» Poradna » Programy

Nainstaluju Linux a pak se mi nespusti komp...

Zdravim Linuxaky...mam problem zkousel jsem si nainstalovat linux zkousek jsem distrubuci Red HAT a nebo Debina.. ale vzdy sejn problem a vo co gou?mam na disku win XP, a pak jsem chtel linuxy.. instalace linuxu v pohode ale az do chvile kdyz se restartuje komp a ma mi nabehnout zavadec lilo.. ale ejhle... na obrazovce mi zasnou litat same cisla 40.. takze jsem v pr... a pak musim znova naistalovat win abych si prepsal MBR ktery ma mit ten zavadec... tak kde je chyba?

Odpovědi na otázku

chyba je pravdepodobne v tobe ze mas stary lilo ktery umi bootovat jenom do 1024 cylindru http://www.experts-exchange.com/Operating_Systems/Linux/Q... dat&lr=

diky mooc vzdy je problem mezi klavesnici a zidli to me uci od stredni... ale ja si stahoval posledni verzi Debianu a stejne... tam by snad uz lilo melo byt novejsi...

ja nevim treba to je necim jinym... ale tohle se da vyresit malym pokud mozno ext2/ext3 partitionem(cca50mb) ktery bude na !zacatku disku! a pripojeny bude do /boot

nebo jakou distribuci mi doporucis ale takova ktera se da stanout na netu..

debian me nikdy nesednul, ale spatna distribuce to urcite nebude,

Nainstaluj si grub misto lila. Je min vybiravy a umi toho vic. Jinak ta 40 je chybova hlaska.

pocitac nemas zapnuty do el. siete