» Poradna » Programy

Nahrazení v MS Word

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na možnost nalezení a nahrazení určité posloupnosti znaků v dokumentu. nejlépe ukážu na příkladu. Soubor obsahuje mnoho tagů následujícího typu:<div class="l"> Plagiátorství<span>m</span></div>A já potřebuji vymazat všechny řetězce uzavřené mezi <span> a </span>.toto však nefunguje <span>*</span> ani <span>?</span> .děkuji za vaše reakce

Odpovědi na otázku

Na tohle použijte program k tomu určený (PSpad, Notepad++) a pomocí CTRL + H můžete tyto znaky nahradit. Ale CTRL + H můžete samozřejmě použít i ve Wordu.

Ano, vím žem CTRL-H funguje i ve wordu, proto jsem psal najít a nahradit... Jde mi ale o to, že mi nenajde-nenahradí ten tag <span>něco</span>. Za to něco potřebuji nějaký zástupný znak a jak jsem uvedl tak * ani ? nefungují

Na internetu jsem akorát našel návod pro program Expresso http://www.regularnivyrazy.info/nahrazeni-textu-mezi-tagy... . Snad to pomůže.

Zástupné znaky * i ? fungují, ale musíš v dialogu Najít a nahradit zaškrtnout políčko Použít zástupné znaky. K tomu se dostaneš po kliknutí na tlačítko Více>>.

Sám to zkouším, ale bohužel i tagové závorky <> jsou zástupnými znaky a to potom vytváří trochu zmatek a slova uvnitř tagů se nenahradí.

Nahradí, spolehlivě. Musíš jen použít zpětné lomítko před závorky pro začátek a konec slova: \<tag\>*\<\/tag\>

Ano takto už to funguje i mě :) .

Děkuju, toto funguje. Kámen úrazu byl v tom zatržítku používat zástupné znaky.

Nemáš zač, jen si nejsem jistý, že kámen úrazu bylo jen zatržítko. Bez ohledu na verzi Wordu, je v zástupném hledání nutné použít zpětné lomítko jako prefix pro znaky speciálního významu.