» Poradna » Mobily

Nahrávací ip kamery

Dobrý den,potřebujeme od restaurace zakoupit dvě bezpečnostní kamery (interiérové, není třeba tedy odolné proti dešti atp.). Na internetu je velký výběr, ale moc se v tom nevyznám a proto bych rád požádal o radu někoho, kdo už má zkušenosti. Důležité jsou tyto faktory:1) Co nejnižší cena :) (nejlépe do 2,5 tis za kus)2) Nahrávaní alespoň 24h dozadu, ale nejlépe 2-3 dny. Nejlepší by bylo na SD kartu, v jiném případě bych poprosil o doporučení také rekordéruDíky moc za tipy! :)

Odpovědi na otázku

Asi to nebude zadny zazrak, nicmene obecne mam zkusenosti s kamerama Dahua, na levne instalace jsem je pouzival. Treba neco takoveho. V pripade moznosti vyuzit nejake PC s Windows jako zaznamove zarizeni je zde zdarma Luxriot EVO Personal, ktery mi naprosto vyhovuje. http://www.escadtrade.cz/ipc-hdbw1120ep-w-28-ip-ka...

Dá se to pořídit fakt levně, ale pokud chcete, aby na tom bylo něco vidět, je třeba koupit něco normálního.Osobně doporučuji Ubiquity. Nainstalovat to zvládne každý, servřík pro to se dá taky postavit za pár korun, a nastavení je velmi intuitivní. Jasně, otevírání závory podle rozpoznání RZ si do toho nedokoupíte, ale to taky stojí desetinásobek celého vašeho řešení na UBNT.Servřík doporučuji buď vyřazené PC nebo nějaké atomové supermicro s 2x1TB diskem do RAID1. Denně byste měl potřebovat asi 250GB dat (+- 100%), pro vás to tedy bude stačit.A bacha, když už vás někdo přijde vykrást, a uvidí kamery, odnese si i nahrávací zařízení. Proto doporučuji NVR dobře schovat a k tomu nastražit falešné NVR, ať si lumpové mají co odnést.

Doufám, že je zřejmé, že nemá smysl něco ukládat na interní SD kartu v kameře. To se na to rovnou vykašlete úplně a pořiďte si dobré fake řešení s blikajícími ledkami a tak. Slabší kusy to odradí, a před těmi silnějšími vás žádná SD karta v kameře neochrání.

Tak pokud je v budově wifi, tak by se dali koupit kamery, které by pak do mobilu posílaly upozornění kdyby se něco dělo a nahrávání na SD kartu jen tak pro jistotu.

To je pěkná blbost. Mít kamery na wifi je ještě větší pitomost než nahrávat na lokální SD kartu.

Mě příjde celkem jedno jestli to bude nahrávat na SD kartu nebo HDD. Jenom zařizování nějakého serveru, kam se mi bude ukládat záznamy mi nepříjde zrovna jednoduché a do finančního limitu se s tím stejně nevejde. Jestli jde o to, že může někdo tu SD kartu vzít, tak to může i ten HDD.

Tak se vžijte do pozice lumpa, proti kterým tam ty kamery budou.Jak jsem psal, než kamerák přes wifi nebo lokálními SD kartami, pokud chce ušetřit, tak fake system. Za rozumné peníze to vypadá fakt realisticky, horší to odradí, lepší to poznají, ale proti těm je nějaká wifi nebo SD karta naprosto zbytečná.

Nedokážu se vžít do role lumpa, protože s tím nemám zkušenosti. Já osobně když bych viděl kameru, tak bych se na to vykašlal rovnou. A fakt nevím jestli zloděj rozpozná jestli kamera je napojená na nějaký systém nebo nahrává jenom na SD kartu. A jak píšeš proti dobrému zloději tě ani ta nejlepší kamera neochrání a ten hloupej si možná ani kamery nemusí všimnout když se dobře umístí, takže za mě by mohlo i nahrávání na SD kartu stačit.

Chápu, že se do toho nemůžete vžít, tak si nechte poradit. Tak to obvykle lidi dělávají.Ale jsou to vaše kamery, váš majetek, a vaše problémy. Klidně je možné, že ve vašem případě máte pravdu.Já ale trvám na tom, že bezpečnostní kamera na wifi nebo s nahráváním na SD kartu je naprostá blbost.Poradil jsem vám, co a jak tak, aby vám to k něčemu bylo. Zařiďte se samozřejmě podle sebe, můžete nám sem třeba po prvním útoku lumpů napsat zkušenosti. Já budu s dovolením zákazníkům nabízet řešení, o němž jsem přesvědčen, že funguje.

