» Poradna » Ostatní

Nákup oblečení v UK a platba DPH

Dobry den,nakupuji na George v UK a od nového roku začali účtovat DPH a clo nad určitou hranici. Jejich interpretace je tato - viz níže.podle mě je ale UK i my v EU a nic takoveho by se účtovat nemělo,jaký je na to vás názor? Thank you for getting in touch regarding your international order. I'm sorry that you have been charged for a VAT. I can appreciate it is disappointing. Please be advised that since Borderfree is handling our international orders, we need to comply with EU regulations around cross-border trade, we are required to pay local sales tax, not UK sales tax for any products which we deliver to any EU country outside UK.Although the prices on our site reflect UK sales tax, at the of checkout we refund UK sales tax (show as domestic tax deduction) and then charge the local sales tax (shown as taxes).For most clothing items the local sales tax across the EU is very similar to that of the UK, however, the UK applies 0% sales tax on most baby and children's clothing, this does not apply to other EU countries, hence if your basket contains these items, the value of sales tax you pay has increased by the local sales tax %.If there is anything else I can assist you with, please let me know.

Odpovědi na otázku

Osobně si myslím, že názor kohokoli tady v Poradně je irelevantní. Nic na tom nezměníš ani ty, ani já ba ani kdokoli jiný v Poradně. Takže řešení je nakupovat jinde. A mimochodem, jak souvisí nakupování oblečení s "počítačovou" pořádnou?

Platíš DPH (VAT) v rámci EU, platíš ho vždy ve státě kde nakupuješ, je zcela normální. Neplatila bys ho pouze pokud budeš nakupovat jako firma, budeš plátce DPH a budeš mít přidělené EORI. Pak nakoupíš v EU bez DPH (VAT) a DPH doplatíš až při dovozu do ČR.

Neni to uplne presne. Pokud jsem firma a platce DPH a nakoupim z jineho state EU (a navic musim prokazatelne zbozi vyvezt z toho statu EU), tak platim cenu s 0% DPH v rezimu reverse charge a v CR zadne DPH nedoplacim, naopak si ho nemohu narokovat po FU.

Pokud to chceš přesně, tak jako plátce DPH nakoupíš zboží v jiném členském státě EU, nakoupíš ho bez DPH (VAT), nikoli s 0% DPH, zboží dovezeš do ČR a zde ho přiznáš jako zdanitelné plnění v daňovém přiznání na řádku 3 a 4 (Pořízení zboží z jiného členského státu - § 16; § 17 odst. 6 písm. e); § 19 odst. 3)) a zároveň si nárokuješ odpočet na řádku 43 a 44 daňového přiznání (Ze zdanitelných plnění vykázaných na řádcích 3 až 13), pokud máš na odpočet nárok a zboží je dále použito pro podnikatelské účely.Jedná se o režim „samovyměření daně“, nikoli "reverse charge"

blbost britanie furt v eu je = neplatis dane a clo. Takze si to preposli pres nejakou sluzbu, co nabizi virtualni adresu v britanii treba http://www.nakupyvanglii.cz/http://www.anglickynakup.cz/nebo jine

VAT se platí vždy z jakékoli země EU, jako od nás. Clo se neplatí v rámci EU.

When shopping online in the UK, the displayed prices typically include VAT. Online retailers in this url https://crvscience.com/products/fig-1-aranae-bel... are obligated to present the total price, incorporating VAT, at the point of sale. It's important to note that luxury items and accessories may still be subject to the standard VAT rate.