Nahrávání na HDD ze SmartTV Samsung

Zdravím, potřeboval bych aby Seagate extension portable 500GB šel používat najednou jak na PC (přenos např. fotek), tak na nahrávání ze smart TV Samsung UE40H6400. Zvlášť to funguje, ale po připojení k druhému zařízení si harddisk každá jednotka (TV a PC) vždy přeformátuje k obrazu svému, čímž vymaže všechny soubory. Kdysi jsme tu četl že si někdo nastavil HDD, že mu fungoval na obě dvě věci..

Odpovědi na otázku

Disk rozděl na dva oddíly. Poměr velikostí si nastav dle potřeby. Jeden oddíl budeš používat na nahrávky, druhý na ostatní věci. K rozdělení použij např. https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

děkuji, až budu mít čas, tak vyzkouším.. a TV si pak naformátuje jen ten jeden oddíl a druhý zůstane v NTFS/exFat?

Pochopil...

což o to, otázka jestli to bude fungovat

Bude, sam to tak mam delane u hodne lidi.

používal jste stejný program nebo jiný?

Neni jednodussi mit vyhrazeny disk na to nahravani..?

jednodušší určitě, praktičtější asi ne

Rekl bych, ze i praktictejsi.Nez pak resit, kde mi zmizela data, ktere jsem tam mel.

Jen pro úplnost, modely roku 2015 a novější (J, JU, K) už nevyžadují vlastní formátování, disky zle připojovat dle potřeby k PC nebo k TV. Naopak, záznamy z TV nelze v ničem jiném než v téže TV přehrát.Dovolil jsem si generalizovat, ověřeno u mé UE48JU6472...

Ukladat nahravku TV vo formate citatelnom na PC, neni pre vyrobcu TV ziadny technicky problem.Problem je ten, ze TV by sa dostala do kategorie "digitalny rekorder" a tam sa plati nemale "vypalne" (nejake autorske prava).Aby sa vyrobca vyhol vypalnemu, tak pouziva:1. nestandardny FS (FileSystem)2. sifrovanie3. niektory vyrobca dokonca oba.Treba napisat, ze neznackovi Cinsky vyrobcovia na to seru (a funguje to).Panasonic tuto hovadinu "vylepsil" az tak, ze nahravka je viazana na ID vyrobku, takze aj ked mas dva uplne identicke TV, nahravku z jednej TV neprehras na druhej TV.

Este poznamka : Disk rozděl na dva oddílySkusal som: externy platnovy HDD (skladacka).Disk som rozdelil na dve partitions (exFat) prva prazdna (pre TV), druha zo subormi z PC (na skusku zachovania).Po suhlase (TV potrebuje format media) a skusobnej nahravke programu ... resumeV PC je len jeden partition (oddiel) v PC necitatelny a druhy zo skusobnymi subormi z PC je v "cudu".Vypovedna hodnota mojeho testu je "o nicom" pretoze som to skusil len jediny krat (zdielam nazor s Aboxom:Neni jednodussi mit vyhrazeny disk na to nahravani..?)Len chcem upozornit uzivatelov, nech si to skusia na disku, kde nebudu mat fotky rodiny za poslednych 20-rokov bez zalohy.