» Poradna » Mobily

Nahrávání videa na živých koncertech z mobilu

Dobrý den chodím často na živé koncerty a když si chceme pořídit video z mobilu tak zvuk je úplně šílený. Vyzkoušel jsem už několik různých mobilu a výsledek je stejný můžete mi někdo poradit jak snížit citlivost mikrofonu? Aplikace na mikrofon mi nepomohli. Případně jestli existuje nějaký externí mikrofon k mobilu? Děkuji

Odpovědi na otázku

Snížit citlivost mikrofonu nelze softwarově, protože je přehledný hardwarově samotný snímač zvuku. A externí mikrofon připojit nelze. Takže smůla, tohle s mobilem prostě natáčet nelze. Možná iPhone by toto mohl zvládnout trochu lépe ale bez záruky.

Profi kamera nie je lepšia?

Pokud jsou to nějaké big STAR, tak může být problém při vstupu. Větší přístroj by chlapci z agentury nemuseli akceptovat.

Ani to nemusí být big STAR a chlapci z agentury nejspíš nebudou akceptovat ani menší přístroj, pokud nebude Majo a jeho parta mít povolené natáčení od pořádající agentury a manažera kapely/umělce.

Najít si mobil který má u nahrávání videa možnost změny profilů,třeba na ten koncert.Problém je že se to téměř nikdy nedá zjistit jinak než osobně a zrovna moc jich nebude.Dřív to měly některé Motoroly,dnes když ji vlastní Lenovo už to tak asi nebude.Druhá,pouze teoretická možnost co mě napadla,je obalit mikrofon molitanem.Co to ale přesně s tím zvukem udělá,už nevím.

Žádný profil nepomůže, ta hladina hluku je tak vysoká, že to zkresluje už samotný snímač hardwarově. Takže jedině zkusit mechanicky zatlumit mikrofon. Ale co to se zvukem udělá, to je otázka :)

Dal jsem pro ukázku na youtube video nahrané přes Motorola XT907 která v nastavení videa disponuje profilem koncert.Na jiných mobilech jsem nahrál leda chrrrr,chrrrr,chrrrr Tenhle to myslím docela obstojně zvládnul https://youtu.be/Zgy7a2pjV2g

Jo, to je pecka. To pošli kapele, udělají z toho oficiální živák. Ne vážně. Jaký smysl mají tato rozklepaná videa o ničem, točená proti světlu?

Šlo v podstatě jen o zkoušku jestli a jak to zvládne,když už tím profilem disponuje.Za ty leta,co jezdím na bigbeaty a festivaly mám celý asi 3 videa Většinou člověk skončí v kotli a nějaký točení videa má někde.

Mop. Dal jsem ti na video druhé zhlédnutí 😂😂😂

Oooooo,díky :D :D:D Tak o to vubec nejde.Víc šlo o to aby tazatel videl jak "kvalitne" to jde nahrat.Na mobil je to slušný ale jinak palec dolu :D Lépe ten zvuk nějaký současný mobil asi už nenahraje,spíš to bude horší.

To nie je M. Jacksom, však?

Z téhle vzdálenosti se to už dá a když nasadíš kus molitanu tam kde máš mikrák je to ještě lepší

Tak takovejdle zvuk u videí z mobilu by mi úplně stačil! Škoda že mikrofon u telefonu v žádnejch recenzích nehodnotěj... Chtěl jsem si koupit nějakej levnej telefon, třeba Redmi Note 7, ale z toho jsem právě viděl záznam na youtubu, a tam je ten zvuk totálně přeřvanej :/Btw fakt mě baví, jak se tu všichni vztekaj, že telefon neni kamera...jde přece o to, aby to ten telefon nahrál jen tak, aby to šlo aspoň slyšet, a nebylo to přeřvaný, to je všechno...

Mám starou videokameru SONY TG3 a ta zvuk na koncertech v pohodě zvládá - vystoupení KISS :)). Takže videokamera by mohla být řešením. Pak mám diktafon Olympus a u něj se dá nastavit citlivost mikrofonu, takže to také dá. Mobilem jsem také natáčel a je fakt, že je to zvuková tragédie. Asi kdyby si mikrofon něčím přelepil, tak by to pak nebylo tolik přebuzené, ale je jasné, že kvalita utrpí.

A co trestne-pravni rovina tajneho nahravani na mobil bez svoleni organizatora / vystupujicich?

A čo by si si tak predstavoval pod pojmom trestne-pravni rovina tajneho nahravani Kefalín?

Zkus se domluvit přímo s hudebníky, aby nehráli tak nahlas. Argument, že si je chceš u toho nahrávat na mobil, jistě pochopí.

Koncerty se nahrávají tak, že zajdeš za zvukařem, o něj si z mixu vytáhneš smíchaný zvuk a ten nahráváš. Nebo si od něj nahraješ všechny stopy samostatně a znova smícháš pro tu nahrávku. A obraz s tím synchronizuješ.

Obávám se že u mobilu snížit citlivost mikrofonu nelze. Pokud by nebyl přebuzený samotný mikrofon ale až vstup do zesilovače, šlo by to snad nějakým zásahem do zapojení mikrofonu. Jiné řešení je zatlumení mikrofonu, ale to jde jednak obtížně (zvuk do mikrofonu proniká i skrze tělo mobilu), a potom výsledkem je zkreslený zvuk (tlumení neutlumí všechny frekvence stejně).

