» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nahrání audioknih zdarma do iPhonu a pak do Apple Watch (Knihy aplikace):

Dobrý den chci se zeptat jak nahrát audioknihy do iPhonu zdarma a jak je nahrát do AppleWatch aplikace Knihy děkuji Michael:

Odpovědi na otázku

Koupíš si je. Když už máš tolik peněz, abys používal předraženou cihlu, tak si je kup. Nebo tě těch 90 Kč za audioknihu zabije, oproti X K za předraženou cihlu s jablkem na zádech?

Tak tak. Tazatel má 20 tisíc na mobil ale na audioknihu za pár Kč nic nezbylo.

Jaký MacOS? V Catalině používám audiobook builder. V dřívějších verzích to šlo normálně v iTunes.

Ptá se na mobil né komp

Ano, správně. Ale pokud jsi někdy měl v ruce iPhone, tak víš, že k nahrávání dat potřebuješ desktop. A jelikož tu radí spousta lidí, co to nikdy neviděla ani z rychlíku tak budu hodně konkrétní. Předpokládám, že máš v desktopu staženou audioknihu v mp3 formátu. Tedy celou řadu empé trojek. V macOS Mojave a starších je myší přetáhneš do iTunes a tam si nastavíš metadata. Především, že se jedná o audioknihu a ne hudbu. Můžeš doplnit název, autora, apod. Pak běžnou synchronizací jí nahraješ do telefonu, kde jí najdeš v aplikaci knihy. V Catalině je to ale už jinak, protože Apple opustil iTunes, tak musíš použít jejich Audiobook Builder (je zdarma na AppStoru), kde si z těch mp3 knihu sestavíš. Vytvoří se soubor s příponou m4b. A ten pak normálně ve finderu nahraješ do telefonu. A dá je to stejné. V knihách (knihovna-sbírky-audioknihy) jí najdeš.

V tom skvělém ekosystému od Apple přece všechno funguje, a není žádný problém něco někam nahrát. To tady zarytě a neustále tvrdí všichni jeho uživatelé, takže netuším, kde může být problém. Já s tím mám sice zkušenosti zcela opačné, ale tak já tomu vlastně nerozumím. Ale jak vidím, žádnými zcela srozumitelnými a jednoduchými radami se to tu příliš nehemží.

Hlavne že si sa tu vyplakal a porozprával že ničomu nerozumieš. A ešte sa tým chváliš. Tak neviem či si taký blbý alebo to hráš?

A proč neporadíte vy, když je to na výrobcích od Apple všechno tak jednoduché, funkční a snadné. Já tvrdím že to není pravda, a váš příspěvek mě utvrzuje jedině v tom, že se nemýlím. Jinak byste snad tak jednoduchou věc snadno vyřešil, nebo ne? Místo zcela zbytečného poštěkávání na někoho, kdo sám píše, že tomu nerozumí? Takže tomu sice taky nerozumíte, ale mě se smějete? Nebo to jenom hrajete, že jste tak blbý? No, moc jste se nepředvedl.

Odpověď je jednoduchá. iPhone je opravdu velmi jednoduchý na použití, ale v případě používání oficiálních věcí. V případě že chce uživatel něco zdarma už nic jednoduchého není.Jestli jste někdy používal iPhone a přišlo Vám tam něco složitého při běžném používání, tak bude chyba někde jinde. iPhone je totiž telefon opravdu pro blbé.

Aha, takže nahrát tam nějaké soubory "neoficiálně" je složité? A co jsou "neoficiální" soubory? MP3? V 21. století? Jo pardon, vlastně to píšete, "neoficiální" u Apple znamená "zadarmo". Tak to je asi sice pro blbé, ale jenom pro ty bohaté.

Je to složitější než zkopírovat do Androidu, který se prostě tváří jako úložiště, ale s návodem to zvládne každý.Asi to je jenom pro ty bohaté blbé. Asi jste chudšího kraje když s telefonem za 12 tisíc už jste boháč.Ještě si platím 79 korun měsíčně za 200GB místa iCloud sdíleného v rodině. To by mě u Vás už asi upálili co.

Já nevím, já pořád čekám na to, co poradíte tomu chudákovi, co je asi také z chudšího kraje, ale asi se ničeho nedočká, jak vidím. Já osobně tam nic nahrávat nepotřebuju.

Nenapadlo te treba ze lidi kteri to takto pouzivaji je minimum a nez tu placat neoverene domenky (jako nekteri) tak nepisi nic?!Ale hlavne ze sis ulevil

Tak speciálne pro tebe: libovolne velkou slozku s adresári MP3 pridás do knihovny (Soubor - Přidat složku do knihovny), itunes to přechroupou a setřídí, a následně už můžes bud vybírat jednotlivé interprety, skladby, styly...cokoliv, nebo vsechno najednou označit a kliknout na "synchronizovat". To samé platí pro videa, knihy v podporovaných formátech, obrázky atd....Stejným způsobem to funguje i z windows.

Já to vědět nepotřebuju, řekněte to tomu chudákovi, co se na to tady ptá.

Ano, nelze na Apple platforme tak jednoduse piratit obsah jak je vetsicna "cechacku" (zde na poradne oblibene slovo) zvykla

Já nevím, jestli většina uživatelů Apple zařízení je zvyklá něco pirátit, když o tom tak pořád mluví, ale já tedy ne. Smutné ovšem je, že Apple má evidentně problémy i s naprosto legálním obsahem.

Je to naprosto jednoduche. Otevru aplikaci knihy a jednim klikem audioknihu zakoupim. A je to, mohu poslouchat. Co je na tom sloziteho? import do Apple watch probehne tak, ze otevru na iphone aplikaci Watch a jednim kliknutim si audioknihu pridam do hodinek. Nechapu zdejsi anti-apple ovce, proc komentuji neco, cemu nerozumi.

Ale to same ted delas ty.

V Macu je dáš do Knih a ty se synchronizují, najdeš je opět v Knihách na iPhonu. Jaké prosté. S AW neporadím, nepoužívám

Z iP synchronizuješ do AWhttps://support.apple.com/cs-cz/HT204691

je to audiosoubor jako jakakoliv muzika, tzn. nahrajes to stehnym zpusobem, jakym nahravas do iPhone muziku:- nahraniím pres iCloud- primym nahranim pres iTunes- nahranim pres DS Audio (koukam, ze AW podporuje take, osobne zkusenost s AW nemam)- ...fakt netusim, co pouzivas pro nahravani muziky na iPhone