» Poradna » Ostatní

Nakup na amazon de balíček zaplaceny s dph zastaveny na celnici

Objednal sem si balík s amozon.de platil sem kolem 15000 i s dph jak to tam maji napsané bohužel my přišel dopis že je na celnici a po obvolavaní mi řekly že je z Číny a není zaplacené dph ani nic že to mám uhradit nebo se domluvit s odesilatelem ten moc nekomunikuje spíš vůbec takže co dělat jak jim to dokázat?

Odpovědi na otázku

Pokud je to z Číny, tak DPH zaplacené nebylo, takže není co dokazovat.Jak to bylo placené? Pokud by to byl třeba PayPal, dalo by se to řešit přes něj.Ale spíš se obávám, že jsi něco špatně pochopil.

Bylo to placené přes německý amazon de čilý to mělo být s eu a maji psáno že se dph platí u každé zásilky

Pokud bylo zboží z Číny tak je to dost podstatné. Já třeba nakupuju přes anglický portál Ebay, ale záleží, zda zboží je od prodejce z UK, nebo z Číny. V prvním případě můžu koupit klidně telefon za 10 000 Kč a nezaplatím nic navíc. V případě Číny to nejspíš odchytí k vyclení.

Ale furt dph bylo zaplacené jak tam uvádí

na základě čeho jsi usoudil, žes platil DPH? Byla tam nějaká zmínka o "VAT" nebo "tax"? Kdyžtak to sem zkopíruj.

Pokud se podíváš na amazon. De maji tam napsano u každé objednavky se platí dph

kde přesně? Naopak tu:https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.... píšou:Zollabfertigung, Zollgebühren und SteuernIn den Zollformularen für Pakete, die in Länder außerhalb der EU verschickt werden, wird der Wert der in der Lieferung enthaltenen Artikel nach Produkttyp aufgeführt. Wir behalten uns vor, dem Zoll zur Vereinfachung des Verfahrens für unsere Kunden oder aus gesetzlicher Verpflichtung solche Angaben zu machen. Der Zoll kann Pakete zur Kontrolle öffnen, wir haben darauf keinen Einfluss.Wenn es sich bei der Bestellung um ein Geschenk handelt, wird das Paket mit dem Hinweis "Geschenk" versehen. Die Preise der Artikel werden aber dennoch im Zollformular ausgewiesen. Wir sind zurzeit nicht in der Lage, den Inhalt in einer anderen Weise zu beschreiben.Zoll- oder Einfuhrgebühren werden erhoben, sobald das Paket Ihr Land erreicht hat. Gebühren für die Zollfreigabe gehen zu Ihren Lasten. Zusätzliche Gebühren für die Zollabfertigung müssen vom Empfänger getragen werden; wir haben keinen Einfluss auf diese Gebühren und können ihre Höhe nicht vorhersagen. Die Zollbestimmungen variieren von Land zu Land beträchtlich. Für weitere Informationen kontaktieren Sie bitte Ihre Zollbehörden vor Ort.Anmerkung: Die Zollbehörden einiger Länder verlangen vom Importeur einer Ware einen speziellen Identifikationsnachweis, bevor eine Sendung freigegeben wird. Als Importeur der Ware können Sie oder der Empfänger der Sendung zur Angabe einer Identifikationsnummer, z.B. nationale Identifikationsnummer, CPF oder Steuernummer, aufgefordert werden.přes Google Translate:Celní odbavení, cla a daněCelní formuláře pro zásilky zasílané do zemí mimo EU uvádějí hodnotu položek v zásilce podle druhu produktu. Vyhrazujeme si právo poskytnout tyto informace celním orgánům za účelem Ukázat celý příspěvek

Mám to napsané hned pod objednavkou

Ceny zboží prodávaného na Amazonu jsou zobrazeny včetně německé DPH. Vaše objednávka může obsahovat zboží od jednoho nebo více prodejců ze služby Marketplace. Protože se na každého z těchto prodejců vztahuje jiná daň z prodeje (nebo DPH), u veškerého zboží ze služby Marketplace odeslaného na dodací adresy v EU se zobrazuje konečná cena uváděná prodejcem.

jestli německý Amazon tvrdí, že ti účtuje DPH, proč to teda neřešíš s podporou Amazonu?

Problem bude v tom, ze jsi zbozi nekupoval od Amazonu, ale on nejakeho prodejce, ktery pres Amazon prodava.

Zboží z Německa vůbec přes celnici nejde. Takže pokud ti ho zadrželi na celnici, tak šel opravdu z Číny nebo obecně odněkud z mimo EU. To si musíš vyřídit s prodejcem, nikdo jiný to za tebe neudělá.