A já myslel, že na koncerty se chodí užít si oblíbenou skupinu/zpěváka...

A já s tebou ze všech sil souhlasím. Koukat na světla mobilů debilů před sebou je fakt zážitek k nezaplacení...

To bohuzel nevysvetlis... naposledy mi takhle svitila do obliceje nejaka postarsi pani na tanecnim vystoupeni me dcery... Ve tme divadla tam nejen ona tasila mobili a svitila jak svetluska, jen pro to aby mela vlastni video ve priserne kvalite. No a to ze vschichni tam zvesela blejskali bleskem na vzdalenost cca 15-20m+, o tom nemluvim uz vubec. Ja se dival a i prez tyto velmi rusive elementy se to snazil si uzit...

přitom kdyby si místo toho dali na hlavu něco jako GoPro, tak nebudou nikoho rušit a můžou si to užít taky (akorát na koncert to nebude mít až tak smysl kvůli tomu zvuku) - jenže spousta lidí se bohužel víc stará o to, aby to "dobře" natočila a ne aby si užili akci.

Na hlavu? takze ty za nimi stejne spatne uvidi na podium? No myslim ze to fakt neni cesta. Ty lidi si musi uvedomit ze tim omezuji a rusi ostatni.

Kde končí svoboda jednoho, začíná svoboda druhého. Spousta lidí to bohužel není schopna pochopit (nebo jsou to sobci a je jim to fuk - do hlavy jim nevidím), a svým chováním silně omezují ostatní. Proto na podobné akce ani nechodím (jen výjimečně, když to opravdu stojí za to), abych dal x set až tisíc za vstup, a pak to prožil celej na*ranej, protože parta hlupáků musí všem kazit zážitek, tak mi to za to nestojí. Bohužel v občanském životě je to stejné, třeba parkování - někde není jen tak zastavit, a pak tam přijde i**ot, který zabere dvě místa, protože se postaví křivě a přes čáru (nebo nejlépe rovnou čáru pod půlkou auta), nebo zastaví mimo parkovací místa a pak se nedá manévrovat nebo pořádně vyjet.

na hlavu myslím jako na čelo - na GoPro se dělá čelenka. Přes hlavu ti to neleze, takže nikoho neomezuješ a žádnej displej na tom nesvítí. Ale spíš se bojím, že by to těmhle cvokům nestačilo, páč by neviděli přes lidi před nimi, což je důvod, proč ty dementi strkají ty mobily v ruce nad hlavu.

Možná zkusit dynamický mikrofon (používají se pro karaoke), ty mají nižší úroveň signálu. Akorát bude potřeba sbastlit adaptér.

pokud telefon kvalitou videa stačí, tak dokup externí audio rekordér - nejlevnější asi:https://www.mall.cz/hudebni-rekordery/zoom-h1... zkopíruju sem část své reakce v jiném vlákně s ukázkou zvuku:... a dokoupil ten Zoom H1 - budeš sice muset sesazovat zvuk, ale máš to úplně jinou kvalitu - tady měl ten rekordér přidělaný na foťáku nahoře.https://www.youtube.com/watcha tu dokonce porovnání s interním mikrofonem zrcadlovky:https://www.youtube.com/watchNicméně, nikdo ti nezaručí, že tě s tím na koncert pustí i když tipuju, že pokud nevadí mobil, mělo by projít i tohle.

Nahravani tam je nesmysl. Stejny jako foceni ci filmovani za bujnym porostem. Co vnimas ty, nezachyti mikrofon.Nejde dobre ani nahravat v kostelnim tichu kazani farare. Otresne pak zni zaznam na mobil kdyz pri pohrbu zazni varhany, nebo dokonce dechova kapela krasne zahraje co si prali pozustali. Mikrofon vezme vsechny zvuky, nic neoddeli

Jak se nahrává video "Z" mobilu?

To je idiocie level 2. To natáčíš obrazovku idiota stojícího před tebou.Při dnešní hustotě idiotů není problém z poslední řady natáčet přes celý řetěz idiotů a výsledkem je úžasné video, jako kdybys byl v první řadě. Ale to už je level 1000.

Amatérská nahrávka živého koncertu je naprosto k ničemu. Kdo má aspoň trochu hudební sluch, nebo je zvyklý na určitý komfort poslechu, se tím vůbec nebude zabývat. Buď studiový snímek, nebo živou, ale profi nahrávku.

Ale zase tím natáčením kazíte zážitek desítkám dalších lidí, to za to stojí, ne?

To není tak úplně pravda, viděl jsem spoustu amatérských nahrávek z mobilu nebo foťáku, které vypadali i zněly poslouchatelně. Občas se najdou i nlepší než z oficiálního DVD. Ale jinak bych kašlal na nahrávání a užíval si koncert. Když přede mnou někdo zaclání celou dobu s mobilem, mám chuť mu ho vzít a zahodit. Chápu pár fotek nebo krátké video, ale jsou lidi, kteří to vydrří celý koncert s mobilem v ruce a sledují to přes displej.

Ja taky videl nahrávky v mobilu, ale dechovky, kde lidi nekřepčí jako by meli amok, poslouchají