» Poradna » Ostatní

Nahrávání TV pořadů

Dobrý den, pouze a jen za účelem nahrávání TV pořadů jsem si pořídil set-top box GoGEN DVB168T2PVR. Po nahrání každý soubor upravuji v editoru Wondershare Filmora 8.2.2 64 bit, případně v Movavi Video Editor 15.0.0 Plus abych převedl kodek H265 na kodek H264 (a zbavil se reklam apod.) a mohl soubor přehrát přímo v TV, která kodek H265 neumí. Funguje to bezvadně, až na pořady z ČT. Ačkoliv originál nahrávku přehraji bez problémů v GOM playeru, po zpracování ve zmíněných editorech dojde k posunu zvuku u hodinového pořadu až o 2 vteřiny, a je jedno, zda se jedná o ČT 1, ČT 2 nebo ČT art (u JOJ Family HD mi to nedělá). Měl by někdo z Vás tuchu, proč tomu tak je? Děkuji předem za odpovědi k věci.

Odpovědi na otázku

Co přehrávat nahrávky přímo přes ten setobox? Rozhodně jednoduěěí než konvertovat formát. Já bych to dělal takhle.

Jednodušší to je, jenže nejde přehrávat a zároveň nahrávat.

Ještě se mi nestalo, že bych se chtěl dívat a ještě nahrávat, Vzhledem k obsahu vysílání je to unikum. Existují archivy televizí, např,: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani

Problém ivysílání ČT je v tom, že to, co by mě zajímalo, tam nikdy není.

Na konverzi formátů používám Bigasoft. Ale, co mě zajímá, tak si najdu v archivu. Jinak u tohoto STB můžeš nahrávat i přehrávat najednou v rámci jednoho multiplexu. Tzn., že např. ČT1 nahrávat a ČT2 sledovat a to současně.

A když si v těch editorech spustíš náhled, ještě před finálním renderem, tak tam je taky ten zvuk posunutý? Pokud ano, tak je to pravděpodobně problém při načítání. V tom případě doporučuji vyzkoušet i další editory. Možná najdeš nějaký co to nedělá.