S prodejcem není co vyřizovat ... DPH tady platí kupující a čínskej prodejce mu těžko tu naší DPH může započítat do ceny (jak by jí pak zaplatil našemu finančáku ??)Prostě na ebay a podobných portálech se DPH neplatí jen pokud je prodejce z EU.. jakmile je odjinud tak je to standardní řízení a nad 500 korun se platí DPH. Na tom není co rozporovat ať si čínskej prodejce slibuje cokoliv.

Jasně, myslel jsem tím, ať si s prodejcem vyřídí tu nepravdivou informaci, že zboží půjde z EU. Ovšem za předpokladu, že to správně pochopil, o čemž mám vážně pochybnosti.

Pokud přeci píši že do zemí EU je dph zaplacené podle toho kam to jde mám to hned pod tou objednavkou napsané tak by to snad tak mělo i být zkouším kontaktovat prodejce ale odpovídá tedy hrozně pomalu

DPH pro zboží jdoucí z Číny přímo k tobě, nelze DPH předplatit. Vyměřuje se v okamžiku, kdy vstupuje do volného oběhu v prostoru EU a platí ho vždy příjemce.

Co se píše na objednávce, je celníkům/FÚ u zadele. Důležitá je faktura. Máš, snad, fakturu, kterou můžeš doložit kde jsi to kupoval, komu jsi to platil a jestli jsi platil DPH. Dokazuje tvá faktura, že se jedná o prodej v rámci EU?

Ale to že se u té zasilky platilo dph slibuje amazon. De

Tak v tom případě si stěžuj u Amazonu, ne? Tady to nikdo nevyřeší. Obecně ale platí, že DPH se platí v okamžiku, kdy zboží vstupuje do EU. Aby to DPH mohl zaplatit Amazon, muselo by zboží jít přes něj. Pokud to šlo z Číny přímo na tvoji adresu, tak prostě platíš DPH ty, protože jsi EU příjemce zboží přicházejícího z mimo EU.

což o to, ne že by to nešlo - Ebay má Global Shipping Program:https://www.jaknakupovatna.cz/ebay/global-shipping-prog... a tam to fakt nějak naúčtujou dopředu a vyclívaj to oni. Tobě to normálně doveze kurýr / pošta. Jednou jsem kupoval něco v USA a ten prodejce byl v tom Global Shipping programu. Asi maj nějakou vyclívací agenturu, či co - DHL to snad má taky...

"Ale to že se u té zasilky platilo dph slibuje amazon. De"Z principu je to prostě nesmysl. Takhle se to nedělá (a nedá ani technicky provést)To by si musel amazon.de připočítat k ceně zboží naší DPH a pak jí prodejci z ceny oddělit a následně jí poslat našemu celnímu úřadu (nebo komu ?)..Z popisu je snad jasný že to takhle fungovat nemůže. DPH (a někdy i clo) se prostě vyměřuje až při přijetí zásilky do našeho celního prostoru a navíc ti to vyměří z prodejní ceny + ceny poštovného což je občas dost nevýhodné.

Daň sa platí v krajine kúpy tovaru, nie v krajine kupcu

Kupoval cez nemecký Amazon, platíš DPH Nemecku. Nikdy neplatíš DPH za tovar v krajine kupcu, v jeho prípade ČR. Inak by si došiel do problému o dvojitom zdanení a to je už zmluvne poriešené medzi krajinami EÚ nejaký čas.

Daně teď budou platit v obou krajinách, aby se lidé nehádali zda jí mají nebo nemají platit.

Odkaz na prodejce?

Amazon.de do toho pořád netahej. Amazon je pouze zprostředkovatel. Fascinuje mne jak se každý vymlouvá, "já jsem myslel", nemysli. U každé položky na Amazonu je napsaný dodavatel. Nebudu se s tebou hádat a říkat kde je to uvedené, hledej.V každém případě, ale máš možnost neplatit daň. Prostě ji nezaplatíš a celníci zboží sešrotují. Tvoje blbost a tvoje zodpovědnost.

Amazon má své sklady ne?

na amazonu jsou ale dva druhy zboží.. buď je to přímo amazon a nebo je tam uvedeno prodejce ten a ten.. Takže přímo od amazonu je to ok a je to bez problémů.. pokud je prodejce z číny tak to bez problémů není

Pro svoje zbozi - povetsinou knizky.

Amazon není jako Ebay a podobné portály, není to pouhý zprostředkovatel. Má své vlastní sklady a svou logistiku, je to plnohodnotný eshop.https://cs.wikipedia.org/wiki/Amazon.com

Ne, Amazon prodává sám a také i zprostředkuje.

