» Poradna » Ostatní

Nahrávka

Zdravim, když nahrávám něco na pc pře mikrofon, tak to potom má můj hlas hrozný basy... nejde to udělat nějak aby tech basů tam tolik nebylo? ale aby to zase nebylo úplně bez nich. děkuju

Odpovědi na otázku

To záleží jaký SW při jakém nastavení používáš (podívej se co vše můžeš u MIC nastavit ve směšovači). A mysli na to, že svůj hlas vždy slyšíš na záznamu jinak než když mluvíš.

Co by někteří za vyšší basy dali :) . Jinak na dodatečnou úpravu (např. snížení basů) můžete použít freewarové Audacity http://audacity.sourceforge.net/ .

Teda většinou tam spíš basy nejsou vůbec. Jeden týpek na netu psal, že zkoušeli nahrát děsivé chrápání svého příbuzného diktafonem, ale na nahrávce to znělo jako velmi decentní pochrupování i když propašovali diktafon až k posteli Takže se divím, že to ten mikrofon vůbec bere... Je teda fakt, že diktáč má nejspíš ořez na oblast mluveného slova...