» Poradna » Mobily

Nahrávání hdr videa na youtube

Dobrý denkdyž chci nahrát na youtube video hdr10+ natočené na galaxy S21 ultra tak se stejně na youtube zobrazuje normálně bez hdrkamarád má iphone a tam mu to na youtube jede v hdr, chci se zeptat proč to nejde i stím samsungem, děkuji

Odpovědi na otázku

A je to určitě HDR10+? Prosím je možné vypsat přesně formát toho videa ve kterém to tam posílá?

https://support.google.com/youtube/answer/7126552Tady je popsáno co vše je třeba splnit aby se na YT nahrané video zprocesovalo jako HDR. Mimo jiné musí být ve správném formátu a musí obsahovat HDR metadata.Například tam nevidím H265 do kterého typicky mobily natáčejí, do H265 natáčí i iPhone, ale dá se to přepnout a počítám že přepnout se to dá i na tom samsungu. Ale třeba YT zvládne HDR i v H265 a není splněný jiný požadavek

Ano zapnul jsem v nastavení HDR10+ i telefon to přehrává v hdr jinak jediné čemu rozumím tak je koncovka souboru mp4 jinak tím moje znalosti jsou u konce proto se ptám

viz výše odkaz na YT support a požadavky na HDR videa.Pokud ti říká něco mp4 a nic jiného netušíš, tak to bude problém protože o formátu toho videa nevíme vůbec nic.Mimochdem, to video prošlo nějakým color gradingem? Pokud ne , bude ho sledovat někdo kdo nemá HDR zobrazovalo? Pokud ano, docela ho lituji. Surové HDR video z mobilu bude vypadat na SDR obrazovce příšerně.

iPhone si pravděpodobně nahrané H265 video před uploadem na YT převede do H264.

teď jsem stáhl aplikaci pro info ve videu a je to v hevc kodeku, jinak v nastavení mobilu nelze nastavit h265, nebo 64

HEVC = H265… dle té support stránky pro MP4 kontejnér musíš mít kodek buďH.264 10 bit nebo VP9 nebo DNxHR HQX.Pokud nejde aplikace kamery přepnout do takového formátu, podívej se na jiné kamera programy, nevím jestli je na android třeba FilmicPro, na iPhonech je hodně používaný a umí nastavovat nejen výstupní formát ale umí strašně moc nastavení pro expozici atd.Další možnost je, prohnat to video který to překonvertuje - nedoporučuji, nebo nějakém stříhacím programu, který zvládá mastering HDR videa, to je důležité aby se to HDR video zobrazovalo dobře i na SDR. špatné HDR video bude na SDR extrémě přepálené bez kontrastu, a bude mít strašně vybledlé barvy.

Jinak v iPhonu taky není H.265 a H.264 ale buď úsporný formát ( natáčí do H.265) nebo komaptibilitu (natáčí do H.264 který zvládne přehrát více zařízení)

také tam mám něco podobného, úsporný hevc a normální režim a jinak video nebylo nijak upraveno

Nechápu ten koment, nejdřív něco nejde a pak to jde