazonu se daji najit kousky levnejsi nez v cr i po pricteni celnich poplatku. Ja mam notas za 26, ktery se tu da sehnat za 32.

Bejt tebou to nedelam, s grafikama si tam lidi hazej, pada to na zem, to neni sklad jako jinej kamo, tam se s vecma hazi a mrda se to do malejch regalku, sam sem tam delal a vsichni to tam maj vpici, kdyz prides k regalku a ta grafika se tam ani nevejde ale ma tam bejt, tak ji tam proste namrdas a co chtej to buzny chtej a obleceni, lidi tam na to plivou :D, no nechapu tenhle obchod, prasata sou to, celej amazon

Nevetsi shitka obchod co znam :D a to diky tomu ze sem tam delal, v zivote bych si tam nic nekoupil to skladovani je fakt priserny lidi, zvracel bych z toho.

Dobrý den, ale ke každému produktu je klasická dva roky záruka že?