Otazkou je "na wifi" a "na wifi". Pokud to wifi bude slouzit pouze pro pripojeni kamery do počítačové sítě, je to "odolnější" na přerušení než kabel (neříkám, že spolehlivější). Pokud je kamera připojena k nějakému NAS serveru (ty levné mají v sobě licence na 2 kamery), pak bude dost místa na nahrávání i několik dnů zpětně, bude možnost nastavit různá upozornění apod. V případě zničení kamery záznam zůstane, protože NAS nebude stát na barpultu.

Samozřejmě říkej to co ti příjde nejlepší. Já se ti to vzít nesnažím. Jestli ti to příjde jako nejlepší řešení, tak je to v pohodě. Mě jde jenom o to, že každý asi nechce dávat peníze ještě za NAS.

Dnes není problém pořídit NVR (rekordér pro IP kamery) kolem 2000+HDD. A nebo pokud by se místo IP kamer použily analogové (s HD rozlišením), tak se dá pořídit kamerový systém i s montáží, dvěma kamerami a rekordérem vč. HDD za nějakých 8 tisíc a nebude to čínský krám.

Sice za 8 tisíc, ale tazatel chce jenom dvě kamery každou do 2,5 tisíce, tak se mu snažím poradit tak, aby se vešel do ceny.

Buď může dát 8k za systém, co funguje, nebo 5k za dvě kamery, které mu ale budou úplně nanic. Vejít se do ceny za každou cenu nemusí být úplně výhodné. Jestli je pro něj ten cenový rozdíl moc vysoký, ať raději najde jiné řešení.

Ano a přesně těch 5000 mu pak bude chybět, až bude pořizovat doopravdický systém :)

Říkám jak kdo chce. Známí si teď nedávno kupoval jednu za právě necelých 2,5k a říká, že mu vyhovuje, takže je to o preferencích každého z nás.

Vyhovuje až do okamžiku, kdy ten záznam bude potřebovat.Takových už jsem viděl, co jim to vyhovovalo jedna věc jsou preference, ale tohle už hraničí s blbostí. No a na tu si doplácíme každý sám.

Tady je třeba recenze na nějakej set https://mobilenet.cz/clanky/recenze-bml-safe-h... , ale na druhý a třetí straně se rozebírá IP kamera a podle toho co tam autor píše to má využití, ale asi už to nemá cenu řešit když se tazatel od tý doby co to založil se už neozval. :D

Podstatné bylo řečeno, já jen pro jistotu doplním: restaurace je veřejný prostor, nezapomeňte tedy kamery a záznam (a zacházení s ním) řešit s ÚOOÚ.

Fotografie, nebo videozáznam lidí mi nepřipadá jako osobní údaj. Pokud vím, tak na základě fotografie nebo videozáznamu nelze zjistit totožnost osob. Tuto možnost má pouze policie. Ale do archivu policie nemá běžný občan přístup. ☺

Bohužel, podle zákona je podobizna skutečně osobní údaj a jeho sběr ve formě videozáznamu s rozeznatelným obličejem podléhá registraci na ÚOOÚ. Zejména u podnikatelských subjektů je to jednoznačné.

Na rozdíl od tebe na to mají soudy jiný názor. https://www.novinky.cz/domaci/449505-pokuta-za-z...

Že existujú nejaké predpisy na záznam a ukladanie dát (aj osobných), chápem. Ale odkedy je vnútro reštaurácie verejným priestorom? Alebo sa to určuje podľa počtu združovaných ľudí na jednom mieste?

Jestli to nebude třeba proto, že tam má volný přístup veřejnost... To tě nenapadlo? ;)

Nějaká klubová místnost, kde se schází třeba 50 lidí i pojíst, ale jen registrovaní členové klubu - není veřejný prostor.Restaurace, kde se vejde třeba 50 lidí, ale může tam přijít prakticky kdokoli - je veřejný prostor.

"může tam přijít prakticky kdokoli"Takže napriek tomu, že reštaurácia je súkromné vlastníctvo podnikateľského subjektu, pokiaľ tam ktokoľvek príde, tak je to verejný priestor? Čiže aj keď mi prídu susedia do otvorenej maštale, tak je to verejný priestor? Nejaké pomýlené to je. Ešte tak hala magistrátu by mohla byť verejný priestor.