Mám za to, že je to tak. Kromě vlastního prodeje Amazon umožňuje přes svůj portál prodej i třetím subjektům. Nad těmi má menší kontrolu a tak toho různí podvodníci, převážně z číny, "využívají". ☺

je to určitě tak. Stačí si tam vyhledat nějaký zboží..https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B07PB8TYCJsloupeček "Seller information.."

Amazon právě už taky nevěděl, jak navýšit příjmy, tak začal taky fungovat jako zprostředkovatel. A někde jsem četl, že snad i Alza nebo Mall u nás o tom uvažují.

Tak to už v tom bude řádný bordel...

Jj, když člověk nedá pořádně pozor, tak místo od zavedeného spolehlivého prodejce může snadno nakoupit od nějakého Hong Čuna, ani o tom neví

Amazon jsem nikdy neměl rád - na Ebay je hned u každého zboží vidět, odkud jde, kam to prodejce posílá a kolik to poslání případně stojí. Amazon to měl vždycky na mé gusto hrozně netransparentní.

Já jsem to ani o Amazonu nevěděl. Vůbec by mně nenapadlo tam hledat prodejce.

Je to tam vždy uvedeno bokem. Jsou tři kategorie zboží: Amazon, prodejce se sklady v Amazonu a třetí strana využívající obchodní model. První dvě varianty ti udělají fakturu, kterou vezme v pohodě účetní státní správy. Se třetím je problém i po zaplacení cla (protože nemusejí splňovat požadavky byrokratickýho procesu).

jo, jak už jsem psal výše - jestliže Amazon skutečně nabízí nějakou alternativu Global Shipping Program co má Ebay, případně, co má DHL, tak je reálně možné, že by vyclení i DPH se platilo předem a zásilka dorazila bez dalšího opruzu uživatele rovnou. Zkušenost mám pouze se zmíněným Global Shipping Program od Ebay - netuším, kdo to vyclíval, ale fungovalo to přesně jak píšu výše.Druhá otázka ovšem je, zda:1) si kupující v tomto konkrétním případě blbě přečetl podmínky a koupil něco, na co se to nevztahuje - pak je to jeho problém...2) nebo prodejce tvrdí, že je v daném programu a není - to je asi na to řešit s AmazonemPodle mne by prostě měl kontaktovat podporu Amazon a ti mu řeknou, v čem je problém.

Ano budu kontaktovat amazon ať mi kdyztak pošlou dph zpět a ja to tady zaplatím

Pokud byl prodejce Amazon, tak by měla být cena s DPH, občas tam objednávám a myslím, že se mi cena vždy navýšila o dvě prosenta jako rozdíl německé (19%) a české (21%) DPH.Jesti to přišlo z Číny, tak tipuji, že prodejce nebyl Amazon, ale někdo jiný, který využívá Amazon jako zprostředkovatele. Je potřeba na to koukat, když objednáváš, pak už s tím asi nic neuděláš.

ano logicky.. pokud to šlo z číny tak nemusíš nic tipovat - prodejce na 100% nebyl amazon

Tazateli.. Jardo. Odkaz na to zboží které jsi zakoupil je tajnej ? Kdybys to sem dal hned nemuselo by tu bejt tolik dohadů.. Asi chápeš že se nedá rozumě poradit po tom co napíšeš: "objednal sem si balík z číny přes amazon.de za 15000 i s DPH a teď mám DPH uhradit..."Co se z toho dá poznat ? Správně nic.Takže znovu - o jaké zboží se jedná ? Dej odkaz na amazon.

MOTOADMOTO ABS-Kunststoff-Motorrad-Einspritzung, vorgebohrt, Verkleidungen, Karosserie-Set, Komplett-Set für Yamaha R125 2008–2012, Rot. Je to od adaimoto ano asi bufe chyba na mé straně ale ja ani netušil že sou tam takový prodejci když kupuji zboží a mám tam napsano že je to s dph do EU

kazdopadne koupit za takovy penize nejaky tuningovy" prouzky na motorku (jestli to dobre chapu) od neznamyho prodejce je opravdu odvaha (a jak vlastne vis ze ti to bude pasovat k tvoji barve ??)Ale tak snad z ty 125tky tim udelas poradny zihadlo

Nejsou to tuningovi proužky ale kompletní kapotaž na moto

Výše se napíše "Jardo hoď sem odkaz" a jarda postne popis... Tohle nemá cenu řešit vůbec, jarda je prostě vesnickej buran nejvyšší třídy a byl nyní poučen, navrhuji již neradit, ať si večer zajde do své lokální "restaurace" 4. kategorie, tam se soudruhama nad flaškou tuzemáku pobrečí a bude klid. End of story, next please.

