» Poradna » Programy

Nahrávanie obrazu a zvuku, aký program?

Dobrý deň, budem mať školenie - obraz a zvuk /cez Microsoft Teams ale oni budú mať túto voľbu nahrávania vypnutú-neaktívnu/. Ako si viem dané školenie iank nahrať-zaznamenať? cca jedná sa o dve hodiny. Ďakujem za pomoc.

Odpovědi na otázku

ve firmě používáme OBS Studiohttps://obsproject.com/csje zdarma i pro firemní použití.

Jak již bylo zmíněno tak OBS. Jen doufám, že to nahrávání nepotřebuješ dnes odpoledne. Nastavení OBS je často nutné upravit vzhledem k výkonu stroje, kde to budeš nahrávat. Pak taky správně vybrat/nastavit zdroje pro nahrávání. Tím mám na mysli, aby tam bylo vidět/slyšet co tam má být. Jestli tam má být zaznamenán i tvůj kurzor myši, nebo třeba zda tam mají být nahrané i různé upozornění, které ti můžou vyskočit třeba jako přijatý email apod. Nebo zda tam má být slyšet jen zvuk z teams, nebo i záznam z tvého mikrofonu apod. A taky mít dostatek místa na disku. Takže s tím prvotním nastavením si nejspíš budeš chvíli (možná i pár dní) hrát než to bude ok pro tvoje potřeby. Vřele doporučuju udělat si i nějaký "testovací" záznam v plné délce, ať víš že se to nikde nesekne, nekousne a že celý záznam funguje. Je nehorší udělat záznam a pak zjistit že se ti půlka nahrála blbě. Ikdyž taky záleží proč to chceš nahrát. Jestli to má být jen nějaký záznam pro kolegu, co se zrovna nemůže zúčastnit, tak to asi může být nahráno i s nějakými problémy. Ale jestli to je třeba nějaké "školení" které budete archivovat a používat několik let, tak bych prostě nechtěl aby tam uprostřed videa vyskočilo upozornění na nějakou zprávu nebo to bylo nějak zmršené.

To všetko zvládneš do 10 minút.Aj s vytvorením ďalších 5 scén.Neviem prečo by na to niekto potreboval celý deň. Možno tak nejaký analfabet

Používám Camtasia Studio ...

Ja ked som bol na takomto skoleni tak chceli pomne aby som im nazdielal plochu aby videli ze ich nenahravam. Ja som ich nenahraval takze vsetko bolo ok. Ale aby si tomu predisiel a nechitili ta tak rozhovor rob vo virtualke a zaznamenavaj co sa deje vo virtualke.

OBS studio ideální open source nástroj.

 |   |  ChromeOS Chrome 109.0.0.0

Proč chodit na komára s kanónem (OBS Studio)? Uvedený účel bohatě zvládne plugin Screen Recorder do prohlížeče Chrome nebo Edge. Tisíce děkovných dopisů

Protože nebude nahrávat z Chrome ani Edge ale z aplikace...

 |   |  ChromeOS Chrome 109.0.0.0

... která samozřejmě může běžet v Chrome nebo v Edge...

protože ten doplněk může nahrávat i jinou aplikaci nebo celou obrazovku ...když něco nevíš, a ani si to nezkusíš zjistit, tak to nemusíš hned dávat všem na vědomí ...

Nestabilné.

Ahojte, ďakujem všetkým zúčastneným za pomoc. Stiahla som si OBS Studio, ale potrebujem nastaviť aby bol nahrávaný obraz čitateľný...môj PC je Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3.30GHz 3.30 GHz, 8 GB, 64-bitový operačný systém, procesor typu x64 a Windows 10 Pro. Bitrate videa dať akú hodnotu? alebo len musím skúšať, nahrať a prehrať?Záznam bude len pre mňa, v prípade potreby aby som sa mohla k danej problematike vrátiť.

záznam plochy mám udělaný v 720p, h264 a 3Mbit. Je to čitelné.

OBS je fakt blbuvzdorný. Nainštaluješ OBS. Zapneš a OBS ti sám ponúkne možnosti:1. Optimalizovať pre nahrávanie2. Optimalizovať pre streamovanieObe možnosti sa optimalizujú automaticky podľa tvojho PC.Zvolíš možnosť že chceš optimalizovať pre nahrávanie, vytvoríš scénu a vybavené.Čo viac jednoduchšie by sme ešte chceli?

Ano, ale ten odkaz je možné otevřít nejen v aplikaci Microsoft Teams, ale i v prohlížeči (microsoft.com - teams - přihlásit). Ten záznam je pak nesrovnatelně jednodušší než s OBS.

OK môžete mi prosím zaslať link kde stiahnem ten "plugin Screen Recorder"? ďakujem.

 |   |  ChromeOS Chrome 109.0.0.0

Kdybyste chtěla, mohu vám pomoci přes vzdálenou plochu.Jinak ale https://recorder.freeonlineapps.net/

Ďakujem krásne, pozriem to a v prípade potreby Vám píšem

Ja jsem temer spachal harakiri na Linuxe s OBS. OBS neumi Wayland, co je hanba (nebo doted neumel) a neslo nahravat obrazovku. Ubuntu. Co vic si prat.