Nechápeš... Otevřené dveře neznamenají veřejný prostor. Veřejný prostor je ten, který svou povahou je určen pro vstup veřejnosti. Takže ne, maštal samozřejmě není veřejný prostor, protože není určena k tomu, aby do ní mohl kdokoliv vejít, bez ohledu na to, jestli má zrovna otevřené nebo zavřené dveře. Naopak u restaurace každý předpokládá, že pokud není na dveřích napsáno "privátní klub" nebo "uzavřená společnost" a podobně, že tam může vejít každý, takže restaurace je v době provozních hodin veřejný prostor a tudíž pořizování videozáznamů tam podléhá registraci.

Potom aj môj dvor jr verejná priestor? Keď je verejný priestor môj obchod, moja krčma a poisťovňa vyslovene vyžaduje vyšší a vyšší stupeň zabezpečenia ...nakoniec zlodej a lump a dokonca vrah má viac práv ako slušný človek ?

Co to plácáš za nesmysly? To jsou Slováci tak nechápaví? Nedokážeš pochopit jednoduchou větu, že veřejný prostor je ten, který je svojí povahou určený pro vstup veřejnosti? Ano, krčma je určena pro vstup veřejnosti, takže je to logicky veřejný prostor, ale platí to pouze v otvírací době a pouze pro prostor, kam má veřejnost přístup. Třeba kuchyně už samozřejmě veřejný prostor není. Tvůj dvůr veřejný prostor není, protože není určen pro vstup veřejnosti. Vždyť je to úplně jednoduché...

Sice máte pravdu, ale je to naprosto stupidní zákon.

Proč by to měl být stupidní zákon? Pokud já si vytvořím místo, které dobrovolně nabídnu k volnému vstupu veřejnosti, tak musím počítat s tím, že to je veřejný prostor a podle toho s ním zacházet. Však mě ale nikdo neomezuje v tom, abych si vyhradil jen určitou část, kam smí veřejnost a můžu si stanovit i další pravidla, jako např. otevírací dobu. A mimo hranice těch pravidel je to stále můj soukromý prostor. No a ani v době pro veřejnost mi nikdo nezakazuje tam např. mít ty kamery, pokud si zdůvodníme jejich účelnost. Není pro ně potřeba povolení, jen je potřeba je zaregistrovat a to platí jen v případě, že se kamery nahrávají. Pokud by jen přenášely živý obraz např. do kanceláře, tak se dokonce nemusí ani registrovat. Jelikož se montáží kamerových systémů částečně živím, tak jsem to pro své zákazníky zařizoval x-krát. Není to nic složitého, stačí vyplnit on-line formulář na webu ÚOOÚ, není potřeba z toho dělat nějaké strašidlo :)

"A mimo hranice těch pravidel je to stále můj soukromý prostor." Takže moja reštaurácia, môj súkromný majetok, raj je a druhý raz nie je verejný priestor, podľa toho, ako sa zakrútia paragrafy? Ja viem, že svet nie je čierno-biely, ale takéto zhovadilosti vymyslí len úradnik a právnicka pijavica.

Myslíš, že je v pořádku, když třeba umístíš kamery do sprch nebo na záchody? Je to přece tvůj soukromý majetek, ne?

Bohužel vidím, že prostě nejsi schopen pochopit jednoduchý text... Je to tvůj soukromý majetek, ale pokud se ho rozhodneš za nějakým účelem zpřístupnit veřejnosti, tak u toho musíš taky dodržovat určitá pravidla. Pokud by ti to pořád nedocvaklo, tak jednoduchý příklad. Když budeš vařit nedělní oběd pro sebe a rodinu, tak k tomu klidně můžeš použít vodu ze záchodu a nádobí umývat hadrem na podlahu. Ovšem pokud se rozhodneš uvařené jídlo nabízet veřejnosti, tak u toho musíš dodržovat hygienické předpisy. No a stejně tak, doma si můžeš kamery dát klidně i do sprchy, ale pokud je chceš dát někam, kam má přístup veřejnost, tak taky musíš u toho dodržet stanovená pravidla. Myslím, že to není tak složité ;)

Můžeš mi vysvětlit proč neoslovíš nějakou místní firmu která se danou problematikou zabývá?To se radši budeš 3 dny zabývat výběrem, budeš shánět informace "zadarmo" kde se dá a pak si to sám namontuješ?