» Poradna » Programy

Nahrazení CZ znaků čísly? (EXCEL)

Ahoj,měřidlo při stisku tlačítka odešle naměřenou hodnotu do excelu.Problém je (zjednodušeně), že používá číselné klávesy nad písmeny, ne znakovou sadu numerické klávesnice napravo. Při přehození klávesnice do EN jazyka je vše ok. Při CZ klávesnici vypadá vstup například takhle; "ýč,žýč", což má být" 74,674".Existuje nějaký magický řešení, při kterém by bylo možno zachovat CZ klávesnici, ale program by četl korektně čísla? Díky.(Řešení zahrnujicí černou magii prosím vynechat.)

Odpovědi na otázku

Meridlo simuluje klavesnici. Takze to co "napise" zavisi na nastaveni klavesnice v systemu.Jsou dve moznosti: * neprepinat klavesnici do CZ (to je zjevne nezadouci) * napsat si makro, ktere prevede ceske znaky zpet na cisla a pustit ho kdykoli je potreba (jde o jednoduchou transformaci)