Fakt netuším jak mám s mobilní aplikace poslat odkaz z toho a přes prohlížeč se tam přihlašovat nechci a navíc to tafy už někdo našel a dal i odkaz

Sdílet > Kopírovat odkaz

https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.... Pokud amazon.de uvadi ze je to s nemeckym dph, tak to nekdo ..., uvadi ze u amazon global je to reseno formou zalohy.Kazdopadne bych jako partnera bral prodejce, kteri cosi p...., asi porusil podminky pro prodejce, takze bych o reseni oslovil amazon.de, ktere to zastituje ohledne toho ze jsi na amazon.de zakoupil dane zbozi, kdy jsi v dobre vire ocekaval ze prodejce odpvede v nemecku dph. Misto toho aby to dorazilo co je na cr celnici, kde naznali ze to je sedivka a celni deklarant po tobe chce aby jsi miu uhradil jeho zastupovani, odvedl dph a pripadne clo. Prodejce nä to nereaguje a nechava problem na tobe.Cekal bych ze do toho vstoupi amazon.de, bud tal ze ti to vyresi nebo tak ze to cvaknes, oni cvaknou jeho.Prodejce muzes motivovat sdelenim ze ho naprasis na celnicich, bernaku a fizlech. V raichu je prca pokud pri tom jeste prijdou ze nabizel fake a veci chranene nejakym vzorem, nesplneni nejake normy.Jsou to nemci a bernak ho veme z principu.

nevi se co tam koupil ani co se tam psalo o ty dani.. takze rady jsou asi zbytecny kdyz to vsechno taji..

Jsou to plasty na motorku netajim jen sem neměl čas

Vždyť to o kousek výše napsalhttps://www.amazon.de/ADMOTO-ABS-Kunststoff-Mot... U zboží je opravdu napsané, že zobrazená cena je včetně německé DPH. Ale po kliknutí na podrobnosti tam je něco o DPH prodejců na marketplace, čo jsem úplně nepochopil https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.... Tady je ale každá rada zbytečná, nezbývá, než se obrátit na prodejce a Amazon.

Ano zítra jim budu volat jinak děkuji všem za rady a objasnění

Impressum & Info zum Verkäufer Geschäftsname:Guangzhoushi Adai Maoyifazhanyouxiangongsi Geschäftsart:Ltd Handelsregisternummer: UStID:GB300958222 Geschäftsadresse: GuangzhoubaiyunmotuochepeijianPifashichang Jingyin Nei 303 Haopu Baiyun,Zengchalu,316hao Guangzhou Guangdong 510000 CNSamo ze je to cina, ale porad tam provozovatel amazon.de uvadi ze bude odvedena nemecka dph, krije to i svoji zarukou ji provizi a z te kryji pripady jako je tvuj.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ihnen sind zusätzlich zum Kaufpreis Kosten in Rechnung gestellt worden (z.B. für Zoll bei einem Versand in die EU) und der Verkäufer hat diese Kosten nicht übernommen.krije naklady navic, ktere vznikly napr pri zaslani do jine zeme eu a prodejce to neprevzal Tvuj prodejce by mne byl podezreli, cina z ciny odvadi dph v reichu, kapku divne. Coz neni tvuj problem. Klidne je udej na nemeckych celnicich, az se nekdy zastupce firmy obevi v reichu, tak si ho skasno a osoli ho za fake a veci chranene navic.

nakup od nekoho s 0 referenco je proste charita, kterou cvaka provozovatel ze sve provize, coz mozna bude 100pro, az zjistis ze zbozi je odpad a amazon ti vrati vsechny prachy

Už jenom je podivné to, proč by mělo být DPH (MWSt) odveden v Německu, když máš uvedené Anglické DIČ (GB300958222).

No ono i britske DIC u cinskeho prodejce je takove prekvapive Ale podle registru maji v UK registrovanu svou pobocku a to DIC je platne.

Jen pokud by to někoho zajimalo jak to pokračuje dnes sem volal na amazon tam mi řekly že clo a dph ma řešit prodejce z dopravcem a že si to snim vyřídí omluvily se za problemy a že to vyřeší

Tak je to jasne.https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B07H4NT5... Versand aus China Mehr Informationen zu internationalen Lieferzeiten.A po kliknuti na Mehr Informationen (anglicky preklad):For deliveries that you receive from countries outside the European Union, customs or import charges may become due once the shipment reaches your country. Customs clearance fees are at your expense; we have no control over these charges and can not predict the amount . We advise you to clarify this in advance directly